Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dobór pompy ciepła i taryfy


Broken1Winggs

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum, 

Wiem że wątek dotyczy PC, 90% postu będzie na temat. 

Stoję przed wyborem źródła ogrzewania do domu, jest kilka opcji ale chciałem się poradzić jeszcze na forum nad najlepszym rozwiązaniem. 

Mam do wyboru PC lub piec zgazowujący na drewno. PC do wyboru to : 

  1. Stiebel HPA-0 8 C5 Plus zestaw inwenterowy - około 47 tys.
  2. Stiebel HPA-0 8 C5 Plus Monobloc lodówka - około 51 tys. 
  3. Heiko 9KW Thermal - około  34 tys
  4. Kospel 8kw HPM2.C-8.1-  około 40 tys (8 lat gwarancji)
  5. I piec na zgazowanie drewna  Kocioł Lazar Holz Master 20KW tez w graniach 45 tys. 

Ceny już z materiałem i montażem oczywiście. Serwis lokalnie każdej z tej firm jest, już sprawdzałem ten temat. 

Początkowa byłem zdecydowany na piec do zgazowywania + bufor ale rozmawiałem z kilkoma osobami z mojej okolicy i nie jest to takie wygodne rozwiązanie jak myślałem bo ceny drewna coraz mniej korzystne i dostępność coraz gorsze, plus faktycznie tak jak ktoś wspominał na grupie ze to robota palacz 7 dni w tygodniu - przyznaje racje, a na dodatek piec miał wychodzić taniej w zakupie a wychodzi na to samo ....

Parametry domu i zapotrzebowanie https://cieplo.app/wynik/28jcf

Czy możecie doradzić która pompa lub piec była by najbardziej sensownym rozwiązaniem ? I czy jest np. sens dopłacać do Stiebel w porównaniu np do Kospela ?

Dodatkowo chciałem dopytać o najkorzystniejsza taryfę przy PC, w domu 2-3 osoby, jedna pracuje zdalnie z domu, druga poza domem.

 

 

 

Edytowane przez Broken1Winggs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, prokurator napisał:

Panasonic, thermatec ,sporo tego w tych cenach.

No to w tych pieniądzach wyjdzie heiko z osprzętem, montażem i kosztami materiałów przyłączeniowych. Oferta zawiera 10k koszt montażu, dzieliłem to 5k usługa i 5k materiały takie jak rurki, kolanka etc. Czy za dużo policzone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, prokurator napisał:

Mnie to cięzko tak powiedzieć ile firmy biorą bo to firmy a ja sam wszystko sobie zrobiłem nic trudnego jak ktoś ma jakie takie pojęcie ale materiały jesteś w stanie policzyć bez problemu, mnie to w porównaniu z niektórymi tu ofertami głoszonymi wyszło naprawdę taniutko i działa wszystko wyśmienicie ale jak ktoś nie potrafi to musi brać firmę inaczej się nie da, ja dotacji żadnej nigdy z zasady nie biorę więc omijałem jak mogłem wszelkie koszty co nie znaczy że na czymś dziadowałem.

Można wiedzieć jaka pompa jest u ciebie ? Bo z tego co widziałem to monoblock można samemu montować a split musi być osoba z uprawnieniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny wydają się mocno przesadzone a moce pomp zbyt duże. Jeżeli obliczenie z CW są poprawne to przecież wystarczy 5kW.

Podaj lokalizację to pewnie naganiacze zaraz zarzucą cię swoimi ofertami :)

Monobloka zainstaluje każdy hydraulik, którego wiedza nie kończy się na kotłach gazowych. Zresztą splita też. Tylko do uruchomienia potrzebna osoba z uprawnieniami na F-gazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chcialbympompe napisał:

Ceny wydają się mocno przesadzone a moce pomp zbyt duże. Jeżeli obliczenie z CW są poprawne to przecież wystarczy 5kW.

Podaj lokalizację to pewnie naganiacze zaraz zarzucą cię swoimi ofertami :)

Monobloka zainstaluje każdy hydraulik, którego wiedza nie kończy się na kotłach gazowych. Zresztą splita też. Tylko do uruchomienia potrzebna osoba z uprawnieniami na F-gazy.

I teraz pytanie czemu przewymiarował pompę :confused: bo 5 a 8 kW to już duża różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...