Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Trzymam kciuki i zyczę powodzenia przy 2 podejściu do "przygody życia".

pzdr Bartek

 

Przygoda życia może brzmieć zbyt dobitnie. U mnie od sierpnia jak zacząłem budować, dwóm pracownikom mojego wykonawcy się zmarło :D oby to był koniec taj listy i btw. nie miało to związku z samą budową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

witam forumowiczów.Projektanci robia mi projekt przyłacza wody.W warunkach przyłaczeniowych firma CALBUD -włściciel wodociągów w mojej miejscowości pod Kołbaskowem napisali, że w projekcie nalezy uwzględnic zabezpieczenie przeciw pozarowe terenu.Moje pytani: czy ktos z was spotkał sie z takim zapisem i co on oznacza?mam dodatkowo jeszcze jakis hydrant na działce postawic , z góry dziekuje za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów.Projektanci robia mi projekt przyłacza wody.W warunkach przyłaczeniowych firma CALBUD -włściciel wodociągów w mojej miejscowości pod Kołbaskowem napisali, że w projekcie nalezy uwzględnic zabezpieczenie przeciw pozarowe terenu.Moje pytani: czy ktos z was spotkał sie z takim zapisem i co on oznacza?mam dodatkowo jeszcze jakis hydrant na działce postawic , z góry dziekuje za odpowiedzi

 

wcale bym się nie zdziwił, gdyby chodziło o hydrant, widziałem już takie coś na działkach z budowanymi domami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Agato obawiam się, że masz najbardziej aktualną listę wykonawców ponieważ Azalka ani razu jej nie uaktualniła więc ostatnia wersja to ta sporządzona przez Matama własnie w lutym 2010. Trzymam kciuki i zyczę powodzenia przy 2 podejściu do "przygody życia".

pzdr Bartek

 

Dzieki za informacje :) Odwiedzilam azalkowy dziennik przedbudowlany ;) i rzeczywiscie sluch o niej zaginal. Za moich czasow tutaj na forum, to wlasnie Matam zajmowal sie lista. Dopiero wczoraj, sprawdzajac date ostatniej listy, zobaczylam ze mam ja od Azalki. Troszke szkoda, ze juz jej nie aktualizujemy. Ja, z tej wlasnie listy, wybralam chociazby geodete i architekta. Teraz zamierzalam upolowac jakas dobra ekipe budowlana.

Dzieki Bogu, jest jeszcze forum, wiec jak cos, to bede kierowac pytania do Was - tych bardziej doswiadczonych w temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów.Projektanci robia mi projekt przyłacza wody.W warunkach przyłaczeniowych firma CALBUD -włściciel wodociągów w mojej miejscowości pod Kołbaskowem napisali, że w projekcie nalezy uwzględnic zabezpieczenie przeciw pozarowe terenu.Moje pytani: czy ktos z was spotkał sie z takim zapisem i co on oznacza?mam dodatkowo jeszcze jakis hydrant na działce postawic , z góry dziekuje za odpowiedzi

 

no u mnie poprzedni właściciel wykonywał przyłącza wod-kan w zeszłym roku i co 2-3 działkę mamy hydrant na ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie, jako że jestem nowy na forum chciałbym bardziej zaawansowanych forumowiczów zapytać o kilka porad.

Chcę z żoną i 2 dzieci mieszkać w domu lub mieszkaniu :) (na razie miezkamy z teściami ale chcemy sami) . Mamy dom który jest nasza własnością. Chcemy sobie kupić mieszanie m3 lub działkę i rozpocząć budowę domu...

i tu mam pytania:

nasza zdolność kredytowa wynosi około 250 tyś zł + 70000 oszczędnosci

w tej cenie oglądając mieszkania można kupić m3 (250 tyś) jakieś 55 m.

ale ja skłaniam się w stronę budowy domu...małego do 105m szukam działki niedużej max. 800m w cenie do 140 tyś....okolice szczecin mierzyn, dołuje, stobno

nawet znalazłem coś takiego:

http://ogloszenia.wp.pl/id_ogl,60767919,kat,11,s,tr,ogloszenie.html?ticaid=1b9d0

i chciałbym najprostszy domek postawić dla rodziny, coś takiego:

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/ar_1/222

 

zaznaczam że dom budowałbym z kolegą który jest praktykującym budowlańcem, który ma wzięcie i sam będzie budował taki dom...według jego obliczeń budowa takiego domu razem ze mną i jeszcze jednym pomocnikiem wyniesie około max 120 tyś zł....(stan surowy zamknięty)

 

razem koszt działki i domu wyniósłby 260-280 tyś zł.... plus 20% na nieprzewidziane wydatki ...

dom który teraz mamy w przyszłości spokojnie sprzedamy i starczy na spłatę kredytu i jeszcze by nam zostało trochę...

 

jestem zdeterminowany do budowy małego domu dla naszej rodziny...niż gnieść się w małym mieszkaniu w bloku ale nie chcę pchac się w coś czego nie będę mógł zrealizować

 

prosze o sugestie czy jest to możliwe czy kwota jest realna czy mam szansę na realizację marzeń??

 

p.s czytałem wątek o domu i działce za 300tyś...ale każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie...

 

 

 

Tak naprawdę postawienie tego domu za takie pieniądze jest realne tylko trzeba się zastanowic czy warto - oszczędzać na każdym kroku skutkuje tylko wyższymi kosztami utrzymania takiego domu. Koszt materiałów na budowe takiego domku SSO może wynieść około 80-90 tys jak dobrze poszukać po hurtowniach. Zależy ile kolega bedzie chciał za budowę - dodatkowe koszty narzędzi, transportów, kierownika budowy, koparki, geodety. Radze dobrze przeliczyć bo bez projektu pełnego obliczenia nie są dokładne - w razie pytań służe radą jako że ja akurat z budowania żyje.

 

Pozdrawiam strudzonych inwestorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was budował dom z silikatów? Jeśli tak, to jakiej grubości cegły użyliście 18 czy 24? I dlaczego właśnie takiej? I czy macie godną polecenia ekipę do SSO/SSZ budującą z tego materiału?

 

A wracając jeszcze do tematu F1 :) gdzie w necie oglądasz transmisje Szczegol? A Ty Slawek jaki najlepszy czas wykręciłeś na Silver? (Oczywiście pytam tak przez grzeczność, bo formułę oglądam tylko od czasu do czasu, mniej więcej raz na dwa tygodnie i tylko przez pół roku :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...