Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

U mnie tynki cementowo-wapienne i posadzki robił Pan Marek Kopyś. Jeśli chodzi o tynki to jedyny babol to to, że trochę przy oknach za dużo nawalili tynku i w wielu miejscach był problem z rewizjami do rolet (z ich otwieraniem). Co do ścian to bez zastrzeżeń (sprawdzane różnej długości poziomicami, łatami). U mnie robiła ekipa pod "dowództwem" Pana Krawczuka (nazwisko mogłem trochę przekręcić). Pan Kopyś tych ekip to chyba ma sporo, więc na pewno są jakieś różnice jakościowe.

Co do posadzek to już ciężej ocenić jakość wykonania. Badałem niwelatorem i różnice między najdalej oddalonymi punktami wahały się w przedziale 1-4mm.

 

czy mógłbyś podać ceny tych tynków i posadzek?

 

czy posadzki masz na ogrzewaniu podłogowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - to u mnie sie zapadla. Nie mieli wyboru - kuli i poprawiali.

 

Fantom

 

tzn chudziak się zapadł czy sama podłoga pływająca czy coś???

 

u mnie chudziak ma maksymalnie do 4 cm różnicy i zastanawiam się czy to się w normach mieści. koniec końców to się cieszę że siadł na większości zwłaszcza przy ścianach bo wcisnę więcej styropiany niż projektowe 12cm, ale trochę zabawy z wyrównaniem tego zostanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek a możesz polecić jakąś ekipę?

 

powiem tak - ja przerwałem budowę na zimę na stanie zero + ściany nośne, nie mam jeszcze stropu czyli do SSO jeszcze jest sporo pracy. Na chwilę obecną nie mogę jednoznacznie określić się, czy jestem zadowolony czy nie, natomiast powiem tyle - gdyby nie mój kierbud chyba byłbym niezadowolony. U mnie budują Górale "przychołubieni" przez miejscowych właścicieli firm i kwestia jest taka, że "właściciel" Górali płaci im jak pracują, a jak nie pracują to nie zarabiają. Efekt jest taki, że oni się denerwują jak są przestoje i chcieliby robić niezależnie od warunków. Kierbud studzi ich zapały i do dzisiaj pamiętam moment wylewania ław, kiedy wykopy były zrobione a w nocy lał deszcz i je trochę rozmyło, na budowie kierbud obejrzał wykopy, zbrojenia wstawione, w betoniarni czekają na hasło, żeby wysłać betoniarkę stoimy wszyscy, 10 par oczu błagalnie patrzy i czeka na hasło "zalewamy" a kierbud ze stoickim spokojem "wyciągać te zbrojenia i szalujemy"! Górale są dokładni i nie ma z nimi problemów także technicznych, natomiat chcieliby na wiele rzeczy przymknąć oko, żeby tylko budowa trwała. Dlatego na chwilę obecną nie mogę ich polecić, spory sprawdzian to będzie jeszcze dach, ale to już na wiosnę. Popytaj na forum, jest sporo ekip chwalonych, ale mają często terminy na cały rok zajęte. Ja się zdecydowałem na Górali nie tylko z powodu ich dobrej opinii, ale także dlatego, że jak budowa trwa to śpią na budowie i nie muszę się martwić o stróża albo o to, czy wieczorem nie popiją a rano nie będzie komu przyjechać na budowę, pod tym względem nie ma z nimi żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

Mogę się odnieść do dwóch postów jednocześnie. Otóż tynki robili mi górale (oni tak o sobie mówią - choć byli z Nowego Targu), i co do wykonania to ok, są takie jakich wymagałem bo nie kładłem gładzi, lubię taką fakturę jaki ma tynk wap-cem.

I tak - gdybym zdecydował się na posadzki przed tynkami - to masakra. To byli szybcy pracownicy ale nie dbali o nic poza tynkami. Zapaćkali wszystko co się dało, resztki zaprawy wyrzucali gdzie bądź (np zakopywali w pozostałej kupie piachu...), nieporządni, że fuj. No i przede wszystkim szybko i bez przestojów. Na szczęście pogoda dopisywała i nie było innych niesprzyjających okoliczności, ale gdyby się pojawiły to tylko kierbud by ich powstrzymał - a potrafił.

Notabene, mój kierbud to najlepsza inwestycja w tę budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko jeszcze:D

czy jest jakiś problem jak najpierw zrobi się wylewki a potem tynki maszynowe, żeby nie dało się z tynkami dojść do posadzek i zostaje przerwa do ręcznego dokończenia ?

 

z góry dziękuje....

No jest jak się chce ogrzewanie podłogowe to najpierw tynkowanie a potem posadzki bo po pierwsze wobraż sobie że najpierw wylewasz posadzkę a potem tynkują i podłogi są zapaćkane tynkiem a po drugie sprawa dylatacji od ściany jeżeli dylatujemy od ściany bez tynku a potem zatynkujemy ścianę to przy posadzce w czasie grzania kiedy posadzka grzewcza pracuje tynk nam popęka dlatego dylatacje układa się od ściany już otynkowanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj byłem w eko-dom, nawet mnie mile zaskoczyli podejsciem i obsługą. Temat montażu poruszałem, znają rzeczywistość i nie wzbraniają się przed montażem przed tynkami i podłogami nie strasząc utratą gwarancji. Dobre wietrzenie i oknom nie powinno się nic stać. No nic, robię zestawienie stolarki okiennej i trzeba będzie rozesłać trochę zapytań o ofertę cenową. Gdzie jeszcze wysłać: EKO-DOM, M&S, PISARCZYK i ... ? jaką firmę polecicie jeszcze do okien drewnianych?

 

I przy okazji - połaciówki chcę VELUXA. który ich dystrybutor jest najsensowniejszy? Czy extra dach też będzie walczył o okna jak walczy np. o dachówkę? ;-)

 

Z drewnianych polecam okna Urzędowskiego - tylko istotne gdzie kupisz - kwestia serwisowania ;-)

Jak co pytaj na PW

Pzdr

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

Mogę się odnieść do dwóch postów jednocześnie. Otóż tynki robili mi górale (oni tak o sobie mówią - choć byli z Nowego Targu), i co do wykonania to ok, są takie jakich wymagałem bo nie kładłem gładzi, lubię taką fakturę jaki ma tynk wap-cem.

I tak - gdybym zdecydował się na posadzki przed tynkami - to masakra. To byli szybcy pracownicy ale nie dbali o nic poza tynkami. Zapaćkali wszystko co się dało, resztki zaprawy wyrzucali gdzie bądź (np zakopywali w pozostałej kupie piachu...), nieporządni, że fuj. No i przede wszystkim szybko i bez przestojów. Na szczęście pogoda dopisywała i nie było innych niesprzyjających okoliczności, ale gdyby się pojawiły to tylko kierbud by ich powstrzymał - a potrafił.

Notabene, mój kierbud to najlepsza inwestycja w tę budowę.

 

Wiesz Q-BIS, że mam tego samego kierbuda co Ty !? Odnalazłem na jakiejś starej liście wykonawców, że go polecałeś. Mi go polecił ktoś inny, ale potwierdzę wszystko co pisałeś - drogi, ale to dobra inwestycja!!! Bardzo dobra! Ale niestety ma tyle dużych budów, że domki bierze już bardzo niechętnie i tylko z wielkiego polecenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drewnianych polecam okna Urzędowskiego - tylko istotne gdzie kupisz - kwestia serwisowania ;-)

Jak co pytaj na PW

Pzdr

Robert

 

z tego co widzę, to Urzędowski ma dwa autoryzowane salony w Szczecinie, na Bagiennej i na Szarotki. Gdzie kupowaliście? Rozważam jeszcze DRUTEX, M&S, PISARCZYKA, SOKÓŁKĘ i POZBUD... ale jakoś nie miałem czasu jeszcze rozesłać zestawienia, macie z tymi firmami jakieś pozytywne/negatywne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Q-BIS, że mam tego samego kierbuda co Ty !? Odnalazłem na jakiejś starej liście wykonawców, że go polecałeś. Mi go polecił ktoś inny, ale potwierdzę wszystko co pisałeś - drogi, ale to dobra inwestycja!!! Bardzo dobra! Ale niestety ma tyle dużych budów, że domki bierze już bardzo niechętnie i tylko z wielkiego polecenia...

 

a ile mu płacisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, to Urzędowski ma dwa autoryzowane salony w Szczecinie, na Bagiennej i na Szarotki. Gdzie kupowaliście? Rozważam jeszcze DRUTEX, M&S, PISARCZYKA, SOKÓŁKĘ i POZBUD... ale jakoś nie miałem czasu jeszcze rozesłać zestawienia, macie z tymi firmami jakieś pozytywne/negatywne doświadczenia?

 

Na Bagiennej jest Artedom - kiedyś w nim pracował p. Bogdan Timofiejewicz ale odszedł na swoje i teraz ma biuro na Szarotki. Ja brałem u niego jeszcze jak był na Bagiennej. Polecam go.

 

Oho, działają mi cytaty...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho - znowu nie mam cytatów- dziwne po zalogowaniu się, znikły :(

 

Barnich - nic mu nie płacę bo już mieszkam od ponad roku :) Ale wziął 4K za SSO.

 

ode mnie chciał 5 K za SSO ale trochę utargowałem... płącę więcej niż 4K, ale mówię uczciwie, że teraz żałuję, że zapłaciłem architektowi takie pieniądze, bo mogłem tylko zlecić projekty przyłączy i załatwienie PNB a kierbud i tak wszystko poprawia. W projekcie błedy oczywiste, których Pan "architekt" w ogóle nie wyłapał, ja się na tym nie znam, gdyby nie kierbud to bym się chyba załamał. On jest wart tych swoich pieniędzy i mimo, że ma dużo roboty na budowie bywa i nie tylko jako gość... Tak przy okazji to uważajcie na studio L&W Projekt i Pana Lorka, facet nabrał tyle roboty, że sam nie wie co ma robić i ma wszystko w d.... Ja np. mam na każdej karcie co innego narysowane - moje okna połaciowe są w różnych miejsach na rzycie poddasza, w innym miejscu na rzucie więźby i jeszcze w innym na innych rzutach. Jak dostawiałem okienka w garażu i Pan zapomniał jaki rozmiar to wpisał ich rozmiar jako "ZERO" a budowlańcy mnie potem ściągali, jaka ma być ta wnęka.

 

A jak już tak sobie rozmawiamy to jak sądzicie - czy jest sens pałować się ze studiem projektowym (projekt gotowy, studio dość znane) w takiej oto kwestii: projekt kupowałem na podstawie rzutów, które widziałem u nich na stronie. Projekt zakupiłem, błedu nie znalazłem i podczas kopania fundamentów okazało się, że na rzutach, gdzie była szerokość pomieszczenia 3 m, na rzutach fundamentów i ścian jest 2,5 m. Pół metra patrząc po szerokości pomieszczenia to pozbawili mnie paru m2 powierzchni. Czuję się oszukany! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...