Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

dobre:)

ale zobaczysz że już niedługo, pewnie jeszcze trzeba będzie mieć opinię z parafii że przyłączą cię do miejscowego kościoła:)

A już tak nie jest :p Jak się wprowadziłem do mieszkania i przyjęliśmy pierwszą kolędę to ksiądz pokazał mi kartę adresu, że poprzedni właściciel nie przyjmował kolędy przez ostatnie kilka lat..... nam założyli nową kartę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do listy i Azalki to na innym forum gdzieś mi mignęła, zdaje się że widziałam ją na forum poświęconym ceramice stołowej czy cuś w tym stylu, ale nie ważne, dla nas ważne że nie ma aktualnej listy.

 

9.01.2011 była na forum http://forum.muratordom.pl/showthread.php?15810-Co-s%C4%85dzicie-o-meblach-kuchennych-z-Ikea/page41 akurat trafiłem na posta czytając o kuchniach IKEA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z narzeczona przymierzamy się do projektu indywidualnego i mam kilka pytań do was wyjadaczy ;)

 

Czy macie jakieś sprawdzone rozwiązania np. w ukł. pokoi, wielkości itd. itp. które mogą być pomocne dla projektanta?

Szukam po internecie w płytach cd różnych projektów, które mogą chociaż trochę pomóc i nic nie mogę znaleźć.

Chodzi mi o porady co warto a czego nie warto projektować jeżeli chodzi o funkcjonalność domu.

Na pewno mamy już tak:

- parter + użytkowe poddasze

- wielkość ok. 180-200m2

- bryła najprostsza prostokątna

- dach dwuspadowy

- na dole tylko jeden pokój gościnny z jakąś małą łazieneczką

- garaż 2 stanowiska

- z garażu przejście do spiżarki i dalej do kuchni - co by nie nosić zakupów przez pół domu

- plecy garażu to kotłownia i wyjście na ogród - co by nie nosić drzewa i węgla przez pół domu

- góra to już w sumie nie tak do końca ważne

 

Oto pogląd mocno uproszczony na rozkład

1.

http://wrzutnik.net/thumbs/klz1295699734a.jpg

 

2. tutaj trochę bryła nie będzie jak w założeniu ale nadal w miarę prosta

http://wrzutnik.net/thumbs/opt1295700199n.jpg

 

Wszelkie porady mile widziane.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was budował dom z silikatów? Jeśli tak, to jakiej grubości cegły użyliście 18 czy 24? I dlaczego właśnie takiej? I czy macie godną polecenia ekipę do SSO/SSZ budującą z tego materiału?

 

A wracając jeszcze do tematu F1 :) gdzie w necie oglądasz transmisje Szczegol? A Ty Slawek jaki najlepszy czas wykręciłeś na Silver? (Oczywiście pytam tak przez grzeczność, bo formułę oglądam tylko od czasu do czasu, mniej więcej raz na dwa tygodnie i tylko przez pół roku :D )

 

Zawsze przed traningami pojawiaja sie linki, trzeba pogooglac troche, za kadym razem jest inny link. Pewnie scigaja streamerow ;) f1 streaming live w googlu do tej pory sie sprawdza. Jest jeszcze taka strona f1talks.pl ktora sie uaktywnia w sezonie. Tam czesto podaja linki juz gotowe. A moze w Szczecinie sa jakis lokale gdzie podaja sok i F1 w telewizorze? Namawialem kiedys Pania Agnieszke z Silvera ale nie mieli Polsatu.

 

A...ja budowalem z porothermu ;) 24... to ponad 9 mniej niz wykrecilem na Silverze ;). Kiedys dawalo rade zejsc na 32 ale byla cieplejsza nawierzchnia, zreszta teraz jakby the cars has no grip ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z narzeczona przymierzamy się do projektu indywidualnego i mam kilka pytań do was wyjadaczy ;)

 

Czy macie jakieś sprawdzone rozwiązania np. w ukł. pokoi, wielkości itd. itp. które mogą być pomocne dla projektanta?

 

Wszelkie porady mile widziane.

 

Z góry dziękuję.

 

Ja tam nie wiem, ale oddalenie garazu od wejscia do domu to chyba duzy blad. Bedziesz ciagle wjezdzal autem i walil w buciorach przez spizarnie i kuchnie do holu ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alter ego, ja mam dom z silikatów 24 a nie z 18 cm z bardzo prostej przyczyny: kując ścianę, osadzając elementy betonowe lub robiąc bruzdy nie zostaje mi później ogryzek tylko grubsza ściana.

 

Ja wybrałem 18 cm. Jest pewien problem z rurami (kanaliza), to prawda. Można sobie poradzic budując ściankę z regispu i łatwiej o dostep do rur w przypadku kłopotów. A to zawsze 6 cm domu więcej, dokładnie 6+6 x 6+6. Dom buduje sie dla siebie, a nie dla ściany. Mechanicznie, wytrzymałościowo, 18 cm grubości silkaty wystarczaja z dużym zapasem. A co nadto to zwykła rozpusta:) Co kto woli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, ale oddalenie garazu od wejscia do domu to chyba duzy blad. Bedziesz ciagle wjezdzal autem i walil w buciorach przez spizarnie i kuchnie do holu ?

 

Fantom

 

Właśnie nie, koło schodów było by wejście bezpośrednie do głównej części domu... tak to sobie wyobrażam. Tam by była jakaś wycieraczka, coś takiego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma może schemat obrazujący sposób rozprowadzenia instalkacji tv w domu tak aby wszedzie działała cyfra +, albo może polecić jakiegoś niedrogiego fachurę.

 

Co znaczy wszedzie dzialala cyfra+ ? Ze jak na dekoderzez wlaczysz jeden kanal to wszedzie bedziesz mogl go ogladac ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę,

 

Robię kalkulacje na kotły i mam pytanie do użytkowników kotłów gazowych. Czy możecie się wypowiedzieć na temat marek Buderus, Vaillant, ACV, Viessmann, Saunier Duval. Biorę pod uwagę tylko te marki, choć jest tego trochę więcej, ale zawężam do bardziej znanych. Czy możecie powiedzieć coś dobrego lub złego na temat tych marek?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę,

 

Robię kalkulacje na kotły i mam pytanie do użytkowników kotłów gazowych. Czy możecie się wypowiedzieć na temat marek Buderus, Vaillant, ACV, Viessmann, Saunier Duval. Biorę pod uwagę tylko te marki, choć jest tego trochę więcej, ale zawężam do bardziej znanych. Czy możecie powiedzieć coś dobrego lub złego na temat tych marek?

 

Pozdrawiam,

 

Ile osób tyle opinii ja mam de dietrich, ale chyba nie marka najważniejsza a parametry, polecam Ci to forum: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?4580-Wybór-kotła-gazowego/page65 tam jest kilku fachowców mi pomogli w doborze kotła.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, chodzi o sytuację w któej opłacam 1 abonament i mam możliwość odbioru różnych programów w różnych odbiornikach w tym samym czasie.

pzdr

 

Rozumiem, że bezprzewodowo? Musisz kupić splitter na tyle odbiorników ile potrzebujesz, pod każdy telewizor kupujesz dekoder i już wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bezprzewodowo? Musisz kupić splitter na tyle odbiorników ile potrzebujesz, pod każdy telewizor kupujesz dekoder i już wszystko jest ok.

 

teraz mam tak w domu tzn bezprzewodowo, a w nowym domu chce właśnie przewodowo i w zamyśle jeszcze jedną rzecz chciałbym zrobić ale ...nie wiem jak, na tą chwilę doprowadziłem do każdego miejsca gdzie bedzie odbiornik po 2 kable koncentryczne plus miejsca te są połączone kablem internetowym teraz przydałby się ktoś kto to połączy, zamontuje anteny i "przerobi" trochę taką instalację http://www.dipol.com.pl/schemat_domowej_instalacji_tv-sat_lan-wlan_cctv_schemat150.htm ale dzięki za podpowiedź. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam tak w domu tzn bezprzewodowo, a w nowym domu chce właśnie przewodowo i w zamyśle jeszcze jedną rzecz chciałbym zrobić ale ...nie wiem jak, na tą chwilę doprowadziłem do każdego miejsca gdzie bedzie odbiornik po 2 kable koncentryczne plus miejsca te są połączone kablem internetowym teraz przydałby się ktoś kto to połączy, zamontuje anteny i "przerobi" trochę taką instalację http://www.dipol.com.pl/schemat_domowej_instalacji_tv-sat_lan-wlan_cctv_schemat150.htm ale dzięki za podpowiedź. pozdrawiam

 

Mogę polecić pana z firmy Profisat, tel. 500 055 900. Byłam zupełnie bezradna jesli chodzi o podłączenie tv oraz internetu do telefonu, nawet nie pamiętałam o wszystkich gniazdkach telefonicznych w domu bo były robione jakiś czas temu. Pan b. cierpliwy, tak długo zadawał mi pytania aż przypomniało mi się ze na dole w niuzywanym na razie pokoju jest gniazdko od którego były ciągnięte druty do innych i po odszukaniu go innie gniazdka też zaczęły działać, naprawił satelitkę i zawiesił tv na ścianie dobierając odpowiednie kołki. Niedrogi, solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...