Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam

Jaką szerokość paleniska ma ten kominek MD. Wygląda nowocześnie. U mnie szyba jest szersza niż wyższa i wchodzą kawałki 40 cm nawet szersze.

Zapewne jednak ktoś to policzył i zaprojektował w odpowiedni sposób.

Pozdrawiam

U mnie proporcje szyby, szerokość mniejsza niż wysokość. Szerokość paleniska 35cm a wchodzą kawałki nawet 50 cm, cuda jakieś;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się myliłeś...;)

 

To Ty nie wiedziałeś??? hm, trochę dziwne.

Kiedyś pisałeś, że jak napaliłeś w swoim palenisku to po dwóch tygodniach jeszcze był żar w palenisku. Jak to mogłeś osiągnąć bez głębokości?

A Wy dwaj to jak "papużki nierozłączki". Fajnie jest mieć takie wsparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StefanW Czy Ty się z księżyca wziąłeś? Ty chłopie kompletnie nic nie rozumiesz. Nawet najprostszych zależności. Weź Ty może wróć do podstawówki to może nauczą Cię czytania ZE ZROZUMIENIEM. A jak dotąd to strasznie zaśmiecasz wątki swoim całkowitym niezrozumieniem tematu.

 

Do kominka wchodzą polana o długości max 50 cm. Na zdjęciu wygląda niepozornie ale palenisko jest bardzo pojemne/głębokie. Zresztą w technice piecowej wielkość szyby nie jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MD.

1) Jeżeli chce się komuś podstawówkę polecać to najpierw samemu należałoby się z nią zapoznać.

2) Prawdopodobnie nie potrafisz czytać z włączonym myśleniem -współczuję- bo nie odnosiłem się do Twojego "potwora".

3) Kręci Cię chyba palenie polanami długimi bo 50-ka chodzi Ci po głowie. Pamiętaj, że im dłuższe polana palisz tym gorsza sprawność paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

http://images77.fotosik.pl/816/ae31a36527f33eca.jpg

 

Stewcio znowu kadzi.:yes:.Lepiej omijać.:D.Przecież to teoretyk nie praktyk.Nie ma ,a kadzi.:yes::D

Kiedyś w swoim parowozie nie interesowały mnie gabaryty polana grub/szer/dług.Ale w miarę upływy czasu i doświadczania zauważyłem przypadłość w/w iż lepiej radzi sobie z np.40-50 postawioną w pion albo 30 ułożoną w kratkę.Pozostałem przy drugim.Nie wiem jaka głębokość jest u MD ale układanie polan po głębokości niźli po długości specjalnie nie robi dla mnie różnicy.Liczy się efekt palenia i dopasowanie się umiejętnościami do swojego paleniska.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...