Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

a można prosić o tą listę z lutego na maila ( [email protected] ) bo coś ciężko się do niej dostać :p

 

a tak póki co to za robociznę przy dociepleniu z tynkiem mineralnym w kolorze bez malowania to jakie ceny płaciliście? Mam 20 cm styropianu.

 

ktoś ma może do polecenia ekipy do elewacji w dobrej cenie ?

 

Za docieplenie takie jak piszesz wołają 50-55zł. Ja znalazłem za 42zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Szczukot a o co chodzi z Twoimi fundamentami ?? to są te pale czy cos?

 

Cos tak jakby :) Nie mam tradycyjnych fundamentow a "eksperyment". To sa takie stopy fundamentowe. One stoja na gruncie staly. A miedzy tymi stopami sa wylane podciagi zelbetowe. I na tch podciagach stoja juz normalnie scniany.

Bylo szybciej i taniej. Jak w praktyce to sie sprawdzi to zycie pokaze.

Technologia ta jest wykorzystywana czasami przy problematycznych gruntach czy obiektach przemyslowych - powinno wiec dzialac :)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuje ekipy do wykończenia łazienki. Kładzenie kafli, odpływ liniowy (możliwe że trzeba będzie dodatkową warstwę podłoża żeby zatopić odpływ), parę kabelków do przeniesienia, malowanie. Mieli to robić moi fachowcy ale od miesiąca nie mogą gładzi skończyć. Za łazienke sie biorą już od 2 tygodni. Dziekuje bardzo za takie tempo. Od tygodnia ich prosimy o wycenę roboty to nie maja czasu. Nie mam wyboru i muszę znaleźć kogoś innego bo nigdy się nie wprowadzę.

Jeśli ktoś ma namiar na sprawdzonych fachowców to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie do wszystkich. Roboty wykończeniowe jako takie mam zakończone ale zostały drobiazgi, do których żaden fachowiec nie przyjdzie bo mu się nie opłaca. Np. sufit z desek nieco wygiął się w dół,wg mnie to listewki były klejone i na docisk, drewno skurczyło się . Byc może trzeba dać poprzeczną listwę aby to podtrzymać lub dokleić, lub dobić gwoździami. Kolejna rzecz to miałam wymieniane drzwi wejściowe, główny wykończeniowiec miał wykończyć wokół nich ale nie zrobił tego, trzeba chyba trochę pianki ocieplającej i tynku pod kolor elewacji. W zw.z tym moja prośba jest, czy ktoś z Grupy zna jakiegoś fachowca - złota rączkę do różnych drobiazgów ( jeszcze karnisze lub roleta w 2 pokojach, umocowanie regałów piwnicznych do ściany) Wiem że to drobiazgi ale sama nie zrobię, sąsiadów o takich zdolnościach nie mam, mąż jest bardziej bezradny w tych sprawach ode mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Jak nic nie rąbnie z prądem ani inne cudo, będę dziś/jutro rozsyłać listę - kto chce się dopisać do dotychczasowych subskrybentów, to szybciutko (w przyszły weekend roześlę tę drugą partię).

Przepraszam Was za ten długi czas oczekiwania, ale NAPRAWDĘ siepło mi komputer...

 

Od miesiąca się budujemy dość mocno i chwilami dość często zastanawiam się, czemu doba nie jest chociaż z 8 godzin dłuższa...

Mam bardzo dobrą ekipę (tfu, tfu, tfu) i kierownika, na listę wpiszę dopiero jak skończą, ale ew. zainteresowanym mogę podesłać namiary na priv.

Murujemy Silką na kleju, dom parterowy o łamanym obrysie, ok.175m2 pow. zabudowy, w tym tygodniu powinni wylać wieniec - odliczając 10-cio dniowy urlop ekipy, od wjazdu koparki do wylania wieńca - miesiąc. Ściany są proste, równe, trzymają kąty, piony i poziomy, okna i drzwi wszystkie należytej wielkości, dobrze wyprowadzona kanaliza i napowietrzenie kominka. Piasek pod chudziakiem bardzo dobrze ubity. Kierownik nawiedza budowę regularnie. (My też :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę, właśnie orientuję się w wyborze pustaków ceramicznych (Porotherm czy Poroton jak zwał tak zwał) na ściany, w końcu na wiosnę chcemy ruszyć z budowa dalej. Mam pytanie czy wiecie jakie są różnice między producentami takimi jak Wienerberger, Roben czy Leier. Już zrobiłem sobie plik Excela z współczynnikiem przenikania ciepła U przy różnych grubościach ścian i grubości ocieplenia, ale czy są jeszcze jakieś inne różnice. Na razie nie biorę też pod uwagi ceny (choć ona będzie miała znaczenie). W oczekiwaniu na odpowiedzi pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na pustaki ceramiczne, to być może, w przypadku keramzytobetonu to już nie tak dokładnie ;) Ale faktycznie to jednak ocieplenie warunkuje przenikalność ciepła najbardziej. A Poroton Robena czy Winerbergera?

 

Byla mowa tylko o ceramice a nie gazobetonach.

Lepszy jest Roben moim zdaniem - ten ciagniety z zagranicy - i taniej wychodzi :)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Jak nic nie rąbnie z prądem ani inne cudo, będę dziś/jutro rozsyłać listę - kto chce się dopisać do dotychczasowych subskrybentów, to szybciutko (w przyszły weekend roześlę tę drugą partię).

Przepraszam Was za ten długi czas oczekiwania, ale NAPRAWDĘ siepło mi komputer...

 

Od miesiąca się budujemy dość mocno i chwilami dość często zastanawiam się, czemu doba nie jest chociaż z 8 godzin dłuższa...

Mam bardzo dobrą ekipę (tfu, tfu, tfu) i kierownika, na listę wpiszę dopiero jak skończą, ale ew. zainteresowanym mogę podesłać namiary na priv.

Murujemy Silką na kleju, dom parterowy o łamanym obrysie, ok.175m2 pow. zabudowy, w tym tygodniu powinni wylać wieniec - odliczając 10-cio dniowy urlop ekipy, od wjazdu koparki do wylania wieńca - miesiąc. Ściany są proste, równe, trzymają kąty, piony i poziomy, okna i drzwi wszystkie należytej wielkości, dobrze wyprowadzona kanaliza i napowietrzenie kominka. Piasek pod chudziakiem bardzo dobrze ubity. Kierownik nawiedza budowę regularnie. (My też :) )

 

Azalka wysłałaś listę ? ja kurcze nic nie dostałem, pytałem kiedyś o okna i podpowiedizałaś mi oknoplast w Mierzynie, dzięki Twojej podpowiedzi kupiłem stolarkę właśnie tam, także dzięki faktycznie miałaś rację że jakościowo (wykończenia) są bdb.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę, właśnie orientuję się w wyborze pustaków ceramicznych (Porotherm czy Poroton jak zwał tak zwał) na ściany, w końcu na wiosnę chcemy ruszyć z budowa dalej. Mam pytanie czy wiecie jakie są różnice między producentami takimi jak Wienerberger, Roben czy Leier. Już zrobiłem sobie plik Excela z współczynnikiem przenikania ciepła U przy różnych grubościach ścian i grubości ocieplenia, ale czy są jeszcze jakieś inne różnice. Na razie nie biorę też pod uwagi ceny (choć ona będzie miała znaczenie). W oczekiwaniu na odpowiedzi pozdrawiam.

 

A czemu nie silikat?? Nie mówię o drogiej Silce, ale tej np z Barlinka. Drobne różnice w izolacyjności załatwia 1-3cm styropianu który kosztuje 1zł/1cm/m2 bo pozostałe warstwy docieplenia bez względu na grubość ścian i tak musimy zrobić, a zyskujemy

1 o niebo lepszą izolacyjność akustyczną,

2. nośność - nie są wymagane podmórówki z cegły pełnej powodujące mostki termiczne,

3. odkażające właściwości wapna wskazane dla alergików

4. Tańsza robocizna. Nie trzeba pomocnika do taczkowania zaprawy

5. Kumulacja ciepła. Po wietrzeniu mieszkania w zimie ciepło zostanie w ścianie i odda je do pomieszczenia po wywietrzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie poszukiwania wykonawcy SSO. Czy ktoś budował z firmą p. Jana Ułogi z Goleniowa. Prosze o opinie o tym wykonkonawcy

 

Z tego co się orientuję, to chyba Barnich z nimi buduje, albo z ludżmi przez niego poleconymi. Jak ja z nim rozmawiałem to był zajęty i polecił mi swojego kumpla też z ekipą górali, którzy u mnie robią. Budowali osiedle domków w Siadle Dolnym, byłem tam, rozmawiałem z ludźmi co w nich mieszkają i generalnie są zadowoleni, ale - jak to w życiu - reguły na to nie ma. Górali generalnie chwalą, czy nie przechwalają, tego jeszcze nie wiem, za wcześnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie silikat??

Dwie ściany będą z silikatu przy kotłowni, właśnie w celu lepszego wygłuszenia jednego z pokojów. A odpowiadając czemu nie z silikatów. Nawet nie patrząc na cenę bloczka, większość wykonawców (murarzy) boi się tego materiału i przynajmniej na tych co ja trafiłem liczą za robociznę znacznie więcej. Analizując jednak wszystkie plusy i minusy obu materiałów zdecydowaliśmy się na ceramikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze problemy z powieszeniem czegokolwiek na ścianie z pustaka porotyzowanego, albo ze skutecznym zakołkowaniem docieplenia.

 

trochę mnie ten post zszokował, bo jak mijam różne place budowy to zdecydowanie domunuje poroterm, a silka głównie na dużych budowach, gdyby miał tyle wad, dlaczego by go tak chętnie stosowano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...