Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folia paroizolacyjna


Yacky

Recommended Posts

Dzień dobry, mam taki problem: dom już ma 10 lat. Dwa lata temu musiałem poprawiać ocieplenie dachu - źle była założona wełna mineralna. Dach jest przykryty dachówką ceramiczną, jest deskowany, jest membrana, jest położona wełna mineralna na zakładkę i od wewnątrz żółta folia paroizolacyjna. Problem polega na tym że folia jest przypięta do krokwi zszywkami i podczas silnych wiatrów folia napina się jak balon, przerywa się w miejscach mocowania zszywkami rozkleja się w miejscach łączenia. Jak to naprawić? Rozmawiałem z różnymi ludźmi i są takie trzy pomysły:

1. pozaklejać dziury w tej folii, poprzyczepiać ją zszywkami i na to położyć prostopadle drugą warstwę folii a na to przykręcić płytę OSB.

2. Pozaklejać dziury , poprzyczepiać do krokwi i na to dać płytę OSB bez kładzenia drugiej warstwy folii.

3. Pozaklejać dziury, na krokwie dać kantówki tak aby wiatr nie zrywał folii i do kantówek przykręcić płytę OSB.

Jesienne i zimowe wiatry potrafią tak mocno wiać że w pokojach na poddaszu czuć jak przez halogeny nawiewa zimne powietrze Dodam też że strop jest ocieplony wełną a mimo to dość mocno jest odczuwalne nawiewanie.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam taki problem: dom już ma 10 lat. Dwa lata temu musiałem poprawiać ocieplenie dachu - źle była założona wełna mineralna. Dach jest przykryty dachówką ceramiczną, jest deskowany, jest membrana, jest położona wełna mineralna na zakładkę i od wewnątrz żółta folia paroizolacyjna. Problem polega na tym że folia jest przypięta do krokwi zszywkami i podczas silnych wiatrów folia napina się jak balon, przerywa się w miejscach mocowania zszywkami rozkleja się w miejscach łączenia. Jak to naprawić? Rozmawiałem z różnymi ludźmi i są takie trzy pomysły:

1. pozaklejać dziury w tej folii, poprzyczepiać ją zszywkami i na to położyć prostopadle drugą warstwę folii a na to przykręcić płytę OSB.

2. Pozaklejać dziury , poprzyczepiać do krokwi i na to dać płytę OSB bez kładzenia drugiej warstwy folii.

3. Pozaklejać dziury, na krokwie dać kantówki tak aby wiatr nie zrywał folii i do kantówek przykręcić płytę OSB.

Jesienne i zimowe wiatry potrafią tak mocno wiać że w pokojach na poddaszu czuć jak przez halogeny nawiewa zimne powietrze Dodam też że strop jest ocieplony wełną a mimo to dość mocno jest odczuwalne nawiewanie.

Jakieś pomysły?

 

Folia paroizolacyjna powinna raczej dość dobrze przylegać do wełny a nie wisieć żeby wiatr nią majtał i napinał.

Ja bym uszczelnił taśmą jedną warstwę folii i zamontował sufit podwieszany.

Osobną kwestią jest to jak hula wiatr na poddaszu. Prawdopodobnie nie do końca poprawnie rozwiązana jest wentylacja nie tylko poddasza/dachu ale całego budynku (silne wiatry nie mogą wciskać zimna z poddasza) - powstają nieprzewidziane strefy nadciśnień/podciśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem- jak wiatr dmucha to ona wisi tam gdzie już się oderwała od tych krokwi ( przerwała się w miejscach mocowania zszywkami). Dlatego chciałem ją z powrotem przymocować, posklejać ewentualnie tam gdzie porobiły się jakieś dziury lub rozkleiły się dwie części i na to chciałem dać płytę OSB aby w razie kolejnych wiatrów nie zrywało folii. Liczę też na to że płyta OSB chociaż w części zniweluje problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja bym uszczelnił taśmą jedną warstwę folii i zamontował sufit podwieszany" ...

Podwieszany czyli między folią a płytą OSB zostawić jakąś przestrzeń czy płytę przykręcić bezpośrednio na folię? O to mi właśnie chodziło - czy trzeba zostawiać między płytą OSB a folią jakąś wolną przestrzeń czy płyta może dolegać do folii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...