Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wyrównanie chudziaka do nierównej ściany fundamentowej


Remote

Recommended Posts

Witajcie fani budowania,

mam pytanie dotyczące wylewania chudziaka (stan zero). Niestety ściany fundamentowe są nierówne, maksymalna różnica dochodzi do 2.5cm. Nadziałem się na problem równania bloczków do opadającego sznurka :), co sprawiło że rogi fundamentu są wyżej niż środek ścian. Będę miał zaraz wylewany chudziak na ubity wewnątrz ścian piach. Jak wylać ten beton?

1. Równać do tych krzywych ścian, co sprawi, że i chudziak będzie krzywo

2. Wyznaczyć średnią i wylać beton poziomo. Ale czy to potem nie stworzy problem z ciągłością izolacji poziomej, bo gdzieś będzie on trochę wyżej a gdzieś trochę niżej od ściany

3. Równać się do minimum albo maksimum wysokości ściany.

Dzięki z góry za wszystkie porady (oprócz tej, że trzeba było równo murować :) To już wiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Masa wyrównująca podłogę; posypka z piasku i cementu z dużą ilością Bondcrete jako środka wiążącego (w proporcji 1:4); Megatreat (google to); i najtańszy ze wszystkich: Silasec firmy Bondall. Używałem Silasecu do wielu zadań, w tym do uszczelniania sztywnych powierzchni murowanych i jako farby na bazie cementu. 1L Silasecu daje około 12L gęstej farby na bazie cementu, ponieważ większość mieszanki składa się z wody i cementu portlandzkiego typu A (nie działa z innymi cementami, takimi jak białawy). Sprzedawałem go ponad 30 lat i nie było z nim żadnego problemu. Wystarczyłby 1l Silasecu i 1x20kg worek cementu. Wykończenie wygląda jak ciemniejsze wykończenie cementowe.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2024 o 16:03, Remote napisał:

1. Równać do tych krzywych ścian, co sprawi, że i chudziak będzie krzywo

Wybrałbym tę opcję, żeby hydroizolacja była w jednej płaszczyźnie (od zewnętrznych krawędzi termoizolacji ścian, przez ściany i chudziak) i miała stabilne oparcie i mniejsze szanse na rozszczelnienie. A poziom podłogi równałbym wylewką i/lub EPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...