Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

czy możecie dać namiary na solidnego stolarza który obkłada drewnem wylewane schody betonowe? będę bardzo wdzięczna, z góry dziękuję:)

 

Caretilla,

Nie moge wysłać Ci wiadomości na priv - mam zapchaną skrzynke a nie wiem jak usunąć pojedyncze wiadomości ... Jesli chcesz to przeslij mi swojego mail'a to przesle Ci namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Cześć

Ma ktoś może kawałki wełny na zbyciu po ociepleniu poddasza? potrzebna mi jest do ocieplenia wodomierza na budowie bo już w nocy są przymrozki i może go rozsadzić. Może komuś zostały i są niepotrzebne?

pozdrawiam

 

Witaj

My mamy na wełnę do oddania - nie jest to co prawda wełna do ocieplania poddasza ale elewacyjna, myślę jednak, że jak się pokombinuje można ją użyć do tego celu.

Szczegóły powinny być w stopce. Przynajmniej przed zmianami na forum się pokazywały.

Jak nie to kontakt na priva

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie, czy 700 zł dla geodety za wytyczenie budynku na działce i przyłączy to normalna cena? jedni licząs obie od punktów, inni mają stałe ceny.... sam nie wiem jak lepiej. Chociaż jak poszperałem w sieci, to ceny wydają się całkiem atrakcyjne, znalazłem cennik geodetów z krakowa z 2006 roku i tam wytyczenie budynku 4 punkty to 600 zł + 50 zł za każdy kolejny punkt oraz po 100 zł za media

Cena jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Dobrej startujesz ?

Ja praktycznie kazdy material kupowlaem gdzie indziej - tam gdzie taniej.

W samej dobrej bralem tylko drobiazgi w Wod-Kanie - z innych hurtowni po wstepnych cenach wogole nie korzystalem.

Glupim przykladem jest fakt, ze z Polski mi cos jedzie kurierem i place mniej niz jakas hurtownia z Dobrej czy Szczecin mi przywiezei kilkaset metrow.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Uczestnicy tej grupy. Wielkie wydarzenie w życiu forum! Gorąco zapraszamy do lektury „Gazety z forum”. Papierowe wydanie zostało dołączone do numeru 11 „Muratora”. W gazecie publikujemy wybrane „Dzienniki budowy”, znajdziecie dużo informacji o strukturze i życiu naszej społeczności; być może także o Was! „Gazeta z forum” ma się dobrze czytać. Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej pracy z autorami dzienników, udało nam się to osiągnąć.

A teraz prosimy, sprawdźcie nas - czytajcie gazetę o Was i dla Was.

Miłej lektury!

Redakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec faktu iż listy nie ma, proszę o podpowiedź, która hurtownia mat. bud. jest aktualnie atrakcyjna i wypełni mi (zwykłemu ludkowi a mega-deweloperowi) ślepy kosztorys. Buduję w Dobrej.

 

Polecam wod-kan. Jest na miejscu i można się dogadać co do ceny. Vis'a'vis jest Budmaster ale jego nie polecam. Miałem z nim na początku budowy małe spięcie i postanowiłem że nawet gwoździa u niego nie kupię. Ale cen nie zaszkodzi porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stan developerski ?

Wg mnie zupelnie nierealne. chyba, ze wybudujesz stodole (taki standard).

 

Fantom

 

A ile wg Ciebie kosztuje m2? W stanie deweloperskim nie powinno być wielkich różnic bo wszyscy budujemy z takiego samego betonu, pustaków, drewna.... Na stanie wykończeniowym ten sam projekt można zrealizować za 500 000tys ale i za 1 000 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiG35 nie zgadzam się z Tobą, stan deweloperski to między innymi instalacje, ale tez materiały różnią się między sobą. Jedni maja oryginalne silkaty inni cegłę dziurawkę, isomur, styropian zwykły a firmowy: różnice czasami bywają dwukrotne. A instalacje! na sama elektrykę możesz wydać 2 tyś zł (wszystko wisi na jednym kablu i najprostsza centrala) po rozbudowane systemy, to samo ogrzewanie. Najpierw określ co chcesz mieć w tym stanie deweloperskim, ale za tą kwotę co podajesz to szczukot ma rację, będziesz miała najwyżej skromną, "murowaną stodołę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan developerski to nie stan surowy. Zrobienie od stanu surowego do deweloperskiego to wiecej niz tez stan surowy. No chyba, ze zrobisz jeszcze gorzej niz developer. Ocieplisz 5 cm styro, dasz 10 cm welny na dach, instalacje kupisz najtansze hinczyki, nie zrobisz gladzi i pomalujesz sniezka. Kupisz kaloryfery za 100 zl w castoramie i drzwi po 150. No to moze wtedy ....

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...