Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa domu na 2 działkach rolnych


Graby6

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum.

Mam pytanie odnośnie budowy domu na 2 działkach rolnych. Czy istnieje możliwość wybudowania domu na 2 sąsiadujących ze sobą ewidencyjnych działkach rolnych o powierzchni do 0,3ha każda przyjmując założenie, że można za darmo odrolnić do 0.05ha działki pod budowę domu? Czyli w skrócie, czy mogę odrolnić po 0,05ha z obu działek co da mi łącznie 0,10ha i na tej powierzchni wybudować dom jednorodzinny? Dodam, że u mnie w gminie nie ma MPZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli istnieje możliwość odrolnienia to raczej najpierw odrolnienie a potem budowa. Jeżeli na terenie nie ma jeszcze MPZP to należy wnioskować o warunki zabudowy.

Odrolnienie części z obu działek pewnie jest możliwe ale budowa domu jednorodzinnego na obu działkach raczej nie.

Szybciej będzie to połączenie obu i odrolnienie a następnie budowa lub odrolnienie z obu działek części i zabudowa bliźniacza.

Przepisy mogą być lokalne lub  interpretacja tych ogólnych może być inna więc szczegółowa wiedza jest do uzyskania w lokalnym urzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie biorę jeszcze jedną możliwość pod uwagę. Czy posiadając status rolnika a co za tym idzie możliwość budowy domu na działce rolnej, mogę wybudować jako rolnik dom na 2 ewidencyjnych działkach rolnych skoro 2 działki ewidencyjne mogą się składać na jedną działkę budowlaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...