Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy laty nie powinny być wypoziomowane ?


Felik

Recommended Posts

Cześć,

Pierwsze wejście dekarzy a juz nie wiem czy dobrze wybrałem, poradzicie proszę - czy to są dobrze zrobione laty ? Nurtuje mnie fakt, że w wycenie z hurtowni dostałem wkręty poziomujące jak pozycję a ja tu widzę że wszystko poszło na gwoździe. W dodatku te łączenia dwóch lat na jednej kontrola od miejscami nie wyglądają stabilnie (niedociete końcówki nie przylegają). Jest się czym martwić ?

https://photos.app.goo.gl/rJU2D1hYySQJwSLx5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś inny wybór to zmień. Obecni oprócz niechlujnego docinania w niektórych miejscacj przybijali łaty zamiast do kontrłat to przez papę do pełnego deskowania.

Jeżeli więźba dachowa była równa wykonana od sznurka to poziomowanie łat było zbędne więc dekarz wybrał łatwiejszą i szybszą metodę, nie zmienia to opinii iż mógł się przyłożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pierwsze wejście dekarzy a juz nie wiem czy dobrze wybrałem, poradzicie proszę - czy to są dobrze zrobione laty ? Nurtuje mnie fakt, że w wycenie z hurtowni dostałem wkręty poziomujące jak pozycję a ja tu widzę że wszystko poszło na gwoździe. W dodatku te łączenia dwóch lat na jednej kontrola od miejscami nie wyglądają stabilnie (niedociete końcówki nie przylegają). Jest się czym martwić ?

https://photos.app.goo.gl/rJU2D1hYySQJwSLx5

 

Miałeś dobry pomysł, że położyłeś papę ale jakiś cymbał przybił ją do deskowania gwoździami i na dodatek aż tak gęsto.

Po co więc ta papa skoro jest już podziurawiona?

Łączenie łat robi się na kontrłacie ale końce muszą być równe a widać , że są prawie wiszące na krawędzi łączenia.

Trudno w tym stanie cokolwiek doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...