Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Czolem

 

Mam pytanie powielane co jakis czas, ale co jakis czas tez sie to zmienia ;) Chcialbym podlaczyc stale lacze bo w zwiazku ze zblizajacym sie sezonem F1 moze znow sie okazac ze 7 GB mi nie starczy na relacje ;) Teraz mam Iplusa, rewelacji nie ma ale nie zrywa relacji. Wiem ze polecana jest firma xtra, oprocz tego istnieje wifinet. Co polecilibyscie z wlasnego doswiadczenia albo czego byscie nie polecili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Big35 - podejrzewam, że powinieneś przekazać ten odcinek Gminie. Jeśli będą chcieli przyjąć, rzecz jasna.

My budowaliśmy w drodze gminnej sieć i przyłącza ale później przekazaliśmy to Gminie. Nic nie płacimy obecnie.

 

Gmina nam też nie...

 

Podejrzewam że sieć która leży w pasie drogowym jest własnością wodociągów i one rozliczają się z gminą, a od trójnika rura jest moja i ja za nią płacę. Chętnie bym przekazał tą rurę wodociągom, słyszałem że niektórzy tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniutka - nigdzie nie napisałem, że Gmina kupuje przyłącza...natomiast napisałem, że nam nic nie każe płacić...

Dziękuję za informację, że temat już był omawiany na forum...ten o kuchniach też...

 

Ojej... chyba uraziłam... nie powiem juz nic o kuchni ... nawet gdyby ktos pytał jeszcze ;) i o przyłączach tysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

 

Mam pytanie powielane co jakis czas, ale co jakis czas tez sie to zmienia ;) Chcialbym podlaczyc stale lacze bo w zwiazku ze zblizajacym sie sezonem F1 moze znow sie okazac ze 7 GB mi nie starczy na relacje ;) Teraz mam Iplusa, rewelacji nie ma ale nie zrywa relacji. Wiem ze polecana jest firma xtra, oprocz tego istnieje wifinet. Co polecilibyscie z wlasnego doswiadczenia albo czego byscie nie polecili ;)

 

generalnie radiówka zawsze może mieć jakieś problemy, ja np. ubolewam, że tam gdzie będę mieszkał TP SA nie ma swojej infrastruktury. Co chcecie to mówcie - mam neostrade od zawsze i nigdy żadnych problemów...

P.S. Fajnie, że kolejny fanatyk F1 jest wśród nas! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie juz droge gminna a nie prywatna (agrowestu) ? Bo u nas ciagle ta druga. Choc w sumie nie ma zadnej roznicy, bo ani u Was ani u nas nikt z nia nic nie robi (nie inwestuje). U nas przynajmniej agrowest systematycznie odsnieza, a u Was gmina tez?

 

Fantom

 

moja też należy do Agrowestu, byłem w gminie i tam mi powiedzieli, że jej nie przejęli od Agrowestu, bo niby coś tam zgłaszali do poprawki i Agrowest się nie wywiązał, a prywatnie Pani szepnęła, że wcale nie chcą tych dróg od nich przejmować... co mnie akurat nie cieszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja i samo rozmieszczenie poszczególnych elementów kuchni-to betka w sumie, bo w zasadzie oprócz fachowego obrazka-wszystko podałam jak na tacy (doświadczenie szkolne, praktyczne ;) ). Kuchnię robilismy w sierpniu zeszłego roku. Oprócz kuchni ten sam człek robił nam też przedpokój i szafę w sypialni (zabudowę).

Wiesz Sławek, duże firmy maja koszty, mój wykonawca praktycznie ich nie ma-pracuje z kolega, zamawiają na bieżąco i od razu montują kuchnię... myślę, że dlatego jest konkurencyjny. Praktycznie na miejscu przy pierwszej wizycie powiedzial ile będzie to wszystko kosztowało.... bez zbędnych ceregieli-jasno mówi, co za ile, bez ściemniania. (nie mam prowizji... jakby ktoś miał wątpliwości ;) )

 

wykonawców też mam dobrych sprawdzonych, tylko jakiś fajny projekt muszę, bo moja K jak zawsze miała setki pomysłów, a teraz w temacie kuchni, łazienki i salonu chętnie chce popatrzeć, jak proponują to inni... zresztą w temacie nie jesteśmy na bieżąco, łazienkę i kuchnię robiliśmy 5 lat temu! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie radiówka zawsze może mieć jakieś problemy, ja np. ubolewam, że tam gdzie będę mieszkał TP SA nie ma swojej infrastruktury. Co chcecie to mówcie - mam neostrade od zawsze i nigdy żadnych problemów...

P.S. Fajnie, że kolejny fanatyk F1 jest wśród nas! Pozdrawiam!

 

Wiem, ze na radiu moze byc roznie dlatego pytam o polecane firmy. Z tego co sie dowiedzialem to jest tu znacznie wiecej mozliwosci pogorszenia jakosci (slaba antena, zaklocenia) niz przy kablu ktory niesie jedno niebezpieczenstwo, ze operator sprzedaje wiecej niz kupuje ;) Dlatego ponawiam pytanie dotyczace raczej firm niz rozwiazan bo skazany jestem na eter...

 

Fanatykiem nie jestem, nie zabilbym za ogladanie kwalifikacji... ale wyscig...to co innego ;) Najwazniejsze zeby uwolnic sie od komentarza Borowczyka, zdarzylo mi sie raz obejrzec wyscig z brazylijskim komentarzem i choc z portugalski ogranicza sie u mnie do "obrigado" to wolalem to od naszych asow z Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie tylko, że w naszym przypadku, najpierw podpisaliśmy porozumienie/umowę o tym, że zgadzamy się na przekazanie wybudowanego odcinka sieci na rzecz gminy, inaczej nie dostalibyśmy zgody na budowę, a potem zgodnie z porozumieniem przekazaliśmy ją, kolejną umową, zrzekając się praw do roszczeń.

Ale dzięki za stronkę - zostawię ją na wypadek wprowadzenia opłat adiacenckich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja jeszcze w temacie betonu komórkowego, czy polecacie coś w zamian ytonga i silki. Czy ktoś może polecić dobrego i taniego w miarę projektanta do adaptacji i prowadzenia papierologi do uzyskania pnb w okolicach Goleniowa, musiałby też "załatwić" odstępstwa od warunków zabudowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja jeszcze w temacie betonu komórkowego, czy polecacie coś w zamian ytonga i silki. Czy ktoś może polecić dobrego i taniego w miarę projektanta do adaptacji i prowadzenia papierologi do uzyskania pnb w okolicach Goleniowa, musiałby też "załatwić" odstępstwa od warunków zabudowy. Pozdrawiam

 

My budowaliśmy z Porit-u :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze na radiu moze byc roznie dlatego pytam o polecane firmy. Z tego co sie dowiedzialem to jest tu znacznie wiecej mozliwosci pogorszenia jakosci (slaba antena, zaklocenia) niz przy kablu ktory niesie jedno niebezpieczenstwo, ze operator sprzedaje wiecej niz kupuje ;) Dlatego ponawiam pytanie dotyczace raczej firm niz rozwiazan bo skazany jestem na eter...

 

Fanatykiem nie jestem, nie zabilbym za ogladanie kwalifikacji... ale wyscig...to co innego ;) Najwazniejsze zeby uwolnic sie od komentarza Borowczyka, zdarzylo mi sie raz obejrzec wyscig z brazylijskim komentarzem i choc z portugalski ogranicza sie u mnie do "obrigado" to wolalem to od naszych asow z Polsatu.

 

Mogę podzielić się doświadczeniem :)

Tez nie mam możliwości korzystania z kabli TP SA, mam radiowego neta ale w początkowej fazie tylko radiowo miał się łączyć z moim "lapkiem". ;) Wyglądało to tak, że w tzw. biurowym pokoju nie miałam zasięgu, za to na schodach na pięterko i owszem :)). W łączach przeszkadzała ściana, piec gazowy, dodatkowe ocieplenie między garażem a pow. mieszkalną... nie wiem nie jestem tutaj znawcą... skończyło się tak, że przyszedł pan, podłączył do routera kabel, który pociągnął do wcześniej opisanego "biurowego" i teraz mam kabelek do gniazdka internetowego w ścianie i hula... no może hula to za mocno powiedziane, ale żeby tak fest hulało musiałabym więcej płacić a na mój użytek się nie opłaci. Anteny dodatkowej na dachu nie posiadam. Korzystam z Globala. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze na radiu moze byc roznie dlatego pytam o polecane firmy. Z tego co sie dowiedzialem to jest tu znacznie wiecej mozliwosci pogorszenia jakosci (slaba antena, zaklocenia) niz przy kablu ktory niesie jedno niebezpieczenstwo, ze operator sprzedaje wiecej niz kupuje ;) Dlatego ponawiam pytanie dotyczace raczej firm niz rozwiazan bo skazany jestem na eter...

 

Fanatykiem nie jestem, nie zabilbym za ogladanie kwalifikacji... ale wyscig...to co innego ;) Najwazniejsze zeby uwolnic sie od komentarza Borowczyka, zdarzylo mi sie raz obejrzec wyscig z brazylijskim komentarzem i choc z portugalski ogranicza sie u mnie do "obrigado" to wolalem to od naszych asow z Polsatu.

 

może trochę mało budowlany temat, ale oglądam cały sezon, każdy wyścig i kwalifikacje i wyścig i muszę powiedzieć, że dla mnie od marca do listopada w hierarchii jest najpierw F1 a potem zona. F1 oglądam od lat tylko na niemieckim RTL, akurat nie mam problemy z tym językiem, a Borowczykowi wprowadziłbym zakaz używania słowa JAKBY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę mało budowlany temat, ale oglądam cały sezon, każdy wyścig i kwalifikacje i wyścig i muszę powiedzieć, że dla mnie od marca do listopada w hierarchii jest najpierw F1 a potem zona. F1 oglądam od lat tylko na niemieckim RTL, akurat nie mam problemy z tym językiem, a Borowczykowi wprowadziłbym zakaz używania słowa JAKBY !

 

Czyżby mój małż zalogował się pod tym nickiem ;( ?

 

Żona takiego co na 1 miejscu jest Formuła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby mój małż zalogował się pod tym nickiem ;( ?

 

Żona takiego co na 1 miejscu jest Formuła

 

Jakbym mala lawinke wywolal...u mnie na pierwszym miejscu jest rodzina, wiec najpierw wyganiam rodzine a dopiero po tym ogladam relacje ;) A w zwiazku z nowymi barwami zaprezentowanymi wczoraj, zapowiada sie ze trzeba miec dobry obraz bo bolid malo widoczny moze byc, czekam wiec z niecierpliwoscia na opinie o dostawcach netu w okolicy Bezrzecza.

 

Pamietajcie Panie, F1 jest raz na dwa tygodnie, mecze dwa razy w tygodniu a liczac ligi europejskie to chyba codziennie. Na mecz mozna wyskoczyc bez problemu, bez problemu mozna wrocic z podbitym okiem a na wyscig... wiec macie mezow znacznie wiecej w domu niz przecietna zona fana pilki kopanej. Poza tym Borowa ciezko pracuje nad tym, zeby wszyscy fani F1 w Polsce trenowali jezyki obce ogladajac RTL, BBC czy brazylijskie tv costam ;) Same plusy dodatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mala lawinke wywolal...u mnie na pierwszym miejscu jest rodzina, wiec najpierw wyganiam rodzine a dopiero po tym ogladam relacje ;) A w zwiazku z nowymi barwami zaprezentowanymi wczoraj, zapowiada sie ze trzeba miec dobry obraz bo bolid malo widoczny moze byc, czekam wiec z niecierpliwoscia na opinie o dostawcach netu w okolicy Bezrzecza.

 

Pamietajcie Panie, F1 jest raz na dwa tygodnie, mecze dwa razy w tygodniu a liczac ligi europejskie to chyba codziennie. Na mecz mozna wyskoczyc bez problemu, bez problemu mozna wrocic z podbitym okiem a na wyscig... wiec macie mezow znacznie wiecej w domu niz przecietna zona fana pilki kopanej. Poza tym Borowa ciezko pracuje nad tym, zeby wszyscy fani F1 w Polsce trenowali jezyki obce ogladajac RTL, BBC czy brazylijskie tv costam ;) Same plusy dodatnie

 

Nie, żebym miała cos przeciwko Twojej żonie, ale nie łatwiej byłoby zamowić tv "Cyfrę" na tę okoliczność? Oglądałoby się bardziej komfortowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mala lawinke wywolal...u mnie na pierwszym miejscu jest rodzina, wiec najpierw wyganiam rodzine a dopiero po tym ogladam relacje ;) A w zwiazku z nowymi barwami zaprezentowanymi wczoraj, zapowiada sie ze trzeba miec dobry obraz bo bolid malo widoczny moze byc, czekam wiec z niecierpliwoscia na opinie o dostawcach netu w okolicy Bezrzecza.

 

Pamietajcie Panie, F1 jest raz na dwa tygodnie, mecze dwa razy w tygodniu a liczac ligi europejskie to chyba codziennie. Na mecz mozna wyskoczyc bez problemu, bez problemu mozna wrocic z podbitym okiem a na wyscig... wiec macie mezow znacznie wiecej w domu niz przecietna zona fana pilki kopanej. Poza tym Borowa ciezko pracuje nad tym, zeby wszyscy fani F1 w Polsce trenowali jezyki obce ogladajac RTL, BBC czy brazylijskie tv costam ;) Same plusy dodatnie

 

no chyba, że ktoś jest taki świr odnośnie F1, że nie dość, że musi sobie raz w roku na jakiś wyścig live pojechać to jeszcze umęcza się na torze w hotelu SILVER, gdzie po godzinnej "zabawie" i nawdychaniu się spalin mam problem żeby wrócić autem do domu! ;-) Ania ma rację - CYFRA + byłaby fajna, ale ta sprzed iluś tam lat, kiedy wyscig był transmitowany na kilku kanałach, a na każdym kanale obraz z innej kamery! Dobra skończymy, bo jak ktoś zajrzy to pomyśłi, że forum pomylił albo nam admin konta poblokuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...