Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja nieocieplonego poddasza


Recommended Posts

Cześć, mam strop jętkowy który będzie ocieplony wełną 10+15 cm + płyta osb 22mm z zachowaniem wentylacji. Powyżej będzie tzw graciarnia i nie jest ona zgodnie z projektem ocieplona tj skosy dachu (membrana i dachówka) powyżej stropu i ściany szczytowe. W ścianach szczytowych przy wychodzących z nich na zewnątrz płatwiach są szczeliny, pozatym ściana szczytowa jest szczelna.

1. Czy robić jeszcze dodatkowo jakieś otwory/kratki wentylacyjne, jeśli tak to czy na każdej ścianie szczytowej i jakiej wielkości???

2. Czy dla wentylacji wełny spod płyt osb wystarczą szczeliny 0.5 cm między kolejnymi montowanymi płytami osb, czy może lepiej wywiercić małe otwory i wstawić kratki. Powierzchnia tej podłogi z osb to 12,5m x 4 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mam strop jętkowy który będzie ocieplony wełną 10+15 cm + płyta osb 22mm z zachowaniem wentylacji."

 

Możesz opisać jaśniej tą wentylację stropu?

 

W szczytówkach, oczywiście, potrzebne są otwory.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pytanie, mam "niezagospodarowany" w dachu kominek wentylacyjny do pionu kanalizacji. Czy mogę go wykorzystać do wentylacji nieużytkowanego poddasza.

Wyciąłbym otwór w membranie, włożył rurę/przewód który był w komplecie dachówki z kominem, zabezpieczył siatką i tak zostawił na poddaszu. Czy wtedy musiałbym robić w każdej ścianie szczytowej otwór naxwentylację czy tylko w jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...