Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie do tych co mają lub budują dom z pomieszczeniem pralnia-suszarnia. U mnie będzie coś takiego między kotłownią, a garażem/hallem. Jest to pomieszczenie bez okna, ale z kanałem wentylacyjnym (komin w kotłowni) czyli went. grawitacyjna. Szczególnie pytanie do ludzi którzy już coś takiego mają. Jak się sprawdza odprowadzanie wilgoci z takiego pomieszczenia. Mam dwuletnie dziecko, więc prania jest dość sporo ;) Jak ustawienia kaloryfera?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Grzejnik ustawiłbym jak najdalej od kratki wentylacyjnej, by ciepłe powietrze nie uciekało prosto do wentylacji, dobrze jest założyć kratkę z możliwością jej zamknięcia, by tłumić zbyt silny ciąg gdy nie jest potrzebny i zamknąć jak powietrze cofa się do pomieszczenia. Jeżeli nie ma okna to należy pamiętać o drzwiach z kratka u dołu na dopływ świeżego powietrza. Mogą być tuleje, ale by spełniały normy musiało by być sito z drzwi. Mam 3 dzieci więc wiem o jakiej ilości prania mówisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mieszkałeś wcześniej, że chcesz wracać do Szczecina?

 

Mieszkam w Dobrej i to jest dla mnie za daleko. Dojazdy komunikacją pochłaniają mi za dużo czasu. Do tego dorastające dzieci, oderwane od miasta męczą mnie, że chcą wychowywać się wśród kolegów i mieć dostęp do kina itp. a ja to doskonale rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

czy ktoś z budujących w Dobrej mógłby powiedziec ile odwiertów robiliście i na jaką głębokośc przy badaniu gruntu? Działka ok 1000 m2 domek bez podpiwniczenia o pow. 150 m2 p.u. Usiłowałam dodzwoni się od paru dni do Ekogeo p. Piotrowskiego polecanego na forum ale "abonent jest czasowo odłączony". Czy ktoś mógłby podac jakieś inne namiary na względnie tanią i dobrą firmę?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Dobrej i to jest dla mnie za daleko. Dojazdy komunikacją pochłaniają mi za dużo czasu. Do tego dorastające dzieci, oderwane od miasta męczą mnie, że chcą wychowywać się wśród kolegów i mieć dostęp do kina itp. a ja to doskonale rozumiem.

 

 

Szukając działki kila lat temu też się zastanawiałem czy dobrze robię wyprowadzając się za miasto. Na razie jestem zadowolony mieszkam w Dołujach i mam dobry dojazd do Szczecina jednak czasami zastanawiam się jak to będzie za kilka lat kiedy dziecko będzie starsze, będzie chodziło do szkoły i większość znajomych będzie miało w mieście.

 

P.S. A jak wygląda ruch w nieruchomościach są chętni na twój dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co mają lub budują dom z pomieszczeniem pralnia-suszarnia. U mnie będzie coś takiego między kotłownią, a garażem/hallem. Jest to pomieszczenie bez okna, ale z kanałem wentylacyjnym (komin w kotłowni) czyli went. grawitacyjna. Szczególnie pytanie do ludzi którzy już coś takiego mają. Jak się sprawdza odprowadzanie wilgoci z takiego pomieszczenia. Mam dwuletnie dziecko, więc prania jest dość sporo ;) Jak ustawienia kaloryfera?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Ja mam coś takiego w obecnym domu tylko że to pomieszczenie jest jakby połączone z kotłownią i nie zamknięte drzwiami do kotłowni. Mam oprócz kratki na górze w kanale went.dodatk. kratkę zamykaną przepustnicą na ścianie zewnętrznej przy podłodze w kołowni. Dodatkowo kratkę w ścianie od garażu i kratki w drzwiach od holu i garażu. Sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

czy ktoś z budujących w Dobrej mógłby powiedziec ile odwiertów robiliście i na jaką głębokośc przy badaniu gruntu? Działka ok 1000 m2 domek bez podpiwniczenia o pow. 150 m2 p.u. Usiłowałam dodzwoni się od paru dni do Ekogeo p. Piotrowskiego polecanego na forum ale "abonent jest czasowo odłączony". Czy ktoś mógłby podac jakieś inne namiary na względnie tanią i dobrą firmę?

 

Pozdrowienia

 

Standardowo 4 otwory i usługa taka to kwota ok 1000zł. Spytaj sasiadów czy robili badania i jakie mieli grunty. Najprawdopodobniej masz takie same. Ja nie robiłem badań, zajrzałem do wykopów sasiadów wszyscy mile taki sam zagliniony piasek i wszyscy standardowe ławy 60-70cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Naczytałem się o kotłach, że aż głowa rozbolała nawypytywałem fachowców na forum "dobór kotła" i werdykt padł: kocioł de dietrich i kurde wystąpił taki paradoks, że stałem się "szczęśliwym" posiadaczem dwóch kotłów kondensacyjnych marki de dietrich i teraz jeden chętnie odsprzedam za naprawdę bardzo dobrą cenę (myślę że nie do osiągnięcia na wolnym rynku - po prostu z moją stratą) model kotła INNOVENS MCA 15 według wielu opinii optymalny model do domu o pow. do 150 m2 i ze względu na "małą moc" najbardziej ekonomiczny, oczywiście wszystkie dokumenty, gwarancja itd. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

czy ktoś z budujących w Dobrej mógłby powiedziec ile odwiertów robiliście i na jaką głębokośc przy badaniu gruntu? Działka ok 1000 m2 domek bez podpiwniczenia o pow. 150 m2 p.u. Usiłowałam dodzwoni się od paru dni do Ekogeo p. Piotrowskiego polecanego na forum ale "abonent jest czasowo odłączony". Czy ktoś mógłby podac jakieś inne namiary na względnie tanią i dobrą firmę?

 

Pozdrowienia

 

ja robiłem 5, głębokości nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dowiedzieć się kiedy tepsa będzie budowała u ciebie sieć. W Dobrej są na etapie projektowania i zawierania umów przyłączeniowych z właścicielami działek. Chodzi o osiedle przy szeregowcu, przy ul. Granicznej, nowe osiedle Agrowestu ulic na "P": Projektowa, Plenerowa... do Przytulnej

 

ja też buduję na ulicy na P(aproci), ale dzwoniłem do tepsy i niestety nie mają tam infrastruktury, a naprawdę z wielką chęcią podłączyłbym neostradę, której używam od lat i miałem raoptem jedną awarię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie forumowiczów.W koncu odbieram ostatnie dokumenty po zatwierdzeniu w zud.mam pytanie do kolegów i kolezanek jak długo czekaliście po złożeniu dokumentów na te upragnione pozwolenie na budowe.Pozwolenie bedzie wydawane w starostwie w policach.jeszcze jedno pytanko czy przy składaniu dokumentów jezeli robiliscie projekty przyłączy potrzebna była zgoda na umieszczenie tych przyłączy w pasie drogowym. Z góry dziękuje za odpowiedzi.Serdecznie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek_K, no proszę jesteś moim sąsiadem, ja mieszkam na Frezjowej.

W kwesti ruchu w nieruchomościach, to powiem szczerze, że tłumu pod moim domem nie ma, ale wierzę, że uda mi się sprzedać. Wybudowałam dom bez przesady 150 m w parterze a takie się sprzedają lepiej, to jest opinia pośredników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie forumowiczów.W koncu odbieram ostatnie dokumenty po zatwierdzeniu w zud.mam pytanie do kolegów i kolezanek jak długo czekaliście po złożeniu dokumentów na te upragnione pozwolenie na budowe.Pozwolenie bedzie wydawane w starostwie w policach.jeszcze jedno pytanko czy przy składaniu dokumentów jezeli robiliscie projekty przyłączy potrzebna była zgoda na umieszczenie tych przyłączy w pasie drogowym. Z góry dziękuje za odpowiedzi.Serdecznie pozdrawiam.

Zgodę na umieszczenie wydaje gmina. załatwia się je wraz z pozwoleniem na zajęcia pasa drogowego na czas prowadzenia robót. A później już tylko 60zł/rok do końca życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek_K, no proszę jesteś moim sąsiadem, ja mieszkam na Frezjowej.

W kwesti ruchu w nieruchomościach, to powiem szczerze, że tłumu pod moim domem nie ma, ale wierzę, że uda mi się sprzedać. Wybudowałam dom bez przesady 150 m w parterze a takie się sprzedają lepiej, to jest opinia pośredników.

 

no to fajnie! a to skoro jesteś już tak blisko to powiedz, czy masz internet z TP SA czy z innego źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga co do "dojazdow". Od stycznia kursuje PKS takze na trasie Dobra-Wolczkowo-Gleokie.

A do terazniejszych i przyszlych mieszkancow gminy : sugeruje ciagla walke, aby gmina podpisala umowe z a nie z PKS. Dzieki temu dojazdy beda o wiele prostsze.

 

Fantom

 

Gmina chce podpisac umowę, ale nie może tego zrobić dopóki ZDITM nie stanie do przetargu, a nie staje już od ładnych paru lat. Więc to nie gminę trzeba bombardować a ZDIM, bez tego możemy sobie pomarzyć. Na razie komunikacja miejska nie jest zainteresowana obsługą takich podmiejskich regionów bo podobno to jej się nie opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie forumowiczów.W koncu odbieram ostatnie dokumenty po zatwierdzeniu w zud.mam pytanie do kolegów i kolezanek jak długo czekaliście po złożeniu dokumentów na te upragnione pozwolenie na budowe.Pozwolenie bedzie wydawane w starostwie w policach.jeszcze jedno pytanko czy przy składaniu dokumentów jezeli robiliscie projekty przyłączy potrzebna była zgoda na umieszczenie tych przyłączy w pasie drogowym. Z góry dziękuje za odpowiedzi.Serdecznie pozdrawiam.

 

Czekałam 60 dni, jak są poprawki lub trzeba coś donieść to termin liczony jest na nowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...