Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

am

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Urządzając mieszkanie kilka lat temu wybrałam zlew jednokomorowy+zmywarka. Wtedy wydawało mi się, że wystarczy. To był duży błąd. Urządzając dom wybrałam

1,5 komorowy +ociekacz i oczywiście zmywarka.Teraz jest idealnie. Mam miejsce na odłożenie umytych owoców, noży czy innych rzeczy, których nie myje się w zmywarce. Na ociekaczu ustawiam też talerze z jajkiem i panierką kiedy robię kotlety, a potem tylko spłukuję i jest czyściutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że elegancka kuchnia jest na pokaz jak przyjdą goście ,a ta druga do użytku codziennego.Wcale nie jest to odosobniony przypadek kilka razy się z czymś takim spotkałem.

 

Na górnym slasku kiedyś to była norma- kuchnia na pokaz a normalnie to gotowało sie w tzw waszkuchni w piwnicy. To samo np z dywanami- inne dywany na tydzień inne na niedziele. To ma jedno określenie- głupota:) ale co najlepsze- ostatnio słyszałam ze ktos wybudował sobie nowy dom z dwiema kuchniami wlasnie- osoba młoda czyli powiedzenie "czym skorupka nasiaknie za młodu...." ma swoje uzasadnienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Butla gazowa za 55zl wystarcza nam na 5 miesiecy - 3 osoby. Oprocz oplat miesiecznych nikt nie patrzy na zakup. Plyta gazowa kosztuje 300zl, plyta indukcyjna pewnie z 1200zl. Za 900zl mam gazu na ponad 6lat. Mimo wszystko zastanawiam sie nad indukcja - ze wzgledu na czystosc.

Kupując indukcję zyskujesz większe bezpieczeństwo,miejsce które zajmuje butla ,wygodę .A to,że butla starcza Wam na 5 miesięcy to mistrzostwo świata .:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla gazowa za 55zl wystarcza nam na 5 miesiecy - 3 osoby. Oprocz oplat miesiecznych nikt nie patrzy na zakup. Plyta gazowa kosztuje 300zl, plyta indukcyjna pewnie z 1200zl. Za 900zl mam gazu na ponad 6lat. Mimo wszystko zastanawiam sie nad indukcja - ze wzgledu na czystosc.

Na 5 miesięcy to tylko na herbatę i zupy z torebki albo twoja butla to taka 33 kg . Na 3 osoby u mnie to maks 2 miesiące , średnio 1,5 miesiąca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niepodważalne zalety indukcji to:

- błyskawiczna reakcja na regulację mocy

- nie mam możliwości poparzenia się po zdjęciu garnka (max temp. płyty = temperaturze jaką osiągnął spód garnka)

- spody garnków zawsze czyste

- gdy mamy dużo smażenia, to można gotować przez ręcznik papierowy, który przykrywamy całą kuchenkę i okoliczny blat i wszystko co chlapie pozostaje na nim :) (taki mój patent)

- spody garnków wcale nie muszą idealnie przylegać , można postawić garnek na kilku kostkach cukru i zagotować wodę, ponieważ pole indukcyjne nie wytwarza się na płycie, tylko trochę nad nią. (przylegać muszą przy płytach ceramicznych by absorbowały całe ciepło)

- jeśli coś wykipi to nie zaschnie jak nie przysmaży się jak na gazowej kuchni czy też ceramicznej i bez kłopotu można to usunąć szmatką.

-

 

 

A teraz wady:

- pobiera prąd ;) (to tak dla żaru :) )

- garnki z wielowarstwowym dnem (oczywiście można gotować na starych emaliowanych czy też innych tańszych, które przyciągają magnes) jeśli ktoś spróbuje w nich udusić coś to się przekona, że biją resztę na głowę (ja mam jeden taki a na razie zbieram na pewien zestaw) :)

- jak nie ma prądu to nie zagotujesz (zawsze można mieć na takie okazje kuchenkę tego typu

- trzeba się przyzwyczaić do obsługi a konkretnie do temperatur na poszczególnych nastawach.

- szum wiatraka gdy dużo gotujemy

- warto przemyśleć na co przeznaczyć szufladę pod kuchenką, ponieważ przy dłuższym gotowaniu sztućce potrafią być mocno nagrzane (teraz zrobiłabym tam szufladę na garnki :) )

 

Chyba to tyle.

 

 

PS. Jeśli się kuchni używa po Bożemu, gotujemy na co dzień i ma się miejsce, to zdecydowanie polecam kupić płytę o szerokości około 80cm (zdecydowanie wygodniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Bayzone_pl, bardzo cenię sobie Twoje rady, jestem pełna podziwu dla ogromu wiedzy jaki posiadasz!

Chciałabym poprosić Cię o opinię na temat gazowej płyty ceramicznej bezpłomieniowej Solgazu. Cenię sobie komfort używania indukcji, jednak potrawy gotowane na gazie smakują mi lepiej. Jestem rozdarta i myślę o połączeniu indukcji z gazem ( dwa, może trzy równoległe pola indukcji i dwa palniki). Nie wiem czy to dobry pomysł. Gdyby komfort tej nowej płyty był porównywalny z indukcją, dla mnie byłaby to rewelacja. Dużo moich znajomych budujących się mówi o niej, ale wszyscy się obawiają, bo nie znamy nikogo kto by ją przetestował. A Ty co o niej myślisz?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...