Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Włącznik dzwonka zew. - problem z puszką


Recommended Posts

Cześć,
Doradźcie proszę jak osadzić puszkę pod włącznik dzwonka zewn. w sytuacji gdy przewód jest już zamontowany i wyprowadzony (tak jak na zdjęciu). Żona upiera się, że nie chce włącznika natynkowego a chce taki zwyczajny, który po prostu nie wystaje nie wiadomo ile. W tym celu muszę osadzić puszkę, ale jak to zrobić skoro przewód jest już osadzony. Do tego materiał nie jest łatwy bo jest to jakaś płytka ceramiczna (naklejona chyba na styropian).

Zdjęcie WhatsApp 2024-09-10 o 11.41.31_877a3d66.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utnij i odizoluj ze wzpólnej izolacji zostawiając tę indywidualną przewody tak aby miały wymiar ok 5 cm od płytki a następnie zwiń je na okrągło  w jak najmniejszy pukiel.

Otwór na puszkę wywirrcisz w płytce za pomocą otwornicy diamentowej przykręconej do szlifierki kątowej.

https://allegro.pl/oferta/rubi-otwornica-koronka-diamentowa-68mm-na-sucho-12757016394?utm_feed=302b42af-9320-47ef-a869-c78b6a7538dc&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=fdf5db48-234b-79d6-899f-6ea74f8c6044

Zwinięte rzewody  oczywiście muszą się zmieścić wewnątrz otwornicy.

Wierć  w płytce  ewentualnie usówając tylko na głębokości siatki z klejemniem a następnie styropian wycinaj ręcznie tak aby nie uszkodzić przewodów.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił w inny sposób. Przyłożyć puszkę tak aby ten przewód  był w środku puszki, odrysować po obwodzie zarys puszki i wiertłem diamentowym po obwodzie nawiercić, potem wydłubać styropian o osadzić puszkę a o otwór że nierówny nie ma co się martwić bo rozeta wyłącznika to zakryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, henrykow napisał:

Ja bym to zrobił w inny sposób. Przyłożyć puszkę tak aby ten przewód  był w środku puszki, odrysować po obwodzie zarys puszki i wiertłem diamentowym po obwodzie nawiercić, potem wydłubać styropian o osadzić puszkę a o otwór że nierówny nie ma co się martwić bo rozeta wyłącznika to zakryje.

Czy aby dobrze się czujesz. Otwornicę diamentową tanią czyli jednorazową można dostać za 80 zł. Wierteł na tyle otworów trochę zmarnujesz bo wiercisz bez udaru, jeśli kupisz droższe to w cenie porównywalnej do koronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mareks77 napisał:

Czy aby dobrze się czujesz. Otwornicę diamentową tanią czyli jednorazową można dostać za 80 zł. Wierteł na tyle otworów trochę zmarnujesz bo wiercisz bez udaru, jeśli kupisz droższe to w cenie porównywalnej do koronki.

Nie czuję się dobrze, czuję się bardzo dobrze!!:yes: Radzisz kolesiowi wywalenie co najmniej 80 zł na jednorazowe wiercenie czyli w błoto. Robiłem takie dziury i wiem co mówię, a co może się zdarzyć z wiertłem diamentowym? otwornicą też wiercisz bez udaru no chyba nie chcesz powiedzieć że wiercisz z udarem. Powiem więcej, aby wiertło lepiej "brało" to szlifierką kątową można szkliwo zeszlifować po obwodzie zarysu tej puszki. 

I tu nie chodzi tyle czym to zrobi tylko o to aby nie uszkodzić przewodu a wątpię aby umieszczony przewód w środku otwornicy przeżył zabieg wiercenia bez uszczerbku, w moim proponowanym rozwiązaniu na pewno nie ucierpi.

Z tym wiertłem to chyba pomyliłeś wiertło diamentowe z węglikiem spiekanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, henrykow napisał:

........ otwornicą też wiercisz bez udaru no chyba nie chcesz powiedzieć że wiercisz z udarem.

Oczywiście że szlifierka ma udar.

:)🙄

Bierz pod uwagę że wiercąc po obwodzie dla puszki 60  wiertłem fi 6 ma do zrobienia ok 30 otworów

Sądzę że pytający ma swój rozum i rozważy obie propozycje.... troszkę już przeżyłem w tej branży więc jak trafi na odpowiedni gres to po wywaleniu pierwszych  kilkudziesięciu  zł w błoto na 1 wiertło zastanowi się kilka razy zanim kupi drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mareks77 napisał:

Oczywiście że szlifierka ma udar.

:)🙄

Bierz pod uwagę że wiercąc po obwodzie dla puszki 60  wiertłem fi 6 ma do zrobienia ok 30 otworów

Sądzę że pytający ma swój rozum i rozważy obie propozycje.... troszkę już przeżyłem w tej branży więc jak trafi na odpowiedni gres to po wywaleniu pierwszych  kilkudziesięciu  zł w błoto na 1 wiertło zastanowi się kilka razy zanim kupi drugie.

Może to poza tematem ale pokaż albo daj linka do szlifierki która ma udar bo ja jeszcze takiej nie widziałem.

Co do wiercenia to jeżeli jest to gres a wątpię widząc na fotce która autor zapodał  to otwornicą za 80 zł może  coś tam powierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...