Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

My też mieliśmy kosztorys z biura projektowego... zarys daje, ale w naszym przypadku trzeba było doliczyć jakieś 30-40% :). Na pewno trzeba wziąć pod uwagę to, że ceny materiałów są w kosztorysach uśrednione no i kosztorys sporządza się raz na jakiś czas dla ogółu klientów a nie na konkretne zlecenie-przynajmniej tak było w naszym przypadku.

Przy zupełnej niewiedzy na początku - przydał się , jednak z perspektywy czasu i zrealizowanej inwestycji uważam za mijający się z rzecywistością. Wydane pieniądze na jego zakup-niewielkie w porównaniu z ogromem wydatków na budowę. :)

Nie zawsze jednak należy doliczać(dodawać). Na chwilę obecna porównuję jedynie stan zerowy z kosztorysu i ten który będę miał robiony +/- bo wiadomo, że coś tam dojdzie coś umknie, ale na bank odejmę ok 20%. Nie wiem jak będzie na następnych etapach czy nie nadrobię tych 20% ale wolę na razie się nie chcę stresować ;) Nadmienię, że zwiększyłem grubość prętów do zbrojenia i dałem mocniejszy beton, niż ten co był liczony więc koszty powinny się zwiększyć, ale wcale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

My też mieliśmy kosztorys z biura projektowego... zarys daje, ale w naszym przypadku trzeba było doliczyć jakieś 30-40% :). Na pewno trzeba wziąć pod uwagę to, że ceny materiałów są w kosztorysach uśrednione no i kosztorys sporządza się raz na jakiś czas dla ogółu klientów a nie na konkretne zlecenie-przynajmniej tak było w naszym przypadku.

Przy zupełnej niewiedzy na początku - przydał się , jednak z perspektywy czasu i zrealizowanej inwestycji uważam za mijający się z rzecywistością. Wydane pieniądze na jego zakup-niewielkie w porównaniu z ogromem wydatków na budowę. :)

 

jak się generalnie nie ma pojęcia i nie odróżnia betonu od cementu to taki kosztorys to fajna lektura.... na kibelek! jak z czasem się człowiek małymi kroczkami dokształca to zauważa nonsens tego kosztorysu... ale tak jak mówię - na chwilę obecną nie żałuję 250 zł patrząc na to co mam, niż bym się zastanawiał, co mogłoby tam być za te 250 zł. I tyle... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochani! Wreszcie udało mi się "doskrobać" do netu :)

Wyjaśnienie w sprawie listy - nowa jest, ale siedzi w moim domowym kompie. Wróciłam po szybkich wakacjach do domku, okazało się, że ówże uprzejmie wysiadł - padł zasilacz, cudo jakieś, śmierdział jak palony plastik. Zasilacz zakupiony we Wrocławiu był, wiec tam go mój ślubny odesłali i czekamy na jego powrót już od kilku tygodni. Podobno do 2ch tygodni ma być (w najgorszym wypadku przyjedzie ze znajomym).

Nie chce mi się wklejać od początku wszystkiego, poczekam, aż kompek odżyje, wtedy grupowo roześle. W lapku dysponuje wersją sprzed aktualizacji i ew. ją mogę bardzo potrzebującym podesłać, jednak prosiłabym o wysyłanie ew. próśb przez pocztę muratora, bo cała konfiguracja korespondencji jest również ustawiona na stacjonarnym i po prostu jej na razie nie odbiorę.

 

Prywatnie - bo burzach i zamieciach w naszym życiu zawodowym, po walkach z bankowcami - najprawdopodobniej w połowie września rozpoczniemy budować nasz domek :)

Ekipa jest, Kierbud jest, wyrok kredytowy podpisany. Oby pogoda jesienno-zimowa tylko dopisała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochani! Wreszcie udało mi się "doskrobać" do netu :)

Wyjaśnienie w sprawie listy - nowa jest, ale siedzi w moim domowym kompie. Wróciłam po szybkich wakacjach do domku, okazało się, że ówże uprzejmie wysiadł - padł zasilacz, cudo jakieś, śmierdział jak palony plastik. Zasilacz zakupiony we Wrocławiu był, wiec tam go mój ślubny odesłali i czekamy na jego powrót już od kilku tygodni. Podobno do 2ch tygodni ma być (w najgorszym wypadku przyjedzie ze znajomym).

Nie chce mi się wklejać od początku wszystkiego, poczekam, aż kompek odżyje, wtedy grupowo roześle. W lapku dysponuje wersją sprzed aktualizacji i ew. ją mogę bardzo potrzebującym podesłać, jednak prosiłabym o wysyłanie ew. próśb przez pocztę muratora, bo cała konfiguracja korespondencji jest również ustawiona na stacjonarnym i po prostu jej na razie nie odbiorę.

 

Prywatnie - bo burzach i zamieciach w naszym życiu zawodowym, po walkach z bankowcami - najprawdopodobniej w połowie września rozpoczniemy budować nasz domek :)

Ekipa jest, Kierbud jest, wyrok kredytowy podpisany. Oby pogoda jesienno-zimowa tylko dopisała...

 

Gratuluję. My też załatwiliśmy wszystkie urzędnicze korowody i ruszamy w połowie września. Oby nie padało. A parterówka to jest to - na starość nie trzeba po schodach biegać :) .Nasz domek to http://www.mtmstyl.pl/projekt-rozlogi/rzuty/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

czy ma ktoś poleconego architekta/projektanta? (jak już było podawane to przepraszam, ale ten wątek ma ponad 1000 stron)

 

i jeszcze jedno: z jakim kosztem trzeba się liczyć zamawiając projekt indywidualny (około 160 m kw.)

 

:welcome: Witam wszystkich serdecznie. Pojawiam się na forum pierwszy raz i pewnie muszę się jakoś wkupić żeby uzyskać informację. Stadium budowy początkowe-bardziej planowanie- warunki i przyłącza są, lokalizacja Wołczkowo, czas na geodetę i architekta. Mamy wybrany projekt z archonu i szukam architekta oraz geodetę. Z obecnie uzyskanych ofert koszt geodety oscyluje w granicach 2,5tys.(mapa wektorowa, tyczenie oraz przyłącza), architekt związany z archonem wyliczył że koszt adaptacji domu, przyłączy(w cenie szambo) 6tys.+VAT, z oczyszczalnia przydomową dodatkowo 1,2tys, zajęcie się paierkowymi sprawami do momentu uzyskania PnB 1,7tys. W projekcie nie planuję zmian. Czy w ogóle jest sens zlecać załatwianie formalności projektantowi? Do chwili obecnej sam gimnastykuje się po gminie i starostwie. Jak w powyższym poście czy jest szansa otrzymania namiarów na innych architektów i geodetów. Z postów wynika, że krąży jakaś magiczna lista. Oczywiście sam do niej z chęcią coś wpiszę jak będę w temacie. Pozdrawiam.:popcorn: Idę coś zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome: Witam wszystkich serdecznie. Pojawiam się na forum pierwszy raz i pewnie muszę się jakoś wkupić żeby uzyskać informację. Stadium budowy początkowe-bardziej planowanie- warunki i przyłącza są, lokalizacja Wołczkowo, czas na geodetę i architekta. Mamy wybrany projekt z archonu i szukam architekta oraz geodetę. Z obecnie uzyskanych ofert koszt geodety oscyluje w granicach 2,5tys.(mapa wektorowa, tyczenie oraz przyłącza), architekt związany z archonem wyliczył że koszt adaptacji domu, przyłączy(w cenie szambo) 6tys.+VAT, z oczyszczalnia przydomową dodatkowo 1,2tys, zajęcie się paierkowymi sprawami do momentu uzyskania PnB 1,7tys. W projekcie nie planuję zmian. Czy w ogóle jest sens zlecać załatwianie formalności projektantowi? Do chwili obecnej sam gimnastykuje się po gminie i starostwie. Jak w powyższym poście czy jest szansa otrzymania namiarów na innych architektów i geodetów. Z postów wynika, że krąży jakaś magiczna lista. Oczywiście sam do niej z chęcią coś wpiszę jak będę w temacie. Pozdrawiam.:popcorn: Idę coś zjeść.

 

Jeśli masz mnóstwo czasu i pojęcie o budowaniu to możesz się tym zająć. Ceny które podajesz wydają mi się lekko wygórowane, ja za geodetę z mapkami na CD + architekt ze zmianami w projekcie + projekty branżowe przyłączy + badania geologiczne do otrzymania PNB płacę 7.000 zł netto (jak wiadomo netto może być brutto). Wszystkim zajmuje się mój architekt, ma swoich branżystów, geodetów, geologów... Ja zaniosłem warunki przyłączy i odbieram PNB - on załatwia resztę. Uważam to za wygodne i mogę zająć się pracą zamiast latać po urzędach bo gdzieś czegoś brakuje albo jakąś mapkę trzeba skąś załatwić. Ale tak jak kiedyś pisałem, zdecydowałem się na to, bo pojęcia zielonego o budownictwie nie mam, mapki to dla mnie zbiór kresek itp. itd. Oczywiście z każdym dniem nabieram wiedzy, ale nie mam czasu by jej najpierw nabierać a potem próbować zrobić coś samemu. Jak chcesz walczyć sam(a) - POWODZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi logicznie. Tez nie jestem specem budownictwa i wersja załatwienia wszystkich spraw przez jedną firmę kompleksowo jest chyba najlepsza. Byłaby by możliwośc uzyskania kontaktu z firmą z która zajęła się formalnościami aż do uzyskania PNB?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

mam ogromną prośbę, czy macie namiary na sprawdzoną firmę, która buduje mury oporowe??? u nas okazało się, że nasza dzialka jest niżej od sąsiedniej o jakieś 60 cm i trzeba stawiać wspomniany wcześniej mur - mam firmę, która podała mi cenę za wykonanie SPOREGO murka w wysokości 420 zł za mb (wys. 150x20 cm, ława 30x30 cm) wydaje mi się, że to sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...