Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Co do archeologa - pozwalam sobie przytoczyć moją odpowiedź z marca na pytanie sebolca - nie wiem tylko czy link będzie prawidłowy...

 

http://forum.muratordom.pl/images/misc/quote_icon.png Napisał sebolec

A czy może miał ktoś z was do czynienia z archeologiem na swoje budowie? Niestety kupiłem działkę w obszarze objętym ochrona archeologiczną i w zwiazku z tym muszę zrobić badania arch. Interesują mnie koszty gdyż dostałem wycenę na 800 zł za dzień pracy archeologa i 1500 za opracowanie badań. Może znacie kogoś tańszego?

 

napisał Q-bis

Ostatnio o archeologu to było chyba tutaj (gdzieś tak w połowie strony):

http://forum.muratordom.pl/grupa-szc...3718-64500.htm

 

też w marcu...

ciekawe dlaczego... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dzięki Aniutka i Roofi i caretilla za odpowiedzi. To jeszcze pytanie, jakie macie średnice tych kanałów okrągłych, czy są okryte wełną i ile cm wylewki na to? I kto robił Wam projekt instalacji?"

 

Średnica kanałów...chyba 100 mm, nie są okryte wełną a jeżeli chodzi o wylewkę.... jest po prostu tyle, żeby nie wystawały....idą takimi drogami, by ich nie uszkodzić np przy układaniu podłóg.

Projekt zamawialiśmy za pośrednictwem firmy monterskiej... z Wrocławia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do budujących w glinie i z dość wysokimi wodami gruntowymi (występujacymi po opadach), czym izolowaliście pionowo ściany fundamentówe? (nie mam piwnicy), kogo nie zapytam to wszyscy "bazgrają" dysperbitem a to raczej się nadaje do gruntów przepuszczalnych i chroni tylko przed wilgocią. Co stosowaliście do izolacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do budujących w glinie i z dość wysokimi wodami gruntowymi (występujacymi po opadach), czym izolowaliście pionowo ściany fundamentówe? (nie mam piwnicy), kogo nie zapytam to wszyscy "bazgrają" dysperbitem a to raczej się nadaje do gruntów przepuszczalnych i chroni tylko przed wilgocią. Co stosowaliście do izolacji?

jak masz wysoko wodę gruntową to koniecznie musisz kupić jakiś mocniejszy izolator, ja mam podobnie wysoko wody gruntowe i mi wykonawca razem z kier. bud. kazał kupić "super flex" - tak to chyba się nazywało strasznie to drogie ale faktycznie jak wysmarowali tym to się zrobiła taka gruba powłoka jak z gumy, a mam podpiwniczony budynek i nie mam problemow z woda wiec sie sprawdza poecam gorąco. Można go dostać w jednej z firm na terenie scmb, jak wiezdzasz do scmb to jedziesz z 20 metrów i skręcasz w prawo i potem po lewej stronie jedna z firm. Jak będziesz miał problemy z odnalezieniem firmy to napisz to podjade i sprawdze jak sie nazywa.

pzdr.

Czy otrzymujecie powiadomienia o odpowiedzi na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja izolowalem sciany fundamentowe izohanem WM a potem przyklejałem styrodurek jako warstwe izolacji cieplnej. izohan WM jest tez dosc drogi ale sam dysperbit rowniez moim zdaniem to za malo.

 

co do piasku zasypowego to próbujcie 501613707 lub 601301613- majeran. ktos pisal o skladzie na ulicy dlugiej ale to duza firma i ceny tez duze.

 

KJU- jak masz wysoki poziom wód to zrób porządny drenaż jak masz możliwość gdzieś odprowadzić wodę z drenażu i nie żałuj na izolacje pionowa a będziesz spal latami spokojnie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Co do wentylacji mechanicznej to ja tez kladem turboflexy. Postanowilem ja zrobic jak juz mialem dom w stanie surowym, iwec za pozno bylo na zmiany konstrukcyjne. Te rury maja ten plus, ze ich srednica to jakies 8-9 cm. Mozna smialo zmiescic w wylewce na pietrze i w ten sposob zrobic podlaczenie parteru.

Mysle, ze calosc bede uruchamial za jakies 3 tygodnie.

 

2) co do klinekiru, to ja za murowanie smietnika placilem 2,5 za cegle + 0,7 za fugowanie.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do izolacji fundamentow, to Deitermann jest na terenie SCMB. Bylem tam kiedys, ale nikt nie potrafil mi za bardzo udzilelic informacji. Jest to chyba raczej jakies biura handlowe niz doradczo-techniczne. Jedyne co zapamietale, ze bylo cholernie drogo (ale na pewno dobrze). No i ze przed woda naciskajaca warstwa takiej izolacji miala chyba z 1 cm, a nie takie tam wysmarowanie "dysperbitem".

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Czy ktoś z Was robił podjazdy i ścieżki z kostki granitowej? Najtaniej w naszej okolicy ukladanie znalazlem po 70/m2 i to przy wiekszej ilosci co przy 30/m2 polbruku wyglada blado...Jesli macie jakąś sprawdzoną firmę w rozsadnej cenie to proszę o namiary...Swoja drogą ciekawe czy granit jest tak trudny w ukladaniu ze robocizna za ukladanie jest 2 x drozsza. Jesli policzyc material sciagniety gdzies z Polski to m2 nie wychodzi wcale duzo drozej niz ladna kolorowa kostka brukowa dobrej jakosci. Prosze o opinie uzytkownikow...

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...