Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Niebawem rozpoczynam budowę domu. Bryła prosta, nieskomplikowana, bez lukarn i innych cudów. Ława fundamentowa, grunt bez "niespodzianek". Ekipa w miarę niedroga z całym swoim sprzętem (szalunki, stemple, koparka, hds). Buduje zgodnie z projektem, poroterm + ocieplenie 12cm. Okna plastikowe, wymiary standardowe.

Projekt robiłam indywidualny aby był w miare tani w budowaniu.

I teraz moje pytanie:

Czy szacujac, ze aby doprowadzic budowe do stanu tzw. developerskiego - czyli dom otynkowany, ze sciankami działowymi, instalacjami, wylanymi posadzkami wydam około 1600zł za metr, nie jestem zbytnia optymistką?

Jak Wy szacujecie swoje budowy. Proszę o odpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich budujacych.

 

Dasz radę. Myślę że uda się za 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Czy mogę*poprosić również*o namiary na tego Pana.

 

Szukam również*dobrego kominiarza do odbioru, dysponuje ktoś*namiarem?

 

A po co Ci "dobry" kominiarz ?

Chyba trzeba szukać kominiarza co odbierze to co zrobione :) Tak bedzie lepiej. Bo sa tacy co np jak im sie schodek na dachu nie psodowa tonie wyjdzie i nie zrobi odbioru.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci "dobry" kominiarz ?

Chyba trzeba szukać kominiarza co odbierze to co zrobione :) Tak bedzie lepiej. Bo sa tacy co np jak im sie schodek na dachu nie psodowa tonie wyjdzie i nie zrobi odbioru.

 

Fantom

 

Kominiarz jest po to aby wyłapał pewne błędy, w końcu to nasze bezpieczeństwo, a z tym schodem jak najbardziej by miał rację, aby robić okresowe przeglądy kominiarskie trzeba zapewnić dostęp do komina a nie tylko podpisywać papiery "proforma". Zawsze powinien sprawdzić to co należy a nie tylko skasować trzy stówy i pójść, moim zdaniem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem drewno najlepiej jest kupować około marca i to świeżo ścięte z zimowego wyrębu. Potem je suszyć u siebie. Użyć najlepiej nie w najbliższym sezonie ale w następnym. Oczywiście trzeba mieć na to miejsce. Jak już raz przećwiczymy ten cykl to potem już z górki...tylko uzupełniamy zapasy na "za dwa lata"....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak teraz wysyla sie wiadomosci prywatne ?????????

i jak wchodzicie na nasz temat to macie ostatnie posty ??? bo mi sie zwasze otwiera od pierwszej strony ???? ( wchodze z linka z poczty )

 

moge polecic stolaza ktory u nas zrobil schody a teraz robi mi meble kuchenne ( tylko nie wiem wlasnie jak wyslac pw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak teraz wysyla sie wiadomosci prywatne ?????????

i jak wchodzicie na nasz temat to macie ostatnie posty ??? bo mi sie zwasze otwiera od pierwszej strony ???? ( wchodze z linka z poczty )

 

moge polecic stolaza ktory u nas zrobil schody a teraz robi mi meble kuchenne ( tylko nie wiem wlasnie jak wyslac pw)

 

klikasz na osobe do ktrej chcesz wyslac i klikasz wyslij wiadomosc.

Mi tez otwiera sie zawsze pierwsza strona. A po wyslaniu postu ustawia sie gdzie na 2 tysiecznej stronie

No i dubluje mi posty.

Maskara.

 

Co do stolarza, moj robi praktycznie tylko schody. I przez to zna sie na tym jak nikt. Jak mu chcialem dac inna robote (np drzwi) to mowi, ze sie nie oplaca. Samo przestawianie maszyn trwa kupe czasu. Jak cos jest do wszytskiego to jest do ....niczego

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się tylko pochwalę że w sobotę zakończyliśmy stan zerowy. Kierownik sprawdził wszystko dzisiaj i powiedział, że jest super. Teraz niech sobie osiądzie i jak puszczą zimowe mrozy ruszamy dalej. A z małżonką zabieramy się za kalkulacje dalszych etapów. Pozdrawiam wszystkich budujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ma ktoś może kawałki wełny na zbyciu po ociepleniu poddasza? potrzebna mi jest do ocieplenia wodomierza na budowie bo już w nocy są przymrozki i może go rozsadzić. Może komuś zostały i są niepotrzebne?

pozdrawiam

 

u mnie by się znalazł taki kawałek wełny, mam tez kawałki styropianu jakbyś chciał je włozyc do studzienki wodomierzowej, podaj mi swój tel na priva to się umówimy na budowie u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczukot, wysłałem nr odnośnie świadectwa na priv.Do tej pory nie przesadzał z ceną z tego co wiem.

 

 

Ja tez poprosze numer telefonu odnosnie Swiadectw Energetycznych.

Rodzice niedlugo oddaja dom i poszukuja kogos kto nie bedzie chcial niebotycznych kwot za tych pare kartek papieru.

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, czy 700 zł dla geodety za wytyczenie budynku na działce i przyłączy to normalna cena? jedni licząs obie od punktów, inni mają stałe ceny.... sam nie wiem jak lepiej. Chociaż jak poszperałem w sieci, to ceny wydają się całkiem atrakcyjne, znalazłem cennik geodetów z krakowa z 2006 roku i tam wytyczenie budynku 4 punkty to 600 zł + 50 zł za każdy kolejny punkt oraz po 100 zł za media
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...