Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witam grupę,

 

Buduję się w okolicach Goleniowa - pozwolicie, że się jeszcze do Was przyłączę?

Obecnie jestem na etapie wykończeniówki i muszę przyznać - zdecydowanie jestem wykończona ;)

 

I od razu z pytaniem: Czy ktoś może polecić wykonawcę batów kompozytowych z naszych okolic.

W tym zakresie google coś ze mną nie chce współpracować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Kupowałeś tam? Możesz napisać czy współpraca (głównie chodzi o montaż) przebiegała ok?

 

Nie nie kupowałem, ale moi znajomi kupowali i byli (są) zadowoleni tam jest montaż gratis, ja kupowałem w komforcie bo sam chce położyć i tam odrobinkę taniej wyszło, ale jak z montażem to bezapelacyjnie tam jest najtaniej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym "montaz gratis" to zalezy jak patrzec. Z ich strony to jest gratis, ale kupujacego "kosztuje" to 15% wartosci. Bo jak kupuje z montazem, to nie odliczy VATu. Ja wzialem bez montazu - sam klade :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?167091-Co-potrzebuje-aby-samemu-polozyc-deski-na-podlodze

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od pewnego czasu śledzę dyskusję o budowaniu w waszej grupie i jestem "zbudowana " waszą wiedzą. My jesteśmy na etapie projektu Frida z Archipelagu. Będziemy budowac w Dobrej, osiedle uzbrojonych działek przy Granicznej. Czy ktoś może polecic dobrego architekta do adaptacji projektu, który załatwi pozwolenie na budowę i będzie pomocny w dalszych etapach? Wiem, że trafiają sie różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od pewnego czasu śledzę dyskusję o budowaniu w waszej grupie i jestem "zbudowana " waszą wiedzą. My jesteśmy na etapie projektu Frida z Archipelagu. Będziemy budowac w Dobrej, osiedle uzbrojonych działek przy Granicznej. Czy ktoś może polecic dobrego architekta do adaptacji projektu, który załatwi pozwolenie na budowę i będzie pomocny w dalszych etapach? Wiem, że trafiają sie różni.

 

Architekci - temat rzeka, generalnie z perspektywy czasu chyba większość inwestorów powie, że najważnieszą cechą dobrego arch. to jego terminowość oraz "zdolność" do poruszania się w urzędzie celem załatwienia pznb. Swojego arch. mogę Ci polecić, wyjątkowo terminowy i słowny gościu, ale nie najtańszy polecono mi jego usługi również na tym forum i "załatwił" pznb w ciągu 1,5 miesiąca od pierwszego spotkania pznb.

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od pewnego czasu śledzę dyskusję o budowaniu w waszej grupie i jestem "zbudowana " waszą wiedzą. My jesteśmy na etapie projektu Frida z Archipelagu. Będziemy budowac w Dobrej, osiedle uzbrojonych działek przy Granicznej. Czy ktoś może polecic dobrego architekta do adaptacji projektu, który załatwi pozwolenie na budowę i będzie pomocny w dalszych etapach? Wiem, że trafiają sie różni.

 

Ja też moge polecić Ci mojego architekta. Adaptacja projektu i cała papierologia w urzędach poszła sprawnie. Jestem świeżo "po" i wrażenia bardzo pozytywne. Jak jesteś zainteresowana - wyślę namiar na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów mógłby polecić sprawdzonego kierownika budowy. Zależy mi na takim, który rzeczywiście będzie obecny na budowie wtedy, kiedy będzie taka potrzeba. Na osobie, która na bazie własnych doświadczeń i kreatywności podpowie niektóre rozwiązania. Poproszę namiar na pw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem tu nowa na forum a stoję przed życiowym dylematem - dysponuję pieniędzmi w kwocie 700 tys. i chcę za to mieć dom. Jeździliśmy po sprzedawanych nowych domach od Załomia, aż po Dobrą i ludzie żądają za niewykończone domy od 700 tys. wzwyż a domów tych przybywa jak grzybów po deszczu. W miarę sensowny znaleźliśmy na Mierzynie za 800 ty. ale z działką ok. 500 metrów. Nie znamy nikogo kto budowałby dom w okresie około ostatnich 5 lat (oprócz jednej znajomej która zapłaciła za działkę 120 tys. i wydała 100 coś tam tysięcy na stan surowy zamknięty i sprzedaje za700 tys.) i dlatego zwracam się z prośbą o odpowiedź: czy tak drogie jest budowanie, czy też tak drogo ludzie wyceniają trud związany z budową?. Oglądane przez nas domy to standard średni tzw castoramowy.

Czy za kwotę 500 tys. zł ( 200 tys. liczę że zapłacimy za działkę) jesteśmy w stanie sami dom wybudować i wykończyć o pow. 160 metrów w standardzie castoramowym? :(:(wiem ze pytanie wałkowane 100 razy ale zależy mi na naj najświeższym przekazie i również przekazie z okolic Szczecina - chcielibyśmy wziąć firmę by nam taki dom wybudowała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem tu nowa na forum a stoję przed życiowym dylematem - dysponuję pieniędzmi w kwocie 700 tys. i chcę za to mieć dom. Jeździliśmy po sprzedawanych nowych domach od Załomia, aż po Dobrą i ludzie żądają za niewykończone domy od 700 tys. wzwyż a domów tych przybywa jak grzybów po deszczu. W miarę sensowny znaleźliśmy na Mierzynie za 800 ty. ale z działką ok. 500 metrów. Nie znamy nikogo kto budowałby dom w okresie około ostatnich 5 lat (oprócz jednej znajomej która zapłaciła za działkę 120 tys. i wydała 100 coś tam tysięcy na stan surowy zamknięty i sprzedaje za700 tys.) i dlatego zwracam się z prośbą o odpowiedź: czy tak drogie jest budowanie, czy też tak drogo ludzie wyceniają trud związany z budową?. Oglądane przez nas domy to standard średni tzw castoramowy.

Czy za kwotę 500 tys. zł ( 200 tys. liczę że zapłacimy za działkę) jesteśmy w stanie sami dom wybudować i wykończyć o pow. 160 metrów w standardzie castoramowym? :(:(wiem ze pytanie wałkowane 100 razy ale zależy mi na naj najświeższym przekazie i również przekazie z okolic Szczecina - chcielibyśmy wziąć firmę by nam taki dom wybudowała).

 

jeżeli kupicie uzbrojoną działkę (odchodzą koszta przyłaczy) to 500 000 na budowę tradycyjnego domu to jest ok., ja właśnie zbliżam się do końca budowy i w tej kwocie zrobiłem również ogrodzenie i drzewka, ale wymagało to mojego czasowego zaangażowania tj, targowania, szukania itd. Jeżeli zlecisz wszystko firmie to możesz się nie zmieścić, pamiętaj również że oprócz bodowy domu są jeszcze niemałe koszta zagospodarowania terenu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupicie uzbrojoną działkę (odchodzą koszta przyłaczy) to 500 000 na budowę tradycyjnego domu to jest ok., ja właśnie zbliżam się do końca budowy i w tej kwocie zrobiłem również ogrodzenie i drzewka, ale wymagało to mojego czasowego zaangażowania tj, targowania, szukania itd. Jeżeli zlecisz wszystko firmie to możesz się nie zmieścić, pamiętaj również że oprócz bodowy domu są jeszcze niemałe koszta zagospodarowania terenu.

pzdr

Dziękuję bardzo za szybko odpowiedź.

Zgadzam się - chodziło mi o firmę lub firmy do budowy domu tzn. że nie będę prawie żadnych prac ręcznych wykonywać przy budowie. A jaki jest koszt wyrównania terenu?

Jeszcze jutro pooglądamy "rezydencje" na sprzedaż w Dobrej, co umożliwi nam dopasowanie odpowiedniego metrażu do naszej rodziny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybko odpowiedź.

Zgadzam się - chodziło mi o firmę lub firmy do budowy domu tzn. że nie będę prawie żadnych prac ręcznych wykonywać przy budowie. A jaki jest koszt wyrównania terenu?

Jeszcze jutro pooglądamy "rezydencje" na sprzedaż w Dobrej, co umożliwi nam dopasowanie odpowiedniego metrażu do naszej rodziny.

pozdrawiam

 

200.000 za działkę uzbrojoną? ale chyba nie będzie za wielka? 700-800 mterów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybko odpowiedź.

Zgadzam się - chodziło mi o firmę lub firmy do budowy domu tzn. że nie będę prawie żadnych prac ręcznych wykonywać przy budowie. A jaki jest koszt wyrównania terenu?

Jeszcze jutro pooglądamy "rezydencje" na sprzedaż w Dobrej, co umożliwi nam dopasowanie odpowiedniego metrażu do naszej rodziny.

pozdrawiam

 

Najważniejsza w sumie różnica między kupnem domu, a jego "samodzielnym" budowaniu polega na tym, że jako inwestor który buduje dom dla siebie nie oszczędzasz na materiałach i kupujesz te najwyższej jakości, natomiast budując na sprzedaż postępujesz dokładnie odwrotnie co nie pozostaje bez wpływu na jakość i np późniejsze koszty eksploatacyjne. Koszt wyrównania terenu jest chyba nie do oszacowania tak na "sucho" jeżeli będziesz miała działkę ze spadem to może to i być kilkadziesiąt tysięcy, a jak równą to i 300 zł. Na Twoim - Waszym - miejscu jeżeli niemiałbym ciśnienia i mógłbym zaczekać do chwili zamieszkania w domu np rok to bym się nie zastanawiał tylko budował, a jeżeli się na tym nie znacie (jak większość nas na początku budowy) to trzeba wynająć dobrego kierownika budowy i ewentualnie inspektora którzy będą pilnować wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza w sumie różnica między kupnem domu, a jego "samodzielnym" budowaniu polega na tym, że jako inwestor który buduje dom dla siebie nie oszczędzasz na materiałach i kupujesz te najwyższej jakości, natomiast budując na sprzedaż postępujesz dokładnie odwrotnie co nie pozostaje bez wpływu na jakość i np późniejsze koszty eksploatacyjne. Koszt wyrównania terenu jest chyba nie do oszacowania tak na "sucho" jeżeli będziesz miała działkę ze spadem to może to i być kilkadziesiąt tysięcy, a jak równą to i 300 zł. Na Twoim - Waszym - miejscu jeżeli niemiałbym ciśnienia i mógłbym zaczekać do chwili zamieszkania w domu np rok to bym się nie zastanawiał tylko budował, a jeżeli się na tym nie znacie (jak większość nas na początku budowy) to trzeba wynająć dobrego kierownika budowy i ewentualnie inspektora którzy będą pilnować wszystkiego.

 

kilka(naście) stron wcześniej na forum opisywałem przypadek kogoś z mojej rodziny, kto wybudował dom w sposób iście castoramowy (albo mówiąc językiem reklamy Leroy&Merlin "najtańszy" - nie "korzystny" ani nie "znakomity") - po dwóch latach radość z domu zamieniła się w koszmar i oczekiwanie, co się dzisiaj zepsuje, odpadnie, nawali itd..... jak nie macie ciśnienia z szybkim zamieszkaniem to budujcie nawet rok czy dwa dłużej i z troszkę lepszych materiałów, budujecie w końcu dla siebie! Ja też zweryfikowałem swoje plany i jak będzie trzeba nie zrobie poddasza od razu, ale zainwestuję w to, do czego już później nie wrócę, czyli np. dachówka która mi się podoba, a nie która jest tania itp. itd. Wielu z nas jest już po budowie albo na jej ukończeniu, poczytaj ich posty, to cenne informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200.000 za działkę uzbrojoną? ale chyba nie będzie za wielka? 700-800 mterów....

 

 

Jasne, że takiej wielkości. Myślę o Dobrej. Teraz mieszkam w domu z lat 90-tych z działką ok.2000 metrów na Pogodnie i marzę o małej działce. Wiem co to koszenie trawy, opieka nad ogrodem w tym sprzątanie liści z drzew, śmieci itp. Nie lubię. Zaraz się zniechęcam - zawsze tak miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza w sumie różnica między kupnem domu, a jego "samodzielnym" budowaniu polega na tym, że jako inwestor który buduje dom dla siebie nie oszczędzasz na materiałach i kupujesz te najwyższej jakości, natomiast budując na sprzedaż postępujesz dokładnie odwrotnie co nie pozostaje bez wpływu na jakość i np późniejsze koszty eksploatacyjne. Koszt wyrównania terenu jest chyba nie do oszacowania tak na "sucho" jeżeli będziesz miała działkę ze spadem to może to i być kilkadziesiąt tysięcy, a jak równą to i 300 zł. Na Twoim - Waszym - miejscu jeżeli niemiałbym ciśnienia i mógłbym zaczekać do chwili zamieszkania w domu np rok to bym się nie zastanawiał tylko budował, a jeżeli się na tym nie znacie (jak większość nas na początku budowy) to trzeba wynająć dobrego kierownika budowy i ewentualnie inspektora którzy będą pilnować wszystkiego.

 

Nie pisałam, że szukam domu od inwestora ale od prywatnych ludzi, którzy też budowali dla siebie, pomieszkali ze 2, 3 lata i sprzedają z różnych powodów.A standard castoramowy nie oznacza dla mnie najtańszy tylko średni ale nie luksusowy. :D Ciśnienia nie ma bo będziemy mieszkać w mieszkaniu i mąż w sumie też dobrze zarabia i chcemy obejść się bez kredytu.

Dzięki za radę co do kierownika budowy i inspektora bo myślę że to bardzo rozsądne, gdy się nie ma pojęcia o budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...