Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja poddasza nieużytkowego, czy potrzebna?


arturpucz

Recommended Posts

W sierpniu startuje z elewacją domu. Poddasze nieużytkowe, strop będzie docieplony. Na dachu membrana i blachodachowka. Czy muszę robić jakąś wentylację poddasza? Jeśli styropianem nie dojadę do samej membrany i zostawię wolną przestrzeń a podbitke z perforacja dam na krowie to czy muszę wykonać dodatkowo jakieś kratki nawiewne /wywiew ne? Albo zrobić to w ten sposób że nawiewy dać po obu stronach budynku a wywiew na ścianie szczytowej?

received_496398596124771_edit_37706243068532.jpg

Edytowane przez arturpucz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co mówi teoria, ale mogę mówić o praktyce w swoim przypadku.

Mam docieplony strych, od każdej strony (czyli na dachu wełna, pod podłogą strychu wełna), okien brak.

Wybiłem dwa otwory wentylacyjne na przeciwległych ścianach szczytowych, ale spec od wentylacji powiedział, że wg niego nie potrzeba tam wentylacji, więc zatkałem te otwory korkami ze styropianu i tak sobie są zatkane od trzech lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dokładnie , jeżeli ktoś chce mieć wyższa temperaturę zimą a chłodniej latem niż na zewnątrz to warto ocieplić również nioeużytkowa część strychu 

JAko izolacje warto rozważyć wówczas skalną wełn np. Toprock Premium w rolce miezy krokwie a jak ktos robi ukąłd dwuwartowy to jeszcze Superrock w płytach pod krokwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...