Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

fredi07 :D

 

- kominek niekiepski,

ale......

 

http://images37.fotosik.pl/251/6ecab525b7307a57.jpg

 

Spójrzcie na Parkiet :D :D :D - jak dla mnie Mistrzostwo Świata i Obydwu Ameryk !!!

Wzór ponadczasowy...

....dający sporą swobodę w aranżacji wnętrza...

Jestem pod wrażeniem .

Gratulacje dla pomysłodawcy i wykonawcy !

 

Co będzie przed kominkiem ? Blacha, czy jakiś inny patent?

 

PozdrawiaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredi07 :D

 

- kominek niekiepski,

ale......

 

http://images37.fotosik.pl/251/6ecab525b7307a57.jpg

 

Spójrzcie na Parkiet :D :D :D - jak dla mnie Mistrzostwo Świata i Obydwu Ameryk !!!

Wzór ponadczasowy...

....dający sporą swobodę w aranżacji wnętrza...

Jestem pod wrażeniem .

Gratulacje dla pomysłodawcy i wykonawcy !

 

Co będzie przed kominkiem ? Blacha, czy jakiś inny patent?

 

PozdrawiaM

 

Kominek moze byc, choc nie w moim guście, ale poza tym za ciapato (mam na myśli podłogi: parkiet z wzorkami, szachownica + ten kamien na kominku). Ale gratuluję umiejetnosci i chęci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytania do zawodowców z tego wątku, budujących paleniska w obudowach emitujących ciepło na zasadzie promieniowania a nie konwekcji.

 

Otóż w jestem na etapie projektu domu szkieletowego, głównym źródłem ciepła ma być płytowy fundament grzewczy Legalett z agregatami elektrycznymi + wspomaganie kominkowym wymiennikiem ciepła.

 

Ze względu na alergię mojej małżonki i córki staram się o stworzenie w przyszłym domku odpowiedniego dla nich miejsca schronienia minimalizując przykry dla nich wpływ różnych alergenów ( wentylacja mechaniczna, odkurzacz centralny). Zainteresowałem się tym wątkiem gdyż padło tutaj pytanie o możliwość zastosowania dla wkładów kominkowych obudowy bez kratek. Moje pytania sięgają nieco dalej.

Czy jest możliwe zastosowanie do wkładu stalowego z paleniskiem szamotowym, obudowy zamkniętej przy okazji akumulujacej ciepło, wewnątrz której znajdowałby się powietrzny wymiennik ciepła do współpracy z systemem grzewczym legalett?

 

Wiadomo mi że dla palenisk z obudowami akumulującymi jest wystarczające kilkugodzinne utrzymanie ognia, natomiast dla mnie ze względu na wymiennik powietrzny pożądany jest jak najdłuższy okres dostarczenia ciepła do obudowy przy jednoczesnym braku kratek i ewentualnym odzysku ciepła poprzez akumulację tejże obudowy.

Czy w/w mój zamysł jest możliwy do zrealizowania?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fredi07 :D

 

- kominek niekiepski,

ale......

 

http://images37.fotosik.pl/251/6ecab525b7307a57.jpg

 

Spójrzcie na Parkiet :D :D :D - jak dla mnie Mistrzostwo Świata i Obydwu Ameryk !!!

Wzór ponadczasowy...

....dający sporą swobodę w aranżacji wnętrza...

Jestem pod wrażeniem .

Gratulacje dla pomysłodawcy i wykonawcy !

 

Co będzie przed kominkiem ? Blacha, czy jakiś inny patent?

 

PozdrawiaM

Zdjęcie wysyłałem do tematu ,,Kominki nasze" a wyszedł nowy temat. (?)

Dziękuję za ocenę parkietu choć pochwalić chciałem się kominkiem. Parkiet to dla mnie pikuś (Pan Pikuś) zakładam je zawodowo. Salon widoczny na zdjęciu zarzuciłem w jeden dzień (36m) a kominek to było wyzwanie. Ma nadmuchy gorącego powietrza na górę.

Przed kominkiem też chciałem położyć ceramikę ale żona mnie od tego odwiodła. Na czas sezonu położę sobie blachę a jak lato to wyniosę ją do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jestem ciekawa, czy faktycznie, to miejsce przy kominku jest tak bardzo narażone na zniszczenie, że trzeba układać terakotę lub blachę.

 

Oczywiście, że tak. Poza tym gdy często i dużo palimy w kominku to parkiet w pobliżu może się mocno rozeschnąć, porobią się szpary. Nie zapominajmy, że z kominka dość często wyjmujemy popiół , czyścimy szybę, no i przynosząc drewno też kładziemy je obok kominka, żeby mieć pod ręką, a nie biegać po każdy kawałek do garażu lub na podwórko.

 

Zdjęcia,które wkleiła Elfir to ładnie wyglądają, ale tylko na stronach architektów wnętrz lub w gazetach, w praktyce takie rozwiązanie nie zdaje egzaminu.

 

Kominek moze byc, choc nie w moim guście, ale poza tym za ciapato

 

Dla mnie też za ciapato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu zamieściłem w tym wątku kominek Energetyczna Pomarańcza. Ogrzewa legalett w płycie fundamentowej i w stropie. Poprzez wymiennik ciepła oczywiście. Wymiennik musiałem przerabiać, bo był już "za projektu" spierniczony przez wykonawcę legalett'u (duża firma i to wstyd dla niej). W tym wydaniu kominek jest po części konstrukcją również ogrzewającą konwekcyjnie (pomimo kaflowo-szamotowej konstrukcji). A to ze względu na palenisko z podnoszonymi drzwiczkami, które wymagają wentylacji. Jeżeli by użyć paleniska dedykowanego do zabudów zamkniętych (hypokaustycznych) to jak najbardziej można zrobić to w wersji "dla alergików".

http://foto2.m.onet.pl/_m/0c73c226864dc41909306a1e928479c6,10,19,0.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by użyć paleniska dedykowanego do zabudów zamkniętych (hypokaustycznych) to jak najbardziej można zrobić to w wersji "dla alergików".

 

Proszę o podanie listy producentów na w/w paleniska.

 

 

Możesz rozwinąć temat spierniczenia wymiennika legalett?

 

 

Urocza ta Energetyczna Pomarańcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że to super zdun to jeszcze bardzo aktywny forumowicz muratora. Bardzo mi się podobają jego dzieła a i posty pisze merytoryczne z humorem zarazem :D .

 

Do hAmeryki się nie wybieram, a mieszkam w Brodway a nie na Broadway'u.

 

To pierwsze to pseudo :p

 

pozdrawiam wszystkich fanów Foresta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"Ceglany Dom". Kominek w salonie, w zabudowie szamotowej, z łagodnie nagrzewającą się całością ścian konstrukcyjnych. Palenisko Spartherm Varia 2R-100h-4S Linear, czyli metrowej szerokości front z boczną szybą. Ramka z granitu groszkowanego i płytka ceglana ręcznie formowana.

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/8ab1a3d653ed52bfb923d30808d5dc2a,10,19,0.jpg http://foto2.m.onet.pl/_m/1e7e4a87ee5ca57ff9659397db894eba,10,19,0.jpg http://foto0.m.onet.pl/_m/45dc80cd70734b3ffd1e36e4582920a8,10,19,0.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tenże sam domek. Gabinet/pokój wkraczającego w dorosłość syna - piecyk Romotop Reggio wykończony białymi kaflami piecowymi.

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/cc0b49f758c133244e7e70154c30720d,10,19,0.jpg

 

Z jednej strony można powiedzieć że to "gadżet", a z drugiej - może to po prostu mądre posunięcie rodziców w celu wyrobienia szacunku do tego co w życiu ważne - ciepło ognia kojarzące się z domowym klimatem, odpowiedzialność w styczności z żywiołem i tym co może być groźne ale i piękne zarazem.

Projekt kominka i aranżacji piecyka Inwestor/FN, wykonanie FN.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest kominek w pokoju syna-koza jakie ma wyprowadzenie na zewnątrz bo widzę tam okna na tej ścianie -czy tam jest rura stalowa na dach?

mam ochotę na malutka kozę na poddaszu a mam tam tylko salon 60 m2 i by pasowała tylko myślę o tej kozie, mam tam komin od kominka z płaszczem z dołu ale nie mogę do jednego pieca podłączyć dwóch urządzeń dymnych- tak mi sie wydaje że według przepisów nie można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...