Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Bogacze - okna drewniane kupuja :(

A ja sie bede meczyl z plastikami :) Chcoc czas pokaze ktory wybor byl lepszy.

Ja mam system HS Avante - ale dopoki nie mieszkam to trudno cos powiedziec.

 

Fantom

 

a tam bogacze od razu... Nie dopatruj się w tym LEPSZOŚCI i GORSZOŚCI - ja po prostu lubię drewniane i takie chcę... wszystko ma swoje wady i zalety, jakiego tematu nie prouszymy zawsze będą dwie szkoły (np. kominek z płaszczem wodnym, czy nie !?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadza sie z przedstawicielem firmy budowlanej co do kolkowania. Po pierwsze na 100 % dwie warstwy 10+5 cm nie dadza efektu takiego jak styro 20 cm. Po drugie bez mijanek ewentualne szczeliny (jak ktos ma je zbyt duze to paratecze robili) sie piankuje. Lepiej kolkowac w porotherm niz w wieniec. Porotherm sam w sobie jest juz pewnym izolatorem, i mniej ciepla ucieka przez niego do kolka i na zewnatrz. Wieniec to typowy przewodnik energii - wszytsko bedzie walilo przez te kolki i uciekalo. Po czwarte keljenie dwoch warstw styro z ogranicznym kolkowaniem ? Ja bym u siebie nie zaryzykowal. Moge poszukac gdzies zdjecia takiej "sciany" jak lezy obok cala oderwana od nosnej po wietrze.

 

Fantom

 

Tak zgadzam się z tobą całkowicie.

Oderwana " ściana" z pewnością przyprawiłaby mnie o zawała serca, nie wspominając że mam dwoje małych dzieci które bawią się w ogrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogacze - okna drewniane kupuja :(

A ja sie bede meczyl z plastikami :) Chcoc czas pokaze ktory wybor byl lepszy.

Ja mam system HS Avante - ale dopoki nie mieszkam to trudno cos powiedziec.

 

Fantom

 

Ja tez mam plastikowe i dobrze mi z tym.

Ostatnio byłam u znajomego u którego po 4 lat mieszkania okna drewniane niestety nie wyglądają za dobrze, nie wiem co on z nimi zrobił ale jak na moje oko nadają się do malowania, albo jakieś konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykusz idzie od razu wek... chcę mieć najprostszą bryłę a nad okienkiem się jeszcze moja narzeczona zastanawia... osobiście też by mi nie przeszkadzało jakby tego nie było. ;) wiecie jak to z kobietami jest...

ni mniej ni więcej dzięki za rady, kto następny? ;)

 

No wiesz, ja jestem kobietą i bardzoż jestem praktyczna jak widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam bogacze od razu... Nie dopatruj się w tym LEPSZOŚCI i GORSZOŚCI - ja po prostu lubię drewniane i takie chcę... wszystko ma swoje wady i zalety, jakiego tematu nie prouszymy zawsze będą dwie szkoły (np. kominek z płaszczem wodnym, czy nie !?)

 

No ja drewno teza lubie :) Mam parapety wewnetrzne z drewna, schody z drewna, podlogi z drewna i jeszcze kilka elementow. Ale jednak drewno jest ogolnie drogie i srednie w utzrymaniu

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam plastikowe i dobrze mi z tym.

Ostatnio byłam u znajomego u którego po 4 lat mieszkania okna drewniane niestety nie wyglądają za dobrze, nie wiem co on z nimi zrobił ale jak na moje oko nadają się do malowania, albo jakieś konserwacji.

 

a ja u znajomego widzę okna Urzędowskiego po 10 latach i... nic nie można im zarzucić! nie twierdzę, ze PVC są gorsze, po prostu lubię drewniane i już a jak to przy budowie ciągle coś kosztem czegoś, więc na drewniane trzeba będzie naciągnąć budżet, choć on nie z gumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo drewnianych okien ..... widzieliście u kogoś lub może macie podbitkę pcv drewnopodobną? jak to się sprawuje bo ja również lubię bardzo drewno, ale konserwacja co kilka lat podbitki powoduje, że zastanawiam się czy aby nie zrobić tak jak w przypadku okien czyli zrezygnować z drewnianych na rzeacz pcv dla wygody - poprostu. Dzisiaj byłem po raz 3 u szklarza na kwiatowej odebrać lustra do łazienki i po raz 3 usłyszałem, że ........ przepraszają, ale mają dużo pracy generalnie wpisałbym chętnie rzemieślnika na listę, tylko jaka jest teraz procedura, aha a za transport 6 km Pan sobie zażyczył 100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. U mnie na działce wyznaczone są dwie linie zabudowy obowiazujaca i nieprzeraczalna.działka jest dosc spora i chciałbym odsunąc sie od drog w jej głab.Przy drodze jest natomiast linia obowiazujaca zabudowy.Po rozmowach z architektem kilka miesiecy wczesniej powiedział, ze nie ma problemu i mozna postawic domek w głębi działki a teraz po załatwieniu wszystkich dokumentów do pozwolenia na budowe oświadczył, że moze byc problem. Czy ktoś miał może podobne doswiadczenie?jak tak to jak rozwiazał ten problem? Dzieki z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam

 

To są właśnie architekci ..........., wziął kasiurę bo zapewne darmo Ci tego nie załatwiał, ja bym teraz jego męczył, albo również mu oświadczył, że skoro powiedział wcześniej że można dom przesunąć w głąb to Ty takiego rozwiązania oczekujesz, a gościa na listę i już.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie architekci ..........., wziął kasiurę bo zapewne darmo Ci tego nie załatwiał, ja bym teraz jego męczył, albo również mu oświadczył, że skoro powiedział wcześniej że można dom przesunąć w głąb to Ty takiego rozwiązania oczekujesz, a gościa na listę i już.

pzdr

 

przypomina mi się cytat z polskiej komedii "i na gablotę, na naszą gablotę!" <- tych klientów nie obsługujemy.

Ja tam teraz też widzę, że trzeba było architektowi dać absolutne minimum pieniężne za załatwienie PNB i już... i tak kierbud na bieżąco dokonuje wszystkich zmian... a architekt tylko głupot narobił, na każdej karcie projektu - czy to rzut więźby, czy rzut poddasza czy jeszcze coś innego to mam okna połaciowe za każdym razem w innym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał z firmy ogrodniczej w zakresie projektowania i/lub wykonania ogrodu? Albo może słyszeliście o jakiejś godnej polecenia?

 

A macie zwykłą tzn prostą działkę i chodzi Wam o zaprojektowanie nasadzeń, czy może o ogólną koncepcję? ja mam problemową działkę z 2 metrowym spadem i mi gościu super zaaranżował teren (kaskady, tarasy schody etc) wykonał nawet makietę działki w skali, ale nie jest ogordnikiem i zapewne nie wykona Wam ogrodu, jakby co dajcie cynk to podam Wam namiar.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo drewnianych okien ..... widzieliście u kogoś lub może macie podbitkę pcv drewnopodobną? jak to się sprawuje bo ja również lubię bardzo drewno, ale konserwacja co kilka lat podbitki powoduje, że zastanawiam się czy aby nie zrobić tak jak w przypadku okien czyli zrezygnować z drewnianych na rzeacz pcv dla wygody - poprostu. Dzisiaj byłem po raz 3 u szklarza na kwiatowej odebrać lustra do łazienki i po raz 3 usłyszałem, że ........ przepraszają, ale mają dużo pracy generalnie wpisałbym chętnie rzemieślnika na listę, tylko jaka jest teraz procedura, aha a za transport 6 km Pan sobie zażyczył 100 zł.

 

Ja kiedys widzialem, i kilka m2 takiej podbitki od strony naslonecznienia (sciana pionowa - gorny rog) byla cala stopiona.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elewacje nie stosuje sie raczej tych o mniejszym lambda. Wynika to chyba z twardosci. Wszyscy daja ten "po srodku" czyli 0,40. 0,42 to juz 5% gorze.

 

Fantom

 

witam

Nie mogę się zgodzić z opinią którą opisał Szczukot o szarym styropianie.Zastosowanie 0.31 ma zasadnicze plusy:

#1 -można go kłaść cieniej całkowity opór cieplny gr 12 cm jest taki jak styropianu0.38( np dalmatyńczyk w łaty ) 15 cm i taki jak 17cm najtańszego ,0,42

#2- węższy styropian nie zasłanie tyle okna zwiększając kąt wpadania światła do domu (pokoje są bardziej naświetlone)

#3- 0,31 jest twardszy i mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne przy kładzeniu i w eksploatacji

#4-przez to że jest twardszy ma mniejszą nasiąkliwość techniczną szczególnie ważne przy ścianach fundamentowych i narażonych na bezpośrednie działanie wilgoci

Oczywiście jak każdy kij ma dwa końce to i 0,31 ma minusy :

#1 -cena jest wyższa od normalnego-20-30%

#2-jest odrobinę cięższy 5%

Ja osobiście kładłem Płyty styropianowe PLATINUM PLUS fasada TermoOrganiki ale producentów 0,31 jest więcej należy poszukać i oczywiście negocjować ceny ze sprzedawcami i hurtowniami.Ocieplałem porotherm 25 +styro szary 12cm+siatka+2 x klej na wiosnę tynk

pozdrawiam Biernapiotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rozumieć, że masz okna Urzędowskiego? Jeśli tak, to czy masz system HS jeśli chodzi o taras i jak Ci się to sprawdza? Ja jestem w kropce, bo okna generalnie podobają mi się Sokólki i Urzędowskiego, ale system tarasowy HS najfajniejszy moim zdaniem ma Pozbud... I nie wiem co robić...

 

Owszem.

Ale bez HS. Zraziłem się do nich na forum, potem u kumpla - nie pasuje mi obsługa tego typu okna, i jeszcze na dodatek jedna pani polityk ze Szczecina, handlująca oknami przy okazji, próbowała mi je wcisnąć, bo wiadomo najdroższe...

Z okien jestem zadowolony ale to przecież dopiero drugi rok użytkowania...

Zastanawiałem się nad Sokółką ale nie potrafili zrobić tak dużej witryny jaką miałem w projekcie, a w Pozbudzie to już nie pamiętam co mi nie pasowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.

Ale bez HS. Zraziłem się do nich na forum, potem u kumpla - nie pasuje mi obsługa tego typu okna, i jeszcze na dodatek jedna pani polityk ze Szczecina, handlująca oknami przy okazji, próbowała mi je wcisnąć, bo wiadomo najdroższe...

Z okien jestem zadowolony ale to przecież dopiero drugi rok użytkowania...

Zastanawiałem się nad Sokółką ale nie potrafili zrobić tak dużej witryny jaką miałem w projekcie, a w Pozbudzie to już nie pamiętam co mi nie pasowało...

 

no a ja Ci powiem, że moje dziecko podczas "testów" w salonach nie radzi sobie z otwieraniem tego "normalnego" systemu (tam okno najpierw opada jako rozwierne, potem się odchyla całe a potem je się dopiero odsuwa), a z HS nie ma problemu. Że drogi to prawda, różnica w cenie okolo 4.000, ale uważam, że okno tarasowe to będzie najczęściej otwierane i zamykane okno w domu... A opinie o funkcjonalności tego rozwiązania mam od innych osób pozytywne. Ja mam tarasowe 300 cm, więc w sumie 2 skrzydła po 150, do wykonania w każdej firmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja Ci powiem, że moje dziecko podczas "testów" w salonach nie radzi sobie z otwieraniem tego "normalnego" systemu (tam okno najpierw opada jako rozwierne, potem się odchyla całe a potem je się dopiero odsuwa), a z HS nie ma problemu. Że drogi to prawda, różnica w cenie okolo 4.000, ale uważam, że okno tarasowe to będzie najczęściej otwierane i zamykane okno w domu... A opinie o funkcjonalności tego rozwiązania mam od innych osób pozytywne. Ja mam tarasowe 300 cm, więc w sumie 2 skrzydła po 150, do wykonania w każdej firmie...

 

 

Jasne, jak zwykle kwestia upodobań...

Drzwi oczywiście nie mam tak wielkich, pisałem o witrynie - czyli oknie nieotwieranym o pow. powyżej 6m2 - z tym były kłopoty.

W moich oknach nic "nie opada". Klamka poziomo- (lekko) i drzwi/okno otwarte, klamka do góry i drzwi uchylne (góra odstaje). Urzędowski ma blokadę uniemożliwiającą zmianę położenia klamki np. w pozycji otwartej na uchylną, co spowodowałoby trzymanie się okna na jednym narożniku - taki wygibas...

I ma system "wciągający" okno do swojej pozycji co ułatwia zamykanie. Plus inne zalety ale co ja tu się będę produkował - od tego są sprzedawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...