Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

A u mnie 10 (na poprzednich pełnych). W ustawieniach--> ustawienia zaawansowane--> Opcje wyświetlania tematów jest możliwość zmiany ilości wyświetlanych postów. Jak jest automatycznie to ma się ich 10 (przynajmniej u mnie tak jest). Można ustawiać w zakresie 5-40 postów na stronę.

 

EDIT: Co ciekawe nie dodaje mi ostatnio postów do licznika i ciągle mam taka samą ilość postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam założonych rynien spustowych (czekam aż będzie chałupa ocieplona) i teraz jak pada to woda leci blisko budynku chciałbym założyć takie "gięte rury spustowe" które odprowadziłyby wodę dalej, czy wiecie gdzie je mogę kupić? a może komuś zostały z budowy?

czy otrzymujecie powiadomienie o odpowiedzi na forum ?

Caretilla jakiej firmy kupiłaś kafle typu deska bo też takich poszukuje może masz jakiś link albo zdięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te giete rury to takie zolte ? Tez takie kupilem w tamtym roku i ... nie zalozylem :(

Ale nei wiem czy jeszcze gdzies leza wiec nie zaproponuje/.

Kupowalem na szybko w Castoramie - ale myslalem, ze takie cos jest tansze. Trzeba oczywiscie uwazac aby nie kupic drenazowych (z dziurkami).

 

Odpowiedzi na forum tez nie otrzymywalem jakis czas - znowu subskrybowalem i juz dziala

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B]barnich, [/b]koszt 80 zł/m to dobra cena, zazwyczaj wynosi ona około 100 zł. Za kominiarza zawsze płaci się osobno. Dobrze gdyby w tej ceni zrobili ci jeszcze odbiór szczelności .

Co do posadzek: cena zależy od wielu czynników, np. czy masz ogrzewanie podłogowe, jak gruby masz styropian podłogowy, jakie masz poziomy otworów okiennych i drzwiowych (bo do nich musi ci się dostosować posadzkarz): to wszystko ma wpływ na cenę, ale generalnie od 24 zł w górę za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałabym dołączyć do Waszej prężnej grupy i skorzystać z Waszych doświadczeń!

Jak tylko znajdę wykonawcę rozpoczynam budowę w Mierzynie. Więc jeśli ktoś może mi polecić, będę wdzięczna!

 

Podobno krąży tu jakaś tajna lista wykonawców, chętnie bym ją zobaczyła, jeśli można :rolleyes:

Szukam ekipy wykonawczej do stanu surowego.

No i ten namiar na geodetę o MonikiiTomka też by sie przydał :wiggle:

[email protected]

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak odpowiedzieć. Przede wszystkim musisz wiedzieć jaki materiał na podbitkę , czy drewno czy PCV to jesli chodzi o kwestję ceny materiału. Podbitka pcv nie wymaga impregnacji jak drewniana, a porządny impregnat tez nie mało kosztuje. jesli chodzi o robociznę to przy podbitce drewnianej jest więcej pracy ze względu na konieczność jej wczesniejszego pomalowania impregnatem w ilości minimum 2 warstwy. Nikt raczej tego za friko nie zrobi a pitolenia jest z tym sporo. Podbitkę z PCV montuje się od razu więc odpada malowanie. Aby wycenić konkretną robotę trzeba jak wyżej okreslić materiał i sam dach,jak jest skomplikowany, czy są i jak zamocowane deski szczytowe i inne elementy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy przejażdzkę po salonach okien. Cenne uwagi na ten temat umieszczała Azalka. A czy ktoś ma wiedzę nt różnic w montażu oferowanych przez : Oknoplast, Avante i MS? Planujemy 20 cm styro i wstepnie chcielismy montowac w warstwie ocieplenia,ale w salonach krytykują ten sposób.Avante poleca montaz przy uzyciu naokoło wneki styroduru bodajze. Czy ktos ma doświadczenie z takim typem montazu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostaliście aktualną listę wykonawców?

 

Co do montażu okien w warstwie ocieplenia, odradzają bo montaż jest trudniejszy i droższy. Jedna kotwa montażowa przy tym systemie kosztuje jakieś 20 zł. Na pewno przy takim systemie jest mniejszy mostek, bo nie ma styku rama - mur. Mnie jakoś nie przekonały te wiszące okna w ociepleniu oraz duże siły działające na te biedne kotwy właściwie w każdym kierunku. Zamontowałam je standardowo a przy ocieplaniu nasunęli mi na ramę więcej styropianu i dodatkowo opiankowali (zamiast tej specjalnej taśmy która jest droga jak cholibka). Ale jak ktoś się uprze to dla chcącego nic trudnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostaliście aktualną listę wykonawców?

 

Co do montażu okien w warstwie ocieplenia, odradzają bo montaż jest trudniejszy i droższy. Jedna kotwa montażowa przy tym systemie kosztuje jakieś 20 zł. Na pewno przy takim systemie jest mniejszy mostek, bo nie ma styku rama - mur. Mnie jakoś nie przekonały te wiszące okna w ociepleniu oraz duże siły działające na te biedne kotwy właściwie w każdym kierunku. Zamontowałam je standardowo a przy ocieplaniu nasunęli mi na ramę więcej styropianu i dodatkowo opiankowali (zamiast tej specjalnej taśmy która jest droga jak cholibka). Ale jak ktoś się uprze to dla chcącego nic trudnego:)

 

 

Mnie też nie przekonuje montaż w warstwie ocieplenia pod względem technicznym i ekonomicznym. Ale myślę o takim sposobie osadzenia okien :

http://www.e-okna.pl/zdjecia/artykuly/okna_pasywne_rys5.jpg

Taki sposób proponował też sprzedawca okien Avante. Taki montaż wymaga większego otworu na okno na te dodatkowe ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...