Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Odradzam zakupy w hurtowni budowlanej BDM - System (http://www.bdm-system.pl) z ul. Szczawiowej. Kupiłem tam materiałów do zabudowy poddasza za kilkanaście tysięcy (Rigips). Ilości zamawiał wykonawca (forumowy Flashback). Niby z nimi współpracował (współpracuje?). Ceny rozsądne. Jednak od prawie pół roku nie mogę się doprosić o zwrot kilkunastu profili. Niby już kilka razy "prawie" jechali, ale coś dotrzeć nie mogą. Podczas całej budowy z żadną inną hurtownią nie miałem problemów ze zwrotami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co było na liście.

Kupowaliśmy okna Urzędowskiego u Tymofiejewicza, a raczej w firmie w której pracował ArteDom - jesli dobrze pamietam nazwę - po jego odejsciu nie było już tam z kim rozmawiać. A załatwienie czegokolwiek to droga przez mękę.

Kontakt z tym sprzedawcą to sama przyjemność. Dobrze że pracuje na własny rachunek i robi konkurencję tym którzy mają w d... klienta płacącego grubą kasę za okna.

 

Polecam tego sprzedawcę, a skoro do tego ma niższe ceny to wybór jest prosty.

 

no z tymi cenami nie do końca miałem rację, przeoczyłem pewien "haczyk" w ofercie... ale fakt faktem na spotkaniu facet rzeczowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie gdzie moge znalezc regulamin "porzadkowy" dotyczacy gminy Dobra ? Musze poszukac jak to jest z paleniem ognisk - mozna czy nie ? A jezeli tak to czy w jakis okresach i jakies konkretne rzeczy ?

 

Fantom

 

??? a ja myślałem, że mogę na mojej działce zrobić dziecku kiełbaskę na ognisku zanim będzie ogródek i grill ;-) tak na poważnie jest jakaś różnica między małym "rozrywkowym" ogniskiem a ogniskiem np. od palenia liści? Ja myślałem, że tak... jak zdobędziesz te informacje to podziel się proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazlem aktualny regulamin gminy Dobra.

http://www.bip.dobraszczecinska.pl/pliki/dobraszczecinska/File/Uchwaly/XXXV/523_10.pdf

Ogolnie o spalaniu mowi paragraf pierwszy. Ale nie wiem co o tym myslec. Czy np deski lub ognisko to palenie "odpadow" ??

Chyba trzeba z tego typu dokumentem do prawnika sie udac.

 

A przy okazji, warto to poczytac. Np mozna sie dowiedziec, ze jestesmy ZOBOWIAZANI do segregacji odpadow (pozytywne w sumie) i inne ciekawostki, za ktore np moze ukarac straz gminna. Ale np odsniezanie dotyczy "chodnika", a ja takiego przed posesja nie mam i dlugo chyba miec nie bede ;P

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, oświeć mnie, co do parametrów -są takie same jak w przypadku wełny na poddasze?(bo ten temat już przerabiałam), interesuje mnie 15 cm,bo grubsze to chyba dużo droższe, a my naprawdę już musimy oszczędzać(wiem że może nie dobrze jest oszczędzać na ociepleniu, ale muszę wkońcu skończyć ten dom, najlepiej szybciej niż za 10 lat.

 

no tak analogicznie jak z wełną na poddasze, czyli najważniejsza grubość i współczynnik lambda, ja też chcę kupić 15 cm, narazie najkorzystniejszą ofertę mam z extradachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba kazdy kamieniarz zrobi. Np w Jasienicy lub na Modrej

 

Fantom

 

no właśnie nie każdy, ale już mi ktoś mówił, że w Jasienicy więc tam podjadę - dzięki Szczukot za to inf.

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z blatami drewnianymi w kuchni? Czy zdaje to egzamin ? czy może lepiej płyta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie każdy, ale już mi ktoś mówił, że w Jasienicy więc tam podjadę - dzięki Szczukot za to inf.

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie z blatami drewnianymi w kuchni? Czy zdaje to egzamin ? czy może lepiej płyta ?

 

masz na myśłi blat roboczy? kiedyś mój kolega polakierował taki blat trzykrotnie tzw. klarem czyli tym bezbarwnym lakierem, który daje się na wierzch lakierowanych samochodów. Jest on dosyć twardy i przyznam, że blat wyglądał rewelacyjnie! Ale o funkcjonalności trudno mi powiedzieć. Myślę, że wszystko kwestia tego jak będziesz o ten blat dbał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? a ja myślałem, że mogę na mojej działce zrobić dziecku kiełbaskę na ognisku zanim będzie ogródek i grill ;-) tak na poważnie jest jakaś różnica między małym "rozrywkowym" ogniskiem a ogniskiem np. od palenia liści? Ja myślałem, że tak... jak zdobędziesz te informacje to podziel się proszę...

 

To będzie przede wszystkim zależało od sąsiadów i ewentualnych "życzliwych" będących w pobliżu. Jak im nie będzie przeszkadzało to się nikt nie przyczepi i palić sobie można;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na myśłi blat roboczy? kiedyś mój kolega polakierował taki blat trzykrotnie tzw. klarem czyli tym bezbarwnym lakierem, który daje się na wierzch lakierowanych samochodów. Jest on dosyć twardy i przyznam, że blat wyglądał rewelacyjnie! Ale o funkcjonalności trudno mi powiedzieć. Myślę, że wszystko kwestia tego jak będziesz o ten blat dbał...

 

no tak roboczy, no właśnie dobrze zabezpieczony chyba powinien "dać radę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odnośnie listy wykonawców i gmaila. Maila dostałem, dokument jest, ale wczytuje się strasznie wolno (a łącze mam dość dobre). Każde otwarcie powoduje, że od nowa wszystko się buforuje więc przypadkowe zamknięcie i... znowu czekanie. Na telefonie przez to, że tak długo wczytuje przerywa połączenie. Wysyłanie na mail było nieco wygodniejsze i bardziej przyjazne użytkownikowi ;) Można oczywiście zapisać plik na komputerze i tak chyba jest najwygodniej. Czy mam przetestować coś jeszcze (np. edycję)?

 

PS. Trzeba zmienić adres na pierwszej stronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to chyba z wielkosci pliku. Ma on 2,5 MB. Musze przegladnac z jakiego tytulu jest tak rozrosniety - cos poprzednicy moze przesadzili z ikonkami czy cos.. Powinien zajmowac duzo mniej.

Ale tak swoja droga to jest tylko metoda udostepnienia typu online. Zawsze mozna wejsc tylko pierwszy raz tam i sciagnac to w postaci pliku PDF ! I ma sie juz u siebie to co potzreba w offline.

 

ps No i juz po pierwszych zmianach. Plik po zwyklej konwersji do office 2007 zajmuje niecale 200 kB ! Dam ponownie do udostepniania i zobaczymy czy tweraz w online bedzie szybciej.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wnieść o wyczyszczenie wszystko grup w zach.-pom.? Tzn. jeden temat jest główny i jedyny w sumie, to ten temat. Drugi natomiast ważny i też w miarę do grupa goleniowska_1 resztę moim zdaniem można wywalić, szkoda bazy danych i łącza ;) Poza tym moim zdaniem można by było wtedy zmienić nazwę na Grupa Szczecińska a nie z jakimiś jedynkami itd. itp. podchodźmy do tematu profesjonalnie i ze smakiem... no Panie opiekunie do pracy... oczywiście wszystko proszę traktować z przymrużeniem oka :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...