Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Kto z was składał niedawno wniosek na użytkowanie budynku?

Jest tam napisane że trzeba dołączyć protokoły odbioru technicznego przyłączy: czy chodzi o główne przyłącza czy o przykanaliki idące do budynku również? wystarczy umowa z poszczególnymi mediami?

trzeba mieć podpisaną umowę z firmą odbierającą śmieci i ścieki?

 

Zamiast protokołów spokojnie wystarczą umowy (prąd, woda, gaz, ścieki). Umowa śmieciowa nie jest konieczna (nie wykorzystuje żadnego przyłącza). No i nie rób sobie kłopotu z robieniem ksero. Składa się oryginały dokumentów a po skończonym rozpatrzeniu wniosku inspoektorat odsyła komplet dokumentów.

 

Pzdr,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Żłówik, kiedy składałeś o odbiór? sęk w tym że już umowy z mediami nie wystarczają bo zmienił się naczelnik. Dzisiaj się dowiedziałam, że wymagane są teraz odbiory technicznego każdego z przyłączy. Byłam w na przykład w ściekach, to zanim podpiszą ze mną umowę to muszę mieć zrobioną inwentaryzację geodezyjną oraz odbiór techniczny takiego przyłącza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma ściekowa u której byłam, powiedziała że oni odpowiadają za odcinek od pierwszej studzienki liczonej od budynku i ten odcinek ma byc odebrany (co defakto jest właśnie przyłączem idącym już na posesji) zanim podpiszą ze mną umowę o odbiór scieków a bez tej umowy nie mogę odebrać budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma sciekowa czyli Poldek czy inna ?

Jezlei dobrze rozumiem, wymagaja odbioru technicznego przylacza ? No i to jest normalne. Kazde przylacze musi miec odbior (woda, gaz, scieki, prad, deszczowka itp). U mnie akurat nie bylo tyle problemu, bo kanaliza konczyla sie juz na dzialce, i odbior byl wykonany przez wykonawce (agrowest).

Ale tak swoja droga, z tego co wiem, to papiery o uzytkowanie nie wymagaja zadnych umow na scieki itp.

A tak po wtore, to dla potomnych : liczniki na wode ogrodowa instalujcie na ujeciu wody domowej a nie na kranie wylotowym na ogrod ! Poldek i inni nie chca odbierac licznika zamontowanego na wodzie ogrodowej.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczukot, tak to firma Poldek, ale z tym odbiorem to do końca nie rozumiesz, chodzi również o odbiory sieci idących od przyłącza aż do twojego domu. Dobrze że masz odbiór podpisany przez firmę wkonawczą ale do tego wymagają jeszcze odbioru przez urzędnika gminnego oraz inżyniera do tego upoważnionego przez gminę czyli potrzebny jest jeszcze jeden papier. Na dzień dzisiejszy jest to bezpłatne, ale nie wiadomo czy nie będzie inaczej po nowym roku. Jak chcesz to zadzwoń do Poldka.

A tak swoją droga , to owszem, przy odbiorze wymagają podpisanej umowy z Poldkiem o odbiór ścieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie ?To chyba jakies zarty. A co Ci urzednicy niby chca odbierac ? Co moga zrobic lepiej niz Ci co odbierali wczesniej ? Na jakie przepisy sie powoluja robiac te "odbiory" ? I co oni wogole moge "odbierac" ? Rury w ziemi ? Przeciez nic wiecej nie zobacza. Jakas masakra.

Musze tam zadzwonic i sie dowiedziec jak oni chca robic odbior czegos co jest w ziemi i betonie oraz na jakie przepisy sie powoluja. To Ci z powiatu ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akt notarialny (potwierdzeie ze dzialka jest Twoja) i dowod osobisty (ze Ty to Ty).

I starczylo. Licznika wody nawet nie spisuja - zakladja, e na budowe masz 30m3 - reszta to juz mieszkanie. No i moga spisac jeszcze numer podlicznika na wode domowa/ogrodowa - abys nie placila za scieki przy podlewaniu ogrodka.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko, no nie wyssałam sobie tego z palca, dzisiaj rano byłam u Poldka, ma być odbiór dokonany przez gminę ponieważ wszyskie sieci znajdują się na terenie gminy. Nie wiem może jeszcze pół roku tego nie wymagali ale teraz wymagają więcej dokumentów .

Ja wiem że scieki rozlicza się na podstawie wskazań licznika wody ale umowy są dwie, jedna na dostarczenie wody a druga na odprowadzenie ścieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...