Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

compi,przeciż piszę,że masz rację i nie mam nic więcej do pisania na temat twojego ogrzewania,jeśli jesteś zadowolony z twojego ogrzewania,życzę dużo zdrowia.

Piotrze jeśli twoje przekonania są inne co do promieniownia to twoja sprawa,podaję ci żródła wiarygodne,nie to co chce branża ogrzewnictwa wcisnąć klientom na siłę,szkoda że compi nie kuma deutsch,tu w prosty sposób opisana różnica pomiędzy konwekcja a promieniowaniem,co chyba wiesz http://www.thermopower.de/fileadmin/PDF/Unterschied_Strahlung-Konvektion.pdf

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki ze to zauważyłeś. Tak samo dzisiaj w stawianiu piecokominków jestem całkowitym ignorantem, chociaż nauczycieli i wytwórców kafli ma pod bokiem. Macie na forum jednego mocnego opozycjonistę do wsadzania akumulacji zawsze i wszędzie. Zadawał pytania co z przegrzewaniem domu w okresach przejściowych. Wietrzenie? Nie pytam żeby znowu wzniecać pożar na forum, ale jednak może być to minus. Od tamtych dyskusji minęło trochę czasu i technika w zakresie powietrznych PC poszła mocno do przodu. Kwoty jakie tu padają to czasami 30% całego systemu grzewczego z podłogówką i oszczędną PC. Dzisiaj będąc w takiej sytuacji w jakiej byłem w 2010 mocno bym się zastanawiał w co inwestować, tym bardziej że przed chwilą przeszły ustawy korzystne dla przeciętniaków w zakresie fotowoltaniki.

 

Zawsze byliśmy w opozycji do siebie, ale potrafimy dyskutować. Widziałeś kiedyś by wspomniany przez Ciebie forumowicz, poddawał jeieś swoje spostrzeżenia pod dyskusję? Lub z kimś potrafił dyskutować?

 

Ja też nie jestem zwolennikiem wsadzania akumulacji wszędzie i za wszelka cenę. Piec Bogusława czy Kuzniecowa w naszym przeciętnym klimacie to nonsens. Ale problem przegrzewania dotyczy wszystkich urzadzen grzewczych, jeśli kleci je ktoś nieświadomy, a obsługą zajmuje się jego uczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek może poskładać mi wykonawca domu. Ja mam kupić materiał. Tylko dopiero teraz jest mowa o tym, ze można za tą kasę zrobić dobry kominek. Sa gdzieś jakies instrukcje ??

 

:D SĄ!

 

Na tym forum najwięcej. Głównie dotyczą informacji by murarz ograniczył się do murarki, a hydraulik do rurek...Kominek sam, może zbudować tylko pasjonat. Ten nie zadaje naiwnych pytań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byliśmy w opozycji do siebie, ale potrafimy dyskutować. Widziałeś kiedyś by wspomniany przez Ciebie forumowicz, poddawał jeieś swoje spostrzeżenia pod dyskusję? Lub z kimś potrafił dyskutować?

 

Ja też nie jestem zwolennikiem wsadzania akumulacji wszędzie i za wszelka cenę. Piec Bogusława czy Kuzniecowa w naszym przeciętnym klimacie to nonsens. Ale problem przegrzewania dotyczy wszystkich urzadzen grzewczych, jeśli kleci je ktoś nieświadomy, a obsługą zajmuje się jego uczeń...

Wg mnie pozbycie się nadmiaru energii z akumulacji jest bardziej kłopotliwe od prostej czynności niepodrzucania do paleniska z lekką zabudową. Ale to już szczegół. Jestem ciekaw jak zakończy się składanie akumulacji za 10-12 tysięcy u Kozła. Jeśli wszystko pójdzie z planem to będą się wam należały duże podziękowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romole,wszystko się zgadza,ale ostatnie zdanie nie całkiem.Powietrze szybko rozprowadza ciepło,jednak jest to doskonały izolator i potrzeba sporo energii żeby go nagrzać a rozprowadzając go w tak wariackim tempie jak kolega z wymuszonym DGP,oczywiste jest że masa kurzu jest wałkowana przez całą chatę.

 

Moja ostatnia uwaga - co by nie śmiecić akademickimi wywodami:bash: - do powietrza:

- jesteś ofiarą jedyniesłusznejopcji i nic Cię nie przekona do innych systemów,

- grzanie podczerwienią jest znane w dziale Kominki:p,

- jest jednak na tyle niewystarczające do ogrzania całego domostwa, że trzeba je pogonić...

- wcale nie trzeba dużo energii, żeby go nagrzać. Ma jedynie niewielką pojemność cieplną (np. w stosunku do wody) i dlatego objętościowo trzeba go użyć więcej, by tą samą ilość ciepła przetransportować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romole,przyjąłem na klatę ;),twoja widza na temat ogrzewania IR jest nieskończona.Jak będziesz miał kiedyś 2 systemy to możesz porównać.Na koniec żebyś w końcu pojął,mam ogrzewanie IR,a kominek rozpalam na weekend i w mrozy,ale nie z oszczędności,bo raczej większej u mnie nie ma, tylko z przyjemności :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdzielę tutaj nie ma ni ładu ni składu. człowiek prosi o porade ci się wadzą. Ten swoje, tamten o kozie , ten o wozie, matko co za burdel. Naprawde sporo na FM czytałem, pisałem i zawsze coś mądrego się dowiedziałem. tutaj jak nic nie wiedziałem tak wiem mniej. Dzięki wielkie!!:confused:

 

A Batura ostrzegał :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale nielicznym udało się wyciągnąć komplet informacji. I jestem w stanie zrozumieć branżystów płacących za swój profil, ale tych jadących na wyrozumiałości adminów i próbujących zaistnieć z rozpędu to należałoby poprosić o wyjaśnienie co tu robią? Pilnują potknięć konkurencji czy uczą się jak teraz Kozioł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale nielicznym udało się wyciągnąć komplet informacji. I jestem w stanie zrozumieć branżystów płacących za swój profil, ale tych jadących na wyrozumiałości adminów i próbujących zaistnieć z rozpędu to należałoby poprosić o wyjaśnienie co tu robią? Pilnują potknięć konkurencji czy uczą się jak teraz Kozioł?

Chyba niezupełnie tak jest, dzięki dzielącym się swoją wiedzą na tym forum zbudowałem swój piecokominek baz zadania jednego pytania, tak jest to możliwe . Aby wyciągnąć jakieś informacje trzeba wiedzieć o co się pyta a mało pytających wię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niezupełnie tak jest, dzięki dzielącym się swoją wiedzą na tym forum zbudowałem swój piecokominek baz zadania jednego pytania, tak jest to możliwe . Aby wyciągnąć jakieś informacje trzeba wiedzieć o co się pyta a mało pytających wię.

Nic tylko gratulować. Możesz teraz pomóc innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale nielicznym udało się wyciągnąć komplet informacji. I jestem w stanie zrozumieć branżystów płacących za swój profil, ale tych jadących na wyrozumiałości adminów i próbujących zaistnieć z rozpędu to należałoby poprosić o wyjaśnienie co tu robią? Pilnują potknięć konkurencji czy uczą się jak teraz Kozioł?

 

Mógłbyś przybliżyć o kogo Ci chodzi.

W ogóle to marudzisz i marudzisz. Zadałbyś w końcu jakieś pytanie (niezawierające odpowiedzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania zadawał Kozioł. Możesz mu pomóc jako stary forumowy branżysta.

 

O! ktoś mnie pierwszy raz nazwał branżystą. Dokładam zatem i to do kolekcji tytułów, które tu już otrzymałem (osioł, oszust, ignorant, kaznodzieja hipochondryk).

Jakby więc kolega Kozioł był tak dobry i powtórzył, bo zginęło gdzieś w gąszczu ciekawych i rzeczowych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! ktoś mnie pierwszy raz nazwał branżystą. Dokładam zatem i to do kolekcji tytułów, które tu już otrzymałem (osioł, oszust, ignorant, kaznodzieja hipochondryk).

Jakby więc kolega Kozioł był tak dobry i powtórzył, bo zginęło gdzieś w gąszczu ciekawych i rzeczowych wypowiedzi.

 

Wojtek jak Cię zwał tak Cię zwał, jesteś jednym z pierwszych pomocnych na mojej liście ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...