Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Szczecińska


koala1

Recommended Posts

Witamy

 

Jaka lokalizacja ?

Nie znam sie na tym za bardzo, ale chyba tylko wyburzenie zostaje.

Przecież to już ma wyprowadezenia rur itp. Raczej się do tego projektu swojego nie da więc adoptowac.

Prawda jest taka, że właśnie ludzie wciskają działki np z papierami już lub rozpoczętą budową, biorą za to więcej kasy, a dla kupującego to wielka wtopa. Sama działka jest warta więcej niż działka z "dodatkami".

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8209

  • Didi

    3937

  • bodekku

    3703

  • bryta

    3343

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Po długich poszukiwaniach działki, dzisiaj natrafiłem na to forum.

Działka już znaleziona w trakcie realizacji zakupu.

Jednak nie jest to łatwa decyzja tak wiec i nerwy spore. Działkę znalazłem w Wołczkowie na ulicy Łanowej, okolica bardzo ładna i spokojna aczkolwiek w internecie jest dużo informacji o problemach gruntów w tej miejscowości.

Media są w drodze gminnej która przechodzi obok działki tak wiec nie powinno być problemu z przyłączeniem. Warunki zabudowy ma przedstawić mi pośrednik przy podpisaniu umowy za 2-mc. Na co muszę uważać kupując tą działkę? Podejrzewam ze konieczny będzie drenaż bo problem z zalewaniem maja mieszkańcy ul Siennej która znajduje się w pobliżu. Jest może ktoś kto mieszka w tej okolicy i może powiedzieć mi o największych problemach związanych z budową domu w tej okolicy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystąp do wszytskich dostawców mediów o warunki przyłączenia.

To, że media są w drodsze o niczym nie świadczy. Dopiero jak dostaniesz od nich info na jakich warunkach może nastąpić przyłączenie to jest ok. A możesz dostać odmowę ...

No i chyba odwierty geotechniczne by się tam przydały. Kilka odwierttów powie co pod spodem siedzi.

No i sprawdź koncepcję nowej drogi która ma przechodzić przez Wołczkowo. Czy czasami działka nie leży przy przyszłej nowej drodze przelotowej w kierunku Bezrzecza.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O warunki przyłączenia mediów do działki wnioskuje pośrednik, ma je przedstawić przy podpisywaniu umowy. Tak więc przy zakupie działki będę miał dokumenty na wszystkie media załatwione przez niego.

Co do odwiertów geotechnicznych zastanawiam się kiedy je wykonać, ponieważ działka ma prawie 50m szerokości a nie wiem jeszcze w której części będzie stał dom, ponieważ chcę ubiegać o wjazd z drogi gminnej,a nie jak jest to zaplanowane z drogi w udziałach (działka skrajna przy drodze gminnej).

W jakiej firmie sprawdzonej najlepiej takie odwierty dokonać?

W przyszłym tygodniu udam się aby sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego aby mieć pewność,że nowa droga będzie w znaczącej odległości od działki oraz jakąś mapę gdzie znajdują się rowy melioracyjne.

Co jest jeszcze coś co muszę sprawdzić kupując działkę w tych rejonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sąsiadami największy problem jest taki ich nie ma. Przynajmniej w najbliższej okolicy. Naprzeciwko działki stoją 2 bliźniaki lecz dopiero do sprzedania.

Na części tego pola na którym kupiłem działkę jeszcze nikt nie rozpoczął budowy, lecz działki są już sprzedane.

W jaki sposób dowiedzieć się o tej drodze? Może ktoś z forumowiczów ma jakąś wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są problemy melioracyjne to znaczy, że może być podwyższona wilgoć na tym obszarze. W Dobrej jest rejon który przy odpowiednich warunkach pogodowych cały zatapia się na pół doby w gęstej mgle... aż po dachy domów...najrzadziej zjawisko występuje oczywiście latem :) Dobrze rozpytaj mieszkańców - nie koniecznie tylko tych najbliższych.

Ja sprawdził bym też dojazd czyli wyprawa na działkę ok 7:30 i powrót a drugi raz ok 16:30 i powrót, może się okazać, że to dla ciebie za dużo dobrego :), oczywiście jeśli planujesz codzienne wyprawy do Szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drogi to miałem na myśli tą :

http://www.dobraszczecinska.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2520:koncepcja-nowego-poczenia-drogowego-miejscowoci-bezrzecze-i-woczkowo-z-miastem-szczecin&catid=218:koncepcja-nowego-poczenia-drogowego&Itemid=211

 

Ale patrząc na położenie ulicy Łanowej to bym zerknał jednak na inne tematy :

1) gdzieś tam w pobliżu chyba jakiś stodoły itp są z kozami (Zapach itp)

2) Jeżeli kiedykolwiek powstanie, to czy nie będzie za blisko domu : http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=467101

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Co do tych kóz wybiorę się i jeszcze raz sprawdzę czy nie będą zbyt uciążliwe, lecz nie powinny być problemem. W którym dokładnie miejscu znajduje się ferma Kozi Gródek?

 

2) Bardziej martwi mnie odwodnia zachodnia. Według mapy przebiegać ona będzie blisko działki. Fantom widziałem ze jesteś w temacie odnośnie tej inwestycji. Zdaje sobie sprawę ze jest ona odwlekana, ale czy powinna być ona powodem odpuszczenia działki w tych rejonach? Myślę że nie powinna ta droga powstać, ponieważ Police taniej będzie połączyć z S3 przy Goleniowie, tak wiec nasi włodarze raczej nie przeznaczą znaczących środków na budowę drogi przez Wołczkowo.

3)Czy poważnym problemem są wysokie wody gruntowe, przy budowie domu bez podpiwniczenia? Czy jest to powód aby zrezygnować z działki?

Drenaż załatwi problem z wodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy orientujecie się jak bardzo elastyczne cenowo są szczecińskie sklepy/hurtownie z płytkami, np. Hiper Glazur czy Ceramik?

Idzie wywalczyć jakiś sensowny rabat?

 

Dla przykładu - wybraliśmy jakieś tam ciekawe płytki, cena w szczecińskich sklepach taka jak sugerowana przez producenta - 68zł/mkw

Na ceneo znaleźliśmy co najmniej 30 sklepów, w których te płytki idzie kupić aż o 1/3 taniej (43-45zł/mkw).

W efekcie płytki do samej niedużej łazienki mogą nas kosztować albo 2500zł, albo 1700zł.

Oczywiście w grę wchodzi tylko wysyłka, gdyż najbliższy z tych sklepów jest w Poznaniu. :(

 

Idzie gdzieś u nas wywalczyć rabat podobnej wielkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow

 

Jestem nowy na tym forum. Budujemy z zona dom na terenie PARKU BEZZRZECZE. W chwili obecnej wyszlismy ze stanu zero i powstaja juz sciany nosne.

 

Powoli zbieram oferty na okna. Dostalem oferty od WINTECH, Framexu i Vetrexu. Cenowo oferty sa zblizone dlatego czcialbym zapytac forumowiczow czy maja jakies pozytywne lub negatywne doswiadczenia z tymi firmami.

 

Za wszelakie uwagi z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje wykonać badania geotechniczne. Jakie szczecińskie firmy polecacie? Macie jakieś doświadczenia z nimi związane?

 

Lisek

 

N-GEO Michał Niedziółka,

 

 

N-GEO Michał Niedziółka, Szczecin, N-GEO, Al. Bohaterów Warszawy, 34/35, tel. 484 38 40,

 

Szybko i sprawnie, Zapacilem 800 PLN za trzy odwierty i 4 kopie operatu w listopadzie 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pewnie to już padło ale na dziś ponawiam zapytanie - poszukuję wykonawcy przyłącza kanalizacyjnego oczywiście z odbiorami.

Będę wdzięczna za namiary.

Ze swojej strony co już proponowałam mam do polecenia sprawdzonych:

- wykonawcę stanu surowego ( górale)

- kierownika budowy

-tapicera :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...