Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Co wy z tym spaniem przy załonietych roletach zewnętrznych ??

Naprawdę każdy z Was ma w sypialni okna pionowe ?

W 90% domów sypialnie są na górze, i mają często okna połaciowe.

 

Fantom

ps. Ja mam zwykle roletki wewnetrzne podgumowane. A przed nagrzewaniem w lato zewnetrzne siatkowe. Jest jasno a nie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Co wy z tym spaniem przy załonietych roletach zewnętrznych ??

Naprawdę każdy z Was ma w sypialni okna pionowe ?

W 90% domów sypialnie są na górze, i mają często okna połaciowe.

 

Fantom

ps. Ja mam zwykle roletki wewnetrzne podgumowane. A przed nagrzewaniem w lato zewnetrzne siatkowe. Jest jasno a nie grzeje.

 

Cóż, komfort ustalania własnego "dnia" - opuszczone rolety "noc", podniesione "dzień". Żeby zrozumieć, trzeba używać - wiem po sobie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem szczesciarzem, ze mnie to nie dotyczy. Mam nadzieje, ze zawsze dzien to bedzie dzien a noc to noc. Zadnego spania w dzien, jakies pracy na zmiany itp.

 

Ale ciagle nie czaje co maja rolety do spania ? MAsz w sypialniach tylko normalne okna z roletami ?

 

Fantom

 

Tak, tylko normalne. Spanie w dzień to w moim przypadku po prostu późne wstawanie i mogę nockę do 10 rano przedłużyć :) :)

Najlepsze, że temat rolet rozruszał grupę. Zostaną pewnie zwolennicy i przeciwnicy tego czy innego rozwiązania, ale liczy się możliwość wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna czytam te forum. Sporo wiedzy tu uzyskałem może warto więc się jakoś uaktywnić. Co do ostatniej dyskusji to ja zdecydowałem się jednak na rolety zewnętrzne. Buduję dom piętrowy z poddaszem nieużytkowym w okolicach ulicy Kredowej. Obecnie mam rolety w oknach w mieszkaniu. Chcę też mieć tak w domu. To jest jednak komfort. Można zaciemnić dom w dzień. Zimą cieplej, a w czasie wiatrów miło jest je zasunąć i czuć się jakoś bezpieczniej. rolety zamówione wraz z oknami w polecanym na forum salonie M &S na Gdańskiej. Faktycznie koszty rolet to prawie 50 % wartości okien, ale cóż. Inna rzecz w samych oknach mnie rozbija. Wziąłem okna ze szprosami zewnętrznymi (takie wymogi ma żona) i proponowano mi do nich ramkę cieplną CHROMATECH. Cena mnie rozbiła prawie 4 tysiące złoty dodatkowo. Chyba sobie dam z tym spokój.

Mam pytanie w domu będę miał po całości 200 m ogrzewania podłogowego. Chcę na podłogach mieć drewno. Myślę że deskę 2 warstwową dębową . Czy ktoś z was tak ma. Jeżeli tak to jak się z tym mieszka. I jeszcze jedno. Macie może namiary na firmę parkieciarką doświadczoną w posadzkach na podłogówce. W mieszkaniu gdzie mieszkam parkiet robiła mi firma SEBA, nie miałem zastrzeżeń, nie wiem jednak czy mają doświadczenie w podłogówce. Co prawda obecnie kończę SSO, ale muszę już myśleć o parkietach bo wykonawca hydrauliki i ogrzewania podłogowego chce ode mnie informacji co dam na podłogę.

Pozdrawiam Witek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów i koleżanki,

Jestem nowy na tym forum, a zapisalem się ponieważ mam zamiar na wiosnę ruszyć z budową domu, działka w Dołujach 960m2 z wejsciem od pld-zach. Projekt który mi się podoba to http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-charakterem-4, jestem w tej chwili na etapie załatwiania formalności, w związku z tym mam kilka pytań.

Czy ktoś z Państwa budował dom wg projeku pracowni Domy z Wizją - słyszałem że domy te są przezbrojone i nie łatwe do wybudowania ?

Czy ktoś mógłby polecić architekta z którym mógłbym skonsultować wybrany projekt (zanim go jeszcze kupie) ?

Czy ktoś mógłby polecić ekipę która zajęła się wybudowaniem do stanu surowego zamkniętego ?

Czy ktoś mógłby polecić kierownika budowy ?

 

Z góry przepraszam za dużo ilość pytań, ale jak wspomniałem dopiero będę zaczynał budowę i jestem w tym temacie zupełnie "zielony" ?

 

Dziękuje

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna czytam te forum. ....

Mam pytanie w domu będę miał po całości 200 m ogrzewania podłogowego. Chcę na podłogach mieć drewno. Myślę że deskę 2 warstwową dębową . Czy ktoś z was tak ma. Jeżeli tak to jak się z tym mieszka. I jeszcze jedno. Macie może namiary na firmę parkieciarką doświadczoną w posadzkach na podłogówce. W mieszkaniu gdzie mieszkam parkiet robiła mi firma SEBA, nie miałem zastrzeżeń, nie wiem jednak czy mają doświadczenie w podłogówce. Co prawda obecnie kończę SSO, ale muszę już myśleć o parkietach bo wykonawca hydrauliki i ogrzewania podłogowego chce ode mnie informacji co dam na podłogę.

Pozdrawiam Witek.

 

Mam podłogówkę po całości i deskę dwuwarstwową merbau. Rurki ogrzewania zagęszczone co 10cm. Piec gazowy kondensacyjny, sterowanie w każdym pomieszczeniu. Temp zasilania 40oC. Jest dobrze. Deski układał Ghost, wejdz na wątek Parkiet olejowany, lakierowany - pytania, problemy itd.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=35424&goto=newpost

tam go znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko normalne. Spanie w dzień to w moim przypadku po prostu późne wstawanie i mogę nockę do 10 rano przedłużyć :) :)

Najlepsze, że temat rolet rozruszał grupę. Zostaną pewnie zwolennicy i przeciwnicy tego czy innego rozwiązania, ale liczy się możliwość wyboru.

 

Tak, to przetestowane... wystarczy wrzucić temat rolety zewnętrzne, solary, reku, podłogówka, deszczówka itp a od razu odezwą się tacy co mają i tacy co nie mają - i dawaj bronić swoich rozwiązań;):no:

 

Ale o to chodzi, bo przerzucanie się argumentami daję informacje pytającemu !

 

A co do meritum - oczywiście nie mam rolet zewnętrznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi zakładali same puszki podtynkowe a później uzbrajali w rolety. Jest jakieś wyjście jeśli chcesz trzymać się budżetu a nie jesteś do końca przekonana do rolet. U nich wyszło około 3K na początek.

 

To całkiem sensowne rozwiązanie, wezmę pod rozwagę, choć jestem coraz bardziej przekonana do rolet:yes:

 

My stawiamy dom parterowy z możliwością zaadaptowania poddasza ale to może w dalszej przyszłości, także sypialnie są usytuowane na parterze, niestety mam taki system pracy, że czasem muszę odespać w ciągu dnia, mąż też nocny marek więc możliwość zaciemnienia domu za dnia jest zdecydowanie kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Mam nadzieje, ze zawsze dzien to bedzie dzien a noc to noc. Zadnego spania w dzien, jakies pracy na zmiany itp.

 

Ale ciagle nie czaje co maja rolety do spania ? MAsz w sypialniach tylko normalne okna z roletami ?

 

Fantom

 

Rozumiem, że latem wstajesz przed 5.00? Zasłony też załatwiłyby sprawę, ale stylistyka nie ta, kurz i tak ma się gdzie zbierać a nie chce mi się dwa razy dziennie po chałupie biegać. A jak dzieciaki były mniejsze to zrywały się o 6.00 bo już jasno a nam zależało, żeby spały możliwie jak najdłużej.

 

Mam użytkowe poddasze, ale chciałem uciec od połaciówek i projekt wybraliśmy taki, że połaciówki są tylko w jednym pokoju, i to jako uzupełnienie. Właśnie ze względu na ilość światła i nagrzewanie się poddaszy (teraz podniesie się raban zwolenników połaciówek ;).

 

Spędziłem trochę czasu na kilku poddaszach latem i dlatego budując chałupę uciekałem od połaciówek jak się dało, zawaliłem 40 cm wełny na dachu, rolety, wstawiłem rekuperację i powiedzmy, że jest ok. Ale ja jestem raczej zimnolubny i powyżej 23-24 stopni zaczynam stękać.

 

Każdy ma swoje przemyślenia i priorytety. Kiedyś to mogłem spać nawet jak mi słońce prosto w paszczę dawało a pies leżał na głowie. Ale pesel gniecie, coraz wygodniejszy się robię i uważam że rolety to wygoda i mają więcej plusów dodatnich niż ujemnych...

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że latem wstajesz przed 5.00? Zasłony też załatwiłyby sprawę, ale stylistyka nie ta, kurz i tak ma się gdzie zbierać a nie chce mi się dwa razy dziennie po chałupie biegać. A jak dzieciaki były mniejsze to zrywały się o 6.00 bo już jasno a nam zależało, żeby spały możliwie jak najdłużej.

 

Mam użytkowe poddasze, ale chciałem uciec od połaciówek i projekt wybraliśmy taki, że połaciówki są tylko w jednym pokoju, i to jako uzupełnienie. Właśnie ze względu na ilość światła i nagrzewanie się poddaszy (teraz podniesie się raban zwolenników połaciówek ;).

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Wstaję wtedy kiedy chce. Bo jak pisałem mam rolety podgumowane. 100% szczelności przed światłem. A w sypialniach mam właśnie połaciówki - chcoc jestem ich raczej przeciwnikiem - taki projekt.

A od słońca w lato mam zewnetrzne markizy na nich. Rewelacja. Jasno w pokoju a nic sie nie nagrzewa. Maja jedną wadę - przy mocnym wietrze "łopocą"

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_77

Ja mam już ten etap poza sobą, a w zasadzie jestem trakcie kocówki SSO.

Jeżeli chodzi o architekta. Robiłem projekt indywidualny z bardzo fajną kobietą. Nie wiem czy zajmują się adaptacjami, ale u mnie kontakt był bardzo bobry, cena nie za wysoka (choć to kwestia względna) i jestem zadowolony z ostatecznego efektu, także w trakcie budowy bo okazało się że projekt nie ma baboli. Architekt to Anita Fert - 503 046 077

Budowę prowadzi mi obecnie firma Bogusława Bogdanowicza http://www.nowydom.org >ogólnie nie mam większych zastrzeżeń. Chłopaki budują sprawnie, dokładnie w przypadku uwag dokonują stosownych poprawek.

Kierownika budowy ma polecanego na tym forum p. Zbigniewa Szewczyka. Nie jest tani, ale nie jest też gościem który tylko wypełnia dziennik budowy, a roboty odbiera MMS. Jest dość często na budowie, wykłóca się z wykonawcą (ale wszystko w kulturalny sposób). Dba o moje interesy.

Pozdrawiam

 

 

ArKaMa

Dzięki z odpowiedz. Znaczy się jednak da zrobić parkiet na podłogówce. Sprawdzę wskazanego przez ciebie Ghosta.

 

Jeszcze jedno pytanie, zna ktoś firmę która wykonałaby instalację odprowadzenia deszczówki wraz ze zbiornikami . Tam gdzie buduję nie kanalizacji deszczowej, gleba to glina (kilka metrów w dół), a w projekcie mam 2 zbiorniki na wodę deszczową. Ktoś miał realizowaną taka robotę i może dać namiar na rzetelnego wykonawcę (już się zorientowałem, ze polecanie firm budowlanych to loteria, ale może...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, zna ktoś firmę która wykonałaby instalację odprowadzenia deszczówki wraz ze zbiornikami . Tam gdzie buduję nie kanalizacji deszczowej, gleba to glina (kilka metrów w dół), a w projekcie mam 2 zbiorniki na wodę deszczową.

 

Dla mnie zawsze budowa zbiorników to było nieporozumienie. Kilka razy pisałem z wyliczeniami - to sie nie oplaca. chco jak dobrze pmaietam, sa na grupie osoby ze zbiornikami na wode.

Co do gliny - ja tez u siebie mam gline. Ale jak pokopali kilka m w dol to piaseczek - i zwykle kregi betonowe i stodnia rozsaczajaca.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też nie za bardzo chcę studnie. Badania geologiczne wskazują że do głębokości 4 m mam iły plastyczne. Niżej nie wiercono. Grunt na działce to w czystej postaci glina. Można sobie garnki lepić. Dobrze że pracę rozpoczęliśmy latem bo na wiosnę w ogóle nie wszedłbym na budowę. Są tam też dość wysokie stany wody. Projektant rozwiązań branżowych przyjął że wystarczą 2 studnie o pojemności 5000 l każda. Miałbym wykorzystywać te studnie do podlewania ogrodu. Nie podoba mi się to rozwiązanie i jest dość kosztowne (jedna firma wyliczyła mi że montaż 2 studni wraz z instalacją odprowadzającą wodę z rynny budynku kosztować m mnie prawie 12 tys). Mogę zrobić kręgi betonowe, ale woda nich będzie stać i raczej szybko nie wsiąknie w glebę. Mogę też zrobić tak jak szczukot, ale jak głęboko kopać aby dotrzeć do pisaku. Może to przecież być 8, 10 m i niżej.

Cóż ma spora zagwozdkę.

 

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krecik73 my też mamy przewidziane szprosy w oknach ale międzyszybowe, a te zewnętrzne to są zdejmowane? Pytam, bo jeśli zewnętrzne niezdejmowane to mycie okien może stanowić wyzwanie. My budujemy na pograniczu Warszewa i Osowa także całkiem niedaleko od Was, okolice Chłodnej.

Jeżeli chodzi o wykonawców to na razie w kwietniu wchodzi wykonawca płyty fundamentowej, na forum postać dobrze znana:p wiązary dachowe najpewniej będziemy zamawiać w fimie Partner, mamy od nich projekt i wycenę i wyszło całkiem optymistycznie. Mam nadzieje, że te wybory okażą się dobre. Szukamy teraz ekip na wiosnę do wymurowania ścian. Muszę też wycenic pokrycie dachu najchetniej zakup wraz z montażem, możecie coś polecić? Chcielibysmy stan deweloperski osiągnąc do końca 2015, ale nie wiem czy to realne.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też nie za bardzo chcę studnie. Badania geologiczne wskazują że do głębokości 4 m mam iły plastyczne. Niżej nie wiercono. Grunt na działce to w czystej postaci glina. Można sobie garnki lepić. Dobrze że pracę rozpoczęliśmy latem bo na wiosnę w ogóle nie wszedłbym na budowę. Są tam też dość wysokie stany wody. Projektant rozwiązań branżowych przyjął że wystarczą 2 studnie o pojemności 5000 l każda. Miałbym wykorzystywać te studnie do podlewania ogrodu. Nie podoba mi się to rozwiązanie i jest dość kosztowne (jedna firma wyliczyła mi że montaż 2 studni wraz z instalacją odprowadzającą wodę z rynny budynku kosztować m mnie prawie 12 tys). Mogę zrobić kręgi betonowe, ale woda nich będzie stać i raczej szybko nie wsiąknie w glebę. Mogę też zrobić tak jak szczukot, ale jak głęboko kopać aby dotrzeć do pisaku. Może to przecież być 8, 10 m i niżej.

Cóż ma spora zagwozdkę.

 

Witek

Witek - mogę polecić ZieloneCiepło (poszukaj w googlach) - robił mi POŚkę i ze studnią chłonną i odbiorem deszczówki - póki co wygląda to dobrze, a nie było za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że szprosy zewnętrzne to kłopot. Ale co robić taka opcja została wymuszona przez moją drugą połowę. W przypadku okien drewnianych są rozwiązania w których szprosy się zdejmuje (a w zasadzie otwiera na takich małych zawiasach) i można umyć okna. U nas jednak są okna plastikowe MS line - pakiet trzyszybowy ze szprosami.

Co do murarzy to pisałem wcześniej o firmie Bogdanowicza. Mogę ich zasadniczo polecić, nie wiem jednak czy przyjmuje zlecenia na samą murarkę. Co do zasady zajmują się budową SSO od wytyczenia budynku, do postawienia i pokrycia dachu i posprzątania terenu.

Co do stanu deweloperskiego to zrealizowanie go do końca 2015r uważam za bezproblemowy. Nasz dom 250 m powierzchni wraz z garażem, piętrowy z poddaszem nieużytkowym został rozpoczęty ok. 10 sierpnia. W 2 miesiące miałem gotowy stan surowy bez dachu. 1 miesiąc na konstrukcję i pokrycie dachu. Jutro skończą kłaść dachówkę. Jeszcze z 2 dni na dokończenie ścian działowych i koniec.

Pozdrawiam

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...