Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

To ja stanę w obronie Polic ;) W tamtej okolicy to czuliście Hutę albo Fosfan nie zakłady ;P ale widząc komin łatwiej jest mówić, że to stamtąd. "zapach" z zakładów to ostatnio pamiętam jak byłem małym dzieckiem, ale to było jeszcze w czasach, gdy ludzie wyobrażali sobie, że my świecimy po nocach. A poza tym te piękne lasy które tak podziwiacie to jak myślicie skąd? Więcej można się zatruć w centrum Szczecina niż w Policach.

 

Pozdrowienia

 

PS. Nie podnosiłem sobie ciśnienia oskarżeniami w kierunku Polic, ale piszę to w kierunku dementowania opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o ofercie dewelopera http://www.soko-developer.pl ?

 

Wiem, ze maja drogie te jeszcze wolne domki, no ale powiedzcie cos moze o samych domkach, projektach i lokalizacji tego osiedla. Z gory dziekuje :)

 

musisz być świadom tego że 40%,50% ceny to marża dewelopera i nie bądzmy naiwni że ponadstandardowe prace wyceniane na 260 tyś dają ci gratis, to wszystko już i tak masz w tej cenie. Po drugie w opisie jest za mało danych technicznych, musisz się o nie dowiedzieć u wykonawcy: okna jakie parametry, z czego ściany, jakie ogrzewanie itp. Lokalizacja bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych domków od soko deweloper jest oddalony od przepompowni ścieków jakieś 30 metrów.. Sadzicie, że taka przepompownia oddalona tyle metrów może 'smrodzić' i będzie to w domku odczuwalne przy otwartych oknach ?

 

wybuduj sie w puszczy bialowieskiej- tam nie ma przepompowni

druga opcja- wentylator- odganiaj smrodki

trzecia- nie otwieraj okien

 

mowia na miescie ze jest cool tam brac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne jaka masz tem na zewnatrz. Ile osiagasz na codzien w budynku ? Rozumiem, ze dzialajacego ogrzewania jeszcze nie ma wogole ? Jest przynajmniej jakis kominek i pelne ocieplenie budynku ?

Ogolnie temperatura wymagana to w granicach 5 stopni i wyzej. Absolutnie nie moze byc ponizej zera. Jak potrafisz utrzymac temp rzedu 7 stopni na stale to mozesz smialo lac.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że grzejniki nie zabierają tego ciepła tylko je oddaja ale dzieje sie to troszkę za szybko bo po 5 minutach od kiedy piec przestaje grzeać one są juz całkowicie zimne co powoduje ze za chwile w pokoju jest odczuwalnie zimniej, miałam juz ogrzwanie gazowe w miszkaniu i tam nie stygły w takim tempie. Przeniesienie sterownika do pokoju gdzie jest grzejnik moim zdaniem też nic nie da, bo w pokoju osiagnę tem. 20 stopni za to w salonie w tym momencie bedę miała jakieś 25 bo taka jest różnica stopni, a w momencie kiedy tak szybko stygną te kaloryfery w pokojach to piec będzie włanczał sie co chwilę i wyjdzie na to że w pewnym momencie w salonie mam saunę. A co do góry to wszystko jest bardzo dziwne bo przeciez podobno całe ciepło ucieka do góry a ja w momencie kiedy na dole mam 20 st. to u góry jest 15-16 st i tego nie rozumiem. Ktoś powiedział mi ze jeśli w domu są grzejniki i podłogówka to powinny być zamontowane mieszacze i wtedy nie ma takiej róznicy temperatur pomiedzy pomieszczeniami. Mieszkam w domu od 2 miesiecy gaz popłynął pod koniec lipca i nie było wtedy jeszcze grzane a w obecnym momencie na liczniku gazowym jest 390 m3 zużycia gazu. To chyba trochę duzo jak na taką aurę???

 

Niestety gaziu idzie...

Październik, listopad to po około 150m3.

Koniecznie daj znać co hydraulik zaproponował. I ile masz pętli ? Bo wydaje mi się, że mylisz obiegi z pętlami.

U mnie też jeden obieg przy podłogówce i kaloryferach. Ale pętli to mam chyba z 8, 9. Dużo jest takich instalacji. Ale chyba rzeczywiście byłoby lepiej je rozdzielić...A najlepiej to podłogówka wszędzie. Tak bym zrobił, ale bałem się o komfort kobiet w domu - co by mogły szybko podnieść temperaturę w sypialniach, wiadomo przy podłogówce to trzeba na to czasu, bo opinie o szkodliwości podłogówki w sypialniach to między bajki można włożyć...

Niestety to temat rzeka a na sterowaniu tym wszystkim to już osobny fakultet można obronić...

Właśnie czeka mnie wizyta serwisanta, też będę się starał coś polepszyć po roku użytkowania pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...