Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

czy ktoś może wie jakiej firmy może być kominek z linku poniżej?

http://domwremoncie.pl/wp-content/uploads/2015/06/ee1aa985cb4aeda70af812172b99a440.jpg

Planuję zrobić w domu kominek taki bardziej ozdobny niż użytkowy będę palił w nim może raz może dwa razy w miesiącu i nie wiem jakiej firmy wkład wybrać czy opłaca się kupować wkład firmowy za kilka tyś. czy jakiś zwykły z leroya czy castoramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktoś może wie jakiej firmy może być kominek z linku poniżej?

http://domwremoncie.pl/wp-content/uploads/2015/06/ee1aa985cb4aeda70af812172b99a440.jpg

Planuję zrobić w domu kominek taki bardziej ozdobny niż użytkowy będę palił w nim może raz może dwa razy w miesiącu i nie wiem jakiej firmy wkład wybrać czy opłaca się kupować wkład firmowy za kilka tyś. czy jakiś zwykły z leroya czy castoramy?

Opłacalność to pojęcie względne. We wkładzie o marketowej jakości, można palić. Kurczaki faszerowane trefną karmą i antybiotykami, można jeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wizyty w markecie budowlanym szanowna moja małżonka zauważyła wkłady kominkowe, kominki ceramiczne i kozy ... w tym wkład narożny w cenie 1/2 ceny naszego wkładu i zapytała dlaczego nie kupiliśmy tego tańszego wkładu... jak wytłumaczyć szanownej małżonce dlaczego przepłaciłem ?

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wizyty w markecie budowlanym szanowna moja małżonka zauważyła wkłady kominkowe, kominki ceramiczne i kozy ... w tym wkład narożny w cenie 1/2 ceny naszego wkładu i zapytała dlaczego nie kupiliśmy tego tańszego wkładu... jak wytłumaczyć szanownej małżonce dlaczego przepłaciłem ?

:o

No prosta sprawa jak będzie kupowała buciki zabierz ją do jakiejś chińszczyzny i zapytaj dlaczego nie kupiła tam, chyba że ma w zwyczaju kupować w chińszczyźnie wtedy d..a nie wytłumaczysz;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosta sprawa jak będzie kupowała buciki zabierz ją do jakiejś chińszczyzny i zapytaj dlaczego nie kupiła tam, chyba że ma w zwyczaju kupować w chińszczyźnie wtedy d..a nie wytłumaczysz;-)
Można też szanowną małżonkę wzruszyć, pokazując wkład trzykrotnie droższy od naszego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

 

Planuję w domu wstawić kominek Kartki KOZA AB S/N (na stronie jest informacja że koza nie jest przeznaczona do domów z rekuperacją) i mam techniczne pytanie odnośnie odbioru przez kominiarza.

 

Dom ma wentylację mechaniczną z rekuperacją, koza ma być podłączona do komina systemowego Schiedel. W kominie oczywiście jest miejsce na podłączenie kozy + drzwiczki rewizyjne oraz dziura wycięta na ewentualna kratkę.

 

Koza będzie miała od spodu podłączenie powietrza z zewnątrz kanałem zalanym w wylewce.

 

Czy takie coś zostanie odebrane przez kominiarza? Pewnie pytanie już się przewijało ale nie znalazłem jednoznacznej informacji.

 

Jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuję w domu wstawić kominek Kartki KOZA AB S/N (na stronie jest informacja że koza nie jest przeznaczona do domów z rekuperacją) i mam techniczne pytanie odnośnie odbioru przez kominiarza.

 

Dom ma wentylację mechaniczną z rekuperacją, koza ma być podłączona do komina systemowego Schiedel. W kominie oczywiście jest miejsce na podłączenie kozy + drzwiczki rewizyjne oraz dziura wycięta na ewentualna kratkę.

 

Koza będzie miała od spodu podłączenie powietrza z zewnątrz kanałem zalanym w wylewce.

 

Czy takie coś zostanie odebrane przez kominiarza? Pewnie pytanie już się przewijało ale nie znalazłem jednoznacznej informacji.

 

Jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczny.

Normalny kominiarz nie powinien tego odebrać...A dlaczego chcesz podłączyć w domu z WM, urządzenie niekompatybilne z tym systemem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny kominiarz nie powinien tego odebrać...A dlaczego chcesz podłączyć w domu z WM, urządzenie niekompatybilne z tym systemem?

 

Będziemy to traktować bardziej jako ozdobę ale chciałbym żeby można tam było rozpalić pewnie 10-15 razy w sezonie. Nie będzie to służyło do żadnego grzania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest informacja na stronie producenta że si ę NIE NADAJE to po co dalej kombinować ?

 

No chyba że chcesz zostać bohaterem pierwszych stron gazet " Kolejna ofiara zaczadzenia "....

 

To nie kwestia kombinowania tylko informację, że się nadaje otrzymałem w autoryzowanym punkcie tej firmy a pytam dlatego, że czasami można dostosować gotowe rozwiązanie w taki sposób żeby prawidłowo działało nawet jak nie jest fabrycznie to tego stworzone.

 

Ja nie kombinuje tylko pytam o zdanie bo chciałbym mieć informację z kilku źródeł. Jeżeli się nie da i zaproponowane przez sprzedawce/montera rozwiązanie jest złe to poszukam innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarz powinien zrobic odbior kominiarski nawet bez kominka. Moze go kiedys wstawic a moze nie.

 

Odnosnie bezpieczenstwa to wiekszym niebezpieczenstwem dlabpalafza kominkowego w nieszczelnym kominku jest wyciag kuchenny a nie rekuperacja.

To wyciag okapu w kuchni powoduje cofke dymu do mieszkania zas wentylacja z rekuperacja jest wentylacja zeownowazona czyli nie powinna robic podcisnienia w domy i przez to niebezpieczenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak wentylacja dziala poprawnie. Wm posiada dwa wentylatory nawiewny i wywiewny. Jesli padlby nawiewny a dzialal wywiewny to taki kominek moglby zadymic lub zabic mieszkancow we snis Rozwiazanie to nie palic w takim kominku przy wlaczeniu wentylacji.

 

Ja mam kominek szczelny nadajacy sie do rekuperacji. Ale przypaleniu ognia nie zaryzykowalbym wlaczania okapu kuchennego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też źle napisałem że tylko zależy mi na odbiorze przez kominiarza, oczywiście chciałbym żeby takie rozwiązanie było bezpieczne.

 

Wybieram między dwoma modelami i nie znalazłem żadnej różnicy w budowie poza wyglądem a jeden jest oznaczony jako taki do rekuperacji a drugi nie.

 

Troszkę tego nie rozumiem co ten do rekuperacji ma lepszego?

 

http://kratki.com/sklep/pl/produkt/2421/koza-ab-s-dr - rekuperacja

http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1727/koza-ab-s-n - nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia kombinowania tylko informację, że się nadaje otrzymałem w autoryzowanym punkcie tej firmy a pytam dlatego, że czasami można dostosować gotowe rozwiązanie w taki sposób żeby prawidłowo działało nawet jak nie jest fabrycznie to tego stworzone.

 

Ja nie kombinuje tylko pytam o zdanie bo chciałbym mieć informację z kilku źródeł. Jeżeli się nie da i zaproponowane przez sprzedawce/montera rozwiązanie jest złe to poszukam innego.

Autoryzacja generalnie polega na deklaracji i chęci sprzedaży danego produktu. Nie zawsze idzie to w parze z mądrością i chęcią nauki... Coś się tak uparł na jakiegoś dziwoląga, który nie wiadomo dlaczego ma dolot w tak dziwny sposób zaprojektowany?! Od 2 tysięcy kupisz markowy piecyk doskonałej jakości z dolotem bezpośrednio z zewnątrz...Przy kwocie 3 tysiące, wybór jest praktycznie nieograniczony....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoryzacja generalnie polega na deklaracji i chęci sprzedaży danego produktu. Nie zawsze idzie to w parze z mądrością i chęcią nauki... Coś się tak uparł na jakiegoś dziwoląga, który nie wiadomo dlaczego ma dolot w tak dziwny sposób zaprojektowany?! Od 2 tysięcy kupisz markowy piecyk doskonałej jakości z dolotem bezpośrednio z zewnątrz...Przy kwocie 3 tysiące, wybór jest praktycznie nieograniczony....

 

A co w tym dolocie jest złego? To że jest wprowadzony od dołu przez nogę a cały system zalany jest w wylewce? Jeżeli Pan może proszę o wskazanie te markowe firmy (chętnie zobaczę ich ofertę). Tak jak wcześniej napisałem wygląd to kwestia gustu. Dla mnie ta koza to element dekoracyjny i nie musi spełniać żadnej innej roli poza klimatem jaki zrobi gdy w niej napalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dolocie jest złego? To że jest wprowadzony od dołu przez nogę a cały system zalany jest w wylewce? Jeżeli Pan może proszę o wskazanie te markowe firmy (chętnie zobaczę ich ofertę). Tak jak wcześniej napisałem wygląd to kwestia gustu. Dla mnie ta koza to element dekoracyjny i nie musi spełniać żadnej innej roli poza klimatem jaki zrobi gdy w niej napalę.
Dolot jest w porządku, jeśli to jedyny...Koza AB, w niektórych wersjach ma dolot z pomieszczenia do tzw kurtyny powietrznej. Popatrz na Flamingo, Romotopa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić o informację w dwóch zdaniach jaka jest przewaga tego pieca nad tym kratki, bo z romotop też bym coś wybrał bo faktycznie fajne modele (chciałbym tylko stalowy bez ceramiki)

 

Czy ten będzie dużo lepszy niż kratki? https://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/evora-03-plyta-stalowa-piec-kominkowy

Edytowane przez tommygol84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...