Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam

Jeżeli to nie odpowiedni dział z pytaniem to z góry przepraszam.

Chciałbym wykończyć kominek w stylu jak na załączonym zdjęciu (pobrane z neta)4806e123ce142323gen.jpg

Z tego co wyczytałem to wokół wkładu powinna być minimalna szczelina. Jak więc wygląda wykończenie dolnej półki ? Czy płytka jest lekko wsunięta pod obudowę wkładu ?

text4523.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ktoś doradzi jakiś wkład ? W domu rekuperacja, bez płaszcza wodnego, sam kominek - rekreacyjny bez rozprowadzenia. Salon + kuchnia około 50m2.

 

Druga sprawa : Z lewej strony mam 58 cm miejsca, z prawej jest wyczystka. Lewą stronę mogę jeszcze wydłużyć płytą k/g o okolo 15-20 cm max.

 

Nie mam pomysłu na wkład kominkowy i jak to wykończyć.. stylistyka w środku nowoczesna/ antracyt, szarość , biel i drewno.

 

przód.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli to nie odpowiedni dział z pytaniem to z góry przepraszam.

Chciałbym wykończyć kominek w stylu jak na załączonym zdjęciu (pobrane z neta)[ATTACH=CONFIG]380199[/ATTACH]

Z tego co wyczytałem to wokół wkładu powinna być minimalna szczelina. Jak więc wygląda wykończenie dolnej półki ? Czy płytka jest lekko wsunięta pod obudowę wkładu ?

[ATTACH=CONFIG]380198[/ATTACH]

 

 

Wsunięta, ale nie powinna dotykać...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić o informację w dwóch zdaniach jaka jest przewaga tego pieca nad tym kratki, bo z romotop też bym coś wybrał bo faktycznie fajne modele (chciałbym tylko stalowy bez ceramiki)

 

Czy ten będzie dużo lepszy niż kratki? https://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/evora-03-plyta-stalowa-piec-kominkowy

Hmmm....Jakby tu odpowiedzieć dyplomatycznie?...Nie ma wielkiej różnicy. Obie firmy maja bardzo agresywny marketing w necie...:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś doradzi jakiś wkład ? W domu rekuperacja, bez płaszcza wodnego, sam kominek - rekreacyjny bez rozprowadzenia. Salon + kuchnia około 50m2.

 

Druga sprawa : Z lewej strony mam 58 cm miejsca, z prawej jest wyczystka. Lewą stronę mogę jeszcze wydłużyć płytą k/g o okolo 15-20 cm max.

 

Nie mam pomysłu na wkład kominkowy i jak to wykończyć.. stylistyka w środku nowoczesna/ antracyt, szarość , biel i drewno.

[ATTACH=CONFIG]380252[/ATTACH]

 

Mam dokładnie taką samą sytuację, tzn też kominek tylko z funkcja rekreacyjną, odpalany pewnie 5 razy w roku, też narożny, przednia część w salonie, lewy bok. Uparłem się na kominek LAVA ale 3 m-ce czekam i wciąż niedostępny w sprzedaży, więc szukam czegoś innego, dobrego cenowo i nie za dużego (żeby na miejscu w salonie przyoszczędzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Pytanie 1 - Wkład z kratek.pl palony może już 20 razy, a ciągle wyczuwam zapach wypalających się farb i lakierów, czy to nie za długo trwa proces "wypalania"?

Pytanie 2 - Komin systemowy Shiedel w pomieszczeniu nad kominkiem, trakcie palenia, jest wyczuwalnie ciepły. Oczywiście nie gorący, ale ciepły, zakładam, że to normalne zjawisko, wszystko się nagrzewa?

Spostrzeżenie - Kominek narożny ładnie wygląda, ale niestety, nie mogę go maksymalnie wypełnić drewnem "od ściany do ściany", żeby w pełni praktykować palenie od góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze kominek podsmiarduje to dosc normalne szczegolnie przy mocnym paleniu. A skoro komin cieply to znaczy ze za mocno palisz tzn za szybko i za duzy ogien w efekcie duza moc i zbyt mocne nagrzanie kominka.

 

W moim kominku kratki juz nauczylem sie palic powoli ale wychodzi to tylko przy brykiecie i ograniczonym palenisku ceglami. Kominek narozny wydaje mi sie slabym pomyslem z powodow wymienionych przez Ciebie. Ale taka moda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1 - Wkład z kratek.pl palony może już 20 razy, a ciągle wyczuwam zapach wypalających się farb i lakierów, czy to nie za długo trwa proces "wypalania"?

Pytanie 2 - Komin systemowy Shiedel w pomieszczeniu nad kominkiem, trakcie palenia, jest wyczuwalnie ciepły. Oczywiście nie gorący, ale ciepły, zakładam, że to normalne zjawisko, wszystko się nagrzewa?

Spostrzeżenie - Kominek narożny ładnie wygląda, ale niestety, nie mogę go maksymalnie wypełnić drewnem "od ściany do ściany", żeby w pełni praktykować palenie od góry...

Ciepły komin systemowy to zazwyczaj świadectwo różnicy w deklaracji producenta, dotyczącej emisji temperatury do komina...Papiery swoje, życie swoje...

 

Smród powinien w końcu zniknąć, chyba, że to śmierdzi nie wkład, tylko coś innego...

 

Palenie od góry nie dotyczy wyłącznie palenisk załadowanych od ściany do ściany. Można w ten sposób spalić każdą kupkę suchego drewna. Większość kominków nie nadaje się do załadunku po brzegi...http://blog.kominki-batura.pl/czy-mozna-palic-do-gory-nogami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz temp sciany. Lekko cieplejsza zawsze bedzie. Ja sprawdzam pirometeem na wysokosci zaraz za trojnikiem po drugiej stronie sciany i tam mam okolo 28c. Jak chce sprawdzic efektywnosc palenia to wlasnie badam sciane i jak jest mocniej ciepla to wiem ze daje za duzo "czadu" a jak jest ledwobco cieplejsza od reszty ro traktuje to jako powolne spalanie z malymi stratami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz temp sciany. Lekko cieplejsza zawsze bedzie. Ja sprawdzam pirometeem na wysokosci zaraz za trojnikiem po drugiej stronie sciany i tam mam okolo 28c. Jak chce sprawdzic efektywnosc palenia to wlasnie badam sciane i jak jest mocniej ciepla to wiem ze daje za duzo "czadu" a jak jest ledwobco cieplejsza od reszty ro traktuje to jako powolne spalanie z malymi stratami

No dziwne objawy;-) u mnie komin systemowy zimny mimo palenia na full. A Piotr ostrzegał już kilka razy nawet mnie z tym kominem systemowym. Osobiście myślę że to nie problem komina systemowego a tego co jest przed nim. Nawet jak zapomnę przestawić wajchę jak to Piotr mówi to do komina nie ma prawa trafić więcej niż 160-180 stopni ot taka przemyślana konstrukcja;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia z pomiaru pirometrem pół metra nad trójnikiem komina wtedy pogadamy bo tak to ja też mogę sobie pisać że ściana u mnie zimna

Ha ha nie rozśmieszaj mnie nie musze mierzyć pirometrem by wiedzieć że komin ma temperaturę otoczenia. Niewiele wiesz o kominkach i starasz się to jakoś nadrobić tym razem pirometrem;-) Swoich wpisów też nie popierasz fotkami więc możesz sobie pisać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zobacz lusterkiem w wyczystce komina czy wszystko w porządku z wkładką ceramiczną wewnątrz lub niech to sprawdzi kominiarz.

2. Czy kominek był izolowany wełną skałkową?

3. Ile i w jakim rozmiarze zamontowano kratki w obudowie kominka?

4. Czy użyto rur "czarnych" do podłączenia?

5. Czy uda się zaglądnąć do wnętrza aby sprawdzić czy nie pozostawiono czegoś w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie od góry nie dotyczy wyłącznie palenisk załadowanych od ściany do ściany. Można w ten sposób spalić każdą kupkę suchego drewna. Większość kominków nie nadaje się do załadunku po brzegi

 

Oczywiście, ale jak już się pierwszy wsad spali i zostanie żar to dołożenie paliwa spowoduje standardowe spalanie od dołu. Spalanie od góry jest możliwe tylko przy pierwszym załadunku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...