Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Ja schody wzialem w extradachu - fakro. Ale troche zaluje jednego drobiazgu. Widzialem schoduy (nie wiem jakiej firmy ale raczej cos popularnego) ktore mialy zamkniecie jak w drzwiach - mozna je zatrzasnac. Te z fakro trzeba zawsze przekrecic "klamka".

I jak chcesz do tego drobiazgi typu listewkiaskujace czy nozki ochronne na schody itp to zamow od razu - potem mozesz na nich juz nie liczyc - nie rusza d... aby je sciagnac, a ciezko gdzies dokupic.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja schody wzialem w extradachu - fakro. Ale troche zaluje jednego drobiazgu. Widzialem schoduy (nie wiem jakiej firmy ale raczej cos popularnego) ktore mialy zamkniecie jak w drzwiach - mozna je zatrzasnac. Te z fakro trzeba zawsze przekrecic "klamka".

I jak chcesz do tego drobiazgi typu listewkiaskujace czy nozki ochronne na schody itp to zamow od razu - potem mozesz na nich juz nie liczyc - nie rusza d... aby je sciagnac, a ciezko gdzies dokupic.

 

Fantom

 

ja też planuje od nich wziąć, zwykła drabinka z drewna do 500 pln, metalowa jakaś do 600 i sprężynowe to ok 1300....

 

ja biorę chyba metalowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! mam pytanko o okna dachowe - polaciowe. Mam rozmiar 78x140, w zasadzie zdecydowałem się na Veluxa, natomiast pytanie moje jest takie, czy ktos z Was ma połaciówki z roletą zewnętrzną. Czy to jest potrzebne? Sprawdza się? Niedawno była tu dyskusja odnosnie rolet zewnętrznych na oknach i drzwiach, ale nie dotyczyła ona okien dachowych. Poradzicie coś? Z góry dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos jakas zwirownie itp w okolicy ? Gdzie mozna kupic kilkadziesiat ton jakiegos zwiru, grys itp ? Czyli cos wiekszego niz piasek.

Swojego czasu rozdawalem namiar na goscia od paisku itp, ale nei ma on grubszych frakcji.

Ma ktos jakies namiary ?

 

Fantom

 

Cześć

firma Jumar z Mierzyna ma takie rzeczy, różne frakcje żwiru i piasku, mieszczą się na ul. Długiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie!

 

PILNIE potrzebuję namiarów na sprawdzonego fachowca do zamontowania parapetów wewnętrznych. Moja obecna ekipa nawet to spier...a!

 

Z moich przymiarek wynika że stawki za malowanie są od 7zł do 10zł / m2 (sama robocizna). Nie ma osobnej ekipy do montowanai parapetów, zazwyczaj są ci sami co robią wykończeniówkę, na priva podrzucę Ci parę namiarów które mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich przymiarek wynika że stawki za malowanie są od 7zł do 10zł / m2 (sama robocizna). Nie ma osobnej ekipy do montowanai parapetów, zazwyczaj są ci sami co robią wykończeniówkę, na priva podrzucę Ci parę namiarów które mam

 

ok zapodaj te namiary :) no ja potrzebuję w sumie takiej ekipy która nie tylko pomaluje ściany i wstawi mi te parapety ale też wykończy łazienkę. Ale zanim wybiorę odpowiednia ekipe chciałam kogoś kto zamontuje te parapety żeby tak nie leżały bo obecnej ekipie nie ufam. Zabrali się za to bez mojej wiedzy, pół okna rozbebeszyli i chcę żeby ktos to poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! mam pytanko o okna dachowe - polaciowe. Mam rozmiar 78x140, w zasadzie zdecydowałem się na Veluxa, natomiast pytanie moje jest takie, czy ktos z Was ma połaciówki z roletą zewnętrzną. Czy to jest potrzebne? Sprawdza się? Niedawno była tu dyskusja odnosnie rolet zewnętrznych na oknach i drzwiach, ale nie dotyczyła ona okien dachowych. Poradzicie coś? Z góry dziękuję![/quote

 

Jeszcze nie mamy, ale bierzemy na wiosnę. Wybór padł na Veluxa sterowanego elektrycznie + na zew. rolety sterowane ele ( są tez na baterie słoneczne). Zdecydowaliśmy na rolety, ponieważ nasze okna będą montowane od strony południowej i chcemy mieć wpływ na ilość świtała w salonie ( okna montowane są, jako doświetlenie wysokiego salonu, więc nie będziemy mieć do nich łatwego dostępu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu rolety to taka rzadkosc, ze ciezko chyba bedzie kogos znalezc co moze cos na ich temat powiedziec.

Jaka masz wysokosc scianki kolankowej, ze zdecydowales sie na Veluxa ?

 

Fantom

 

Velux po prostu bardziej mi się podoba - to otwieranie za pomocą górnej listwy. Znajomi mają i sobie chwalą. Wysokość ścianki kolankowej akurat u mnie nie ma większego znaczenia. Zastanawiam się, czy po prostu roleta zaciemniająca nie wystarczy zamiast tej zewnętrznej, którą ja osobiście nie widziałbym kiedy opuszczać... ;-) chyba tylko na wyjazd na urlop...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velux po prostu bardziej mi się podoba - to otwieranie za pomocą górnej listwy. Znajomi mają i sobie chwalą. Wysokość ścianki kolankowej akurat u mnie nie ma większego znaczenia. Zastanawiam się, czy po prostu roleta zaciemniająca nie wystarczy zamiast tej zewnętrznej, którą ja osobiście nie widziałbym kiedy opuszczać... ;-) chyba tylko na wyjazd na urlop...

No właśnie dlatego bardzo często rolety zewnętrzne są wskazówką dla złodziei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velux po prostu bardziej mi się podoba - to otwieranie za pomocą górnej listwy. Znajomi mają i sobie chwalą. Wysokość ścianki kolankowej akurat u mnie nie ma większego znaczenia. Zastanawiam się, czy po prostu roleta zaciemniająca nie wystarczy zamiast tej zewnętrznej, którą ja osobiście nie widziałbym kiedy opuszczać... ;-) chyba tylko na wyjazd na urlop...

 

A jaka ta scianka w koncu jest wysoka,ze nie ma znaczenia ? ;)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...