Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Co do ceny kierbuda - ja się z nim umawiałem w 2008 roku.

 

No właśnie, jak czytałem o przebojach z kierbudami to ten jest zaprzeczeniem partactwa, niechlujstwa, niekompetencji itd. itp. On o tym doskonale wie i ceni się za właściwe i ponadstandardowe wykonywanie swoich obowiązków.

Nie zliczę ile razy był na mojej budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Moje doświadczenia:

Ad umowy z Poldkiem-też potrzebowaliśmy protokół odbioru przyłącza.

Kuchnie: polecam Pana Arka- zrobił nam kuchnię z projektu Wikinga- Ich cena ok 23 tys bez sprzętów, Pan Arek zrobił za jakieś 11 tys. Nie porównuję jakości samych mebli-bo nie jestem w stanie, ale kuchnia zadowala mnie całkowicie. :) (tel. 507012997) Wszystko na Blomie i system Peka.

Bloczki typu Silka, Ytong... mamy coś innego ale nie mogę sobie przypomnieć jakie... :) jak tylko sobie przypomnę-dam znać.

Ad okien-moje przygody w tym temacie mówią, że sprzedawcy sobie a montaż sobie. Trzeba uważać, bo sprzedawca ma za zadanie sprzedać a ekipy monterskie później partaczą, nie zawsze ekipy są kompetentne-firmy sprzedające zatrudniają na um. zlecenia i nie dbają o stalość zatrudnienia swoich wykonawców. itd itp. Mam plastiki i dla kupujących ten rodzaj okien zawsze będę polecała M& S na Gdańskiej i Pana Błażeja.

Tynki robił nam Pan Kopyś-jesteśmy bardzo zadowoleni. Ci co robili później gładzie też chwalili tego wykonawcę.

 

Nie polecę ekipy elektryków, bo oni jak na razie najgorzej u nas wypadli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia:

Ad umowy z Poldkiem-też potrzebowaliśmy protokół odbioru przyłącza.

Kuchnie: polecam Pana Arka- zrobił nam kuchnię z projektu Wikinga- Ich cena ok 23 tys bez sprzętów, Pan Arek zrobił za jakieś 11 tys. Nie porównuję jakości samych mebli-bo nie jestem w stanie, ale kuchnia zadowala mnie całkowicie. :) (tel. 507012997) Wszystko na Blomie i system Peka.

Bloczki typu Silka, Ytong... mamy coś innego ale nie mogę sobie przypomnieć jakie... :) jak tylko sobie przypomnę-dam znać.

Ad okien-moje przygody w tym temacie mówią, że sprzedawcy sobie a montaż sobie. Trzeba uważać, bo sprzedawca ma za zadanie sprzedać a ekipy monterskie później partaczą, nie zawsze ekipy są kompetentne-firmy sprzedające zatrudniają na um. zlecenia i nie dbają o stalość zatrudnienia swoich wykonawców. itd itp. Mam plastiki i dla kupujących ten rodzaj okien zawsze będę polecała M& S na Gdańskiej i Pana Błażeja.

Tynki robił nam Pan Kopyś-jesteśmy bardzo zadowoleni. Ci co robili później gładzie też chwalili tego wykonawcę.

 

Nie polecę ekipy elektryków, bo oni jak na razie najgorzej u nas wypadli :)

 

Ania - dawno robiłas kuchnię? Na ile aktualne są te kwoty? My daliśmy do zrobienia dwa projekty i jak na razie powala nas tylko cena - wizualizacja niestety nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniamy się znowu ostatnio opiniami i telefonami, że aż się prosi powrót do stworzenia listy. Zastanawiam się, jak to technicznie zrobić. Ja ze swej strony mogę udostępnić miejsce na serwerze, gdzie dostęp może mieć każdy, albo jakas jedna osoba, która by listę aktualizowała. Wtedy każdy forumowicz miałby dostęp do najaktualniejszej wersji bez konieczności jej rozsyłania. Czy ktoś ma ochotę zająć się stworzeniem takiej listy? Ja niestety nie mam czasu, a chcąc zrobić np. taki plik jako dokument tekstowy do edycji przez każdego to może być problem techniczny, bo jedni używaja np. Worda w wersji 2007, inni 2010, jeszcze inni open office i zawsze będzie kłopot, że ktoś pliku nie otworzy. Macie jakieś pomysły w tym temacie? Może jest jakiś programista wśród Was, dla któego zrobienie takiej bazy to będzie jak splunąć? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kuchni, to ja wszytskich dookola nie rozumiem. Wiadomo, ze tez chce miec fajna chate itp, ale pakowanie kosmicznych pieniedzy w meble kuchenne, ktore i tak wszedzie wygladaja tak samo i sa produkowane z plyt z jednej firmy to przesada. Ja tam sie nie wyginam w tym temacie. Kupilem normalny zestaw w BRW mebi z drewnianymi forntami (na zamowienie) za niecale 15 kola i tyle. Razem cos kolo 20 szafek z wyposazeniem (kosze, ociekarki itp), na hamulcach itp bluma. Czyli wszedie jest to samo. A jak ide do ludzi, ktorzy wydali na kuchnie np 30-40 tys i widze dokladnie to samo a do tego np odpadajace cokoly, krzywo wkrecone jakies sruby itp to wogole nabieram pewnosci, ze nie warto dawac sie naciagac

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniamy się znowu ostatnio opiniami i telefonami, że aż się prosi powrót do stworzenia listy. Zastanawiam się, jak to technicznie zrobić. Ja ze swej strony mogę udostępnić miejsce na serwerze, gdzie dostęp może mieć każdy, albo jakas jedna osoba, która by listę aktualizowała. Wtedy każdy forumowicz miałby dostęp do najaktualniejszej wersji bez konieczności jej rozsyłania. Czy ktoś ma ochotę zająć się stworzeniem takiej listy? Ja niestety nie mam czasu, a chcąc zrobić np. taki plik jako dokument tekstowy do edycji przez każdego to może być problem techniczny, bo jedni używaja np. Worda w wersji 2007, inni 2010, jeszcze inni open office i zawsze będzie kłopot, że ktoś pliku nie otworzy. Macie jakieś pomysły w tym temacie? Może jest jakiś programista wśród Was, dla któego zrobienie takiej bazy to będzie jak splunąć? ;-)

 

Witaj.

 

Powiem Ci, że nie jesteś pierwszy, który myślał o przerzuceniu listy do bazy danych w necie. Sam jestem zdania, że lista powinna być dostępna do czytania wszystkim zainteresowanym. Jedynie zapis powinien się odbywać albo poprzez przesłanie informacji administratorowi bazy, albo ujawnianiu komentarza po pozytywnej weryfikacji użytkownika forum przez moderatora. Od strony technicznej rzeczywiście nie jest to jakieś wyzwanie. Ot kilka formularzy, podłączenie do bazy danych, prosty layout i śmiga. Jednak tu pojawia się dość istotny problem. Otóż w myśl ustawy o ochronie danych osobowych, umieszczanie informacji pozwalających jednoznacznie zidetyfikować konkretną osobę, możliwe jest jedynie po uprzednim uzyskaniu zgody osoby, której dane dotyczą. O ile prezentacja informacji pochlebnych to darmowa reklama i tu chyba nikt narzekać nie będzie, o tyle (użyję eufemizmu) wpisy mniej pochlebne mogłyby się zainteresowanemu nie spodobać i mógłby zacząć psuć krew administratorowi bazy danych. Tym bardziej, że brak zgody na umieszczenie danych w bazie dotyczyłby nie jednego (w takim przypadku donos do GIODO wywołałby u urzędników raczej ból brzucha od śmiechu niż jakieś konkretne działania), a dużo większej ilości wpisów (tu działania mogłyby mieć już bardziej wymierne konsekwencje). A może razem z nami buduje się/budował się jakiś prawnik, który mógłby powyższe obawy potwierdzić lub wyśmiać? Wtedy możnaby dalej zająć się tematem.

 

Pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Powiem Ci, że nie jesteś pierwszy, który myślał o przerzuceniu listy do bazy danych w necie. Sam jestem zdania, że lista powinna być dostępna do czytania wszystkim zainteresowanym. Jedynie zapis powinien się odbywać albo poprzez przesłanie informacji administratorowi bazy, albo ujawnianiu komentarza po pozytywnej weryfikacji użytkownika forum przez moderatora. Od strony technicznej rzeczywiście nie jest to jakieś wyzwanie. Ot kilka formularzy, podłączenie do bazy danych, prosty layout i śmiga. Jednak tu pojawia się dość istotny problem. Otóż w myśl ustawy o ochronie danych osobowych, umieszczanie informacji pozwalających jednoznacznie zidetyfikować konkretną osobę, możliwe jest jedynie po uprzednim uzyskaniu zgody osoby, której dane dotyczą. O ile prezentacja informacji pochlebnych to darmowa reklama i tu chyba nikt narzekać nie będzie, o tyle (użyję eufemizmu) wpisy mniej pochlebne mogłyby się zainteresowanemu nie spodobać i mógłby zacząć psuć krew administratorowi bazy danych. Tym bardziej, że brak zgody na umieszczenie danych w bazie dotyczyłby nie jednego (w takim przypadku donos do GIODO wywołałby u urzędników raczej ból brzucha od śmiechu niż jakieś konkretne działania), a dużo większej ilości wpisów (tu działania mogłyby mieć już bardziej wymierne konsekwencje). A może razem z nami buduje się/budował się jakiś prawnik, który mógłby powyższe obawy potwierdzić lub wyśmiać? Wtedy możnaby dalej zająć się tematem.

 

Pozdrawiam,

żółwik

 

Lista na serwerze pomysł przedni, problem z ustawą o ochronie danych osobowych - w szczególności z negatywnymi opiniami - niestety problem prawny (patrz sprawa Piotr Krzystek - internauci) i dlatego własnie ta lista przekazywana jest tylko z rąk do rąk użytkowników forum, ale można by przyjąć jakieś umowne zasady, że jeżeli np forumowicz jest niezadowolony i nie poleca danego wykonawcy to stawiamy przy danym nazwisku tylko -, albo wpisujemy BRAK OPINII, a jeżeli ktoś chce poznać powód "negatywa" to zapyta mailem opiniodawcę o szczegóły.

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista na serwerze pomysł przedni, problem z ustawą o ochronie danych osobowych - w szczególności z negatywnymi opiniami - niestety problem prawny (patrz sprawa Piotr Krzystek - internauci) i dlatego własnie ta lista przekazywana jest tylko z rąk do rąk użytkowników forum, ale można by przyjąć jakieś umowne zasady, że jeżeli np forumowicz jest niezadowolony i nie poleca danego wykonawcy to stawiamy przy danym nazwisku tylko -, albo wpisujemy BRAK OPINII, a jeżeli ktoś chce poznać powód "negatywa" to zapyta mailem opiniodawcę o szczegóły.

pzdr Bartek

 

powiem tak - cieszy mnie Wasze profesjonalne podejście do sprawy na zasadzie "myśl w trakcie nie po fakcie". Doskonale wiemy, że dookoła nas jest całe mnóstwo spraw, któymi prawnicy mogliby się zająć od ręki i tego nie robią. Niemniej jednak lepiej dmuchać na zimne. Tak jak wspominałem - bystry programista bez problemu zrobi malutką bazę danych, gdzie każdy zarejestrowany forumowicz (i tu do ustalenia, czy każdy nowy, czy jakiś staż czasowy lub w liczbie komentarzy mieć będzie musiał) otrzyma od admina na PRIV login i hasło i wtedy będzie sobie wchodził na serwerek, logował się i wpisywał. Każdy rekord bazy to mniej więcej: branża, nazwa firmy, osoba kontaktowa, tel. kontaktowy, opinia (pozytywna, negatywna, neutralna), krótki opis. Ja tam jestem skłonny nawet parę groszy na to przeznaczyć, mam świadomość, że jakby każdy z nas odpalił po 100 czy 50 zł to znalazłby się hobbysta, który by nam usługę wykonał. Mam też świadomość, że każdy z nas jest na innym etapie budowy i tą listę potrzebuje mniej lub bardziej, więc płacenie za jej utworzenie może być nie każdemu "w smak". Nie chcę też robić z tego listy komercyjnej, w stylu opłata miesięczna za użytkowanie i wtedy dostęp, bo nie będzie chętnich, by dodawać wpisy. Ale myślmy wszyscy dalej, może się to uda, ja w bazach danych jestem niestety kiepski (albo mówiąc szczerze - ostatnia robiłem jakieś 8 lat temu więc wiedza o programowaniu i Visual Basicu spadła do zera), szukajmy, pytajmy, zakładając, że budowa średnio trwa 2 lata to nawet drobna inwestycja finansowa w samo stworzenie tej bazy sie opłaci, bo zysk ze skorzystania poleconego podwykonawcy będzie większy niż strata tych uprzednio wspomnianych 50 czy 100 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko jeszcze:D

czy jest jakiś problem jak najpierw zrobi się wylewki a potem tynki maszynowe, żeby nie dało się z tynkami dojść do posadzek i zostaje przerwa do ręcznego dokończenia ?

 

z góry dziękuje....

U nas najpierw były wylewki,potem tynki.Nie wiem w jaki sposób kładli tynk przy samych wylewkach,ale wszystko jest ok.

Wylaną posadzkę w trakcie tynkowania przykrywaliśmy czarną folią budowlaną.Tynkarze wszystko wysprzątali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się poradzić w innej sprawie. Czy ktoś w gminie Dobra prowadził swoje przyłącze wodne, gazowe lub inne w pasie drogi gminnej. Ja musiałem doprowadzić wodę bo AgroWest ułożył tylko rurę bez trójników. Budowę przyłącza zgłosiłem w gminie i teraz dożywotnio co roku muszę płacić ok 60 zł. Jak wygląda to u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - dawno robiłas kuchnię? Na ile aktualne są te kwoty? My daliśmy do zrobienia dwa projekty i jak na razie powala nas tylko cena - wizualizacja niestety nie!

 

Wizualizacja i samo rozmieszczenie poszczególnych elementów kuchni-to betka w sumie, bo w zasadzie oprócz fachowego obrazka-wszystko podałam jak na tacy (doświadczenie szkolne, praktyczne ;) ). Kuchnię robilismy w sierpniu zeszłego roku. Oprócz kuchni ten sam człek robił nam też przedpokój i szafę w sypialni (zabudowę).

Wiesz Sławek, duże firmy maja koszty, mój wykonawca praktycznie ich nie ma-pracuje z kolega, zamawiają na bieżąco i od razu montują kuchnię... myślę, że dlatego jest konkurencyjny. Praktycznie na miejscu przy pierwszej wizycie powiedzial ile będzie to wszystko kosztowało.... bez zbędnych ceregieli-jasno mówi, co za ile, bez ściemniania. (nie mam prowizji... jakby ktoś miał wątpliwości ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się poradzić w innej sprawie. Czy ktoś w gminie Dobra prowadził swoje przyłącze wodne, gazowe lub inne w pasie drogi gminnej. Ja musiałem doprowadzić wodę bo AgroWest ułożył tylko rurę bez trójników. Budowę przyłącza zgłosiłem w gminie i teraz dożywotnio co roku muszę płacić ok 60 zł. Jak wygląda to u Was?

 

u mnie to samo. W zamian mamy za to prawo dzwonić po odśnieżarkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas woda i gaz i prad byla w drodze, ale droga nalezy ciagle do Agrowestu - nic nie kaze nam nikt placic.

Za co dokladnie ta oplata ?

 

Fantom

 

Bo Ty masz przy boisku i tam było jeszcze inaczej-tzw. po staremu :) czyli kupujący i budujący sami zgłaszali tylko gotowość użytkowania wody ... natomiast niewielu to robiło i narażali na koszty zakład wodociągów. Dlatego następne działki Agrowestu juz nie maja tak pięknie i nie ma trójników. Trzeba się samemu przyłączać :) No i drogi przy boisku były faktycznie Agrowestu... teraz jest chyba inaczej (sprzedali je gminie). Ja też mam działkę od Agrowestu ale moja droga jest gminna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big35 - podejrzewam, że powinieneś przekazać ten odcinek Gminie. Jeśli będą chcieli przyjąć, rzecz jasna.

My budowaliśmy w drodze gminnej sieć i przyłącza ale później przekazaliśmy to Gminie. Nic nie płacimy obecnie.

 

Gmina nam też nie...

 

temat był już na forach omawiany. Gminy nie kupują tych przyłączy. Każą sobie płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...