Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

am

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak już mamy istalację gazową w domu to nie wiem czy indukcja bije kuchnią palikową na płycie szklanej któą łatwo się czyści moim zdaniem NIE

z tego wzgledu ze opłąty przesyłkowe za gaz stanowią ok 50% rachunku, więc pozostanę przy gazowej

zgodzicie się?

 

Pasuje ci gazowa to jej używaj! Każdy lubi to co ma. Ale mniej energii zużyjesz na indukcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę z dzisiejszego doświadczenia - powrót z pracy w ulewnym deszczu i silnym wietrze do ciepłego i suchego domku - jednak bez prądu. Gdyby nie kuchenka po części gazowa byłbym głodny - a tak zapałeczki, gaz i obiadek gotowy,. Prąd uruchomiono po godzinie 20.

Każdy lubi to co woli, jednak uzależnienie się całkowicie tylko od jednego źródła energii jest kłopotliwe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę z dzisiejszego doświadczenia - powrót z pracy w ulewnym deszczu i silnym wietrze do ciepłego i suchego domku - jednak bez prądu. Gdyby nie kuchenka po części gazowa byłbym głodny - a tak zapałeczki, gaz i obiadek gotowy,. Prąd uruchomiono po godzinie 20.

Każdy lubi to co woli, jednak uzależnienie się całkowicie tylko od jednego źródła energii jest kłopotliwe.

Pozdrawiam

 

Bardzo rzadko może bywać kłopotliwe. Ale mimo wszystko przeżyłbym bez obiadu gotowanego i nadal znacznie bardziej popieram indukcję. Ale kto co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie jest kwestia co kto lubi uważam tylko jakie to nam daje relatywne oszczędności

i nie zgodzę się z tym że mając instalację gazową i używając indukacji zamiast kuchni gazowej rachunki z tytułu prac związanych z przygotowywaniem posiłków będą niższe od użytkowania kuchni gazowej

bo tak jak wspominałem opłaty stałe za gaz i tak musimy ponosić + zużyta energia elektryczna indukacji > niż opłaty stałe za gaz + zuzycie gazu

każdy kto uważa inaczej myli sie, pomijam tu kwestie estetyki, wyglądu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie jest kwestia co kto lubi uważam tylko jakie to nam daje relatywne oszczędności

i nie zgodzę się z tym że mając instalację gazową i używając indukacji zamiast kuchni gazowej rachunki z tytułu prac związanych z przygotowywaniem posiłków będą niższe od użytkowania kuchni gazowej

bo tak jak wspominałem opłaty stałe za gaz i tak musimy ponosić + zużyta energia elektryczna indukacji > niż opłaty stałe za gaz + zuzycie gazu

każdy kto uważa inaczej myli sie, pomijam tu kwestie estetyki, wyglądu itp

 

Nie zawsze.

Wyobraź sobie sytuację, że rezygnując z grzania posiłków gazem zmieścisz się w W-2 i twoje dywagacje są niewiele warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko co masz na myśli? i wskaź realne oszczedności jako potiwerdzenie Twojej tezy bo narazie to tylko słowa

 

Abonament w W-3 to około 80zł miesięcznie (nie mam gazu więc mogę się trochę mylić), w W-2 to tylko kilkanaście. Owszem, w W-2 jest nieco droższy sam gaz, jednak oszczędności na tym i tak mogą być większe niż pozostanie w W-3

Wszystko zależy jak dobrze mamy ocieplony dom i czy uda się zejść do niższej taryfy.

 

Do tego może dojść gotowanie w godzinach tańszej taryfy. Np. mamy tańszy prąd od 13-15 i wtedy właśnie gotujemy obiady. Albo, w tygodniu jemy na mieście a mamy taryfę weekendową i gotujemy w weekendy. Indukcja w tym momencie zostawia gaz daleko w tyle :yes:

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową zaletą indukcji jest czystość. W przypadku kuchenek gazowych produkty spalania gazu i tego co się do niego dostanie (kurz, tłuszcz etc) osiadają na ścianach. W przypadku indukcji tego zjawiska nie ma, więc kuchnia dłużej nie wymaga remontu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową zaletą indukcji jest czystość. W przypadku kuchenek gazowych produkty spalania gazu i tego co się do niego dostanie (kurz, tłuszcz etc) osiadają na ścianach. W przypadku indukcji tego zjawiska nie ma, więc kuchnia dłużej nie wymaga remontu.

 

Po pięciu latach potwierdzam :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko to co specyfikujesz to chyba opcja dla niepracujących jak obiadek w tygodniu w tych godzinach hehe

pozatym porównujesz coś nieporównywalnego, typu jedz na mieście itp porównaj to co pisałem czyli dwie opcje przy normalnym użytkowaniu społeczeństwa a oszczędzaj na tym że nie używaj

1. kuchnia gazowa tj. masz instalację gazową (płacisz stałe opłaty) + zużycie gazu

2. płyta indukcyjna masz instalację gazową (płacisz opąłty stałe) + zużycie energii z indukcji

 

nie masz racji gaz zawsze wyjdzie Ci taniej

 

Nefer nie do końca jak wspominałem mam płytę szklaną i palniki równie dobrze się czyści ją jak indukcję a opary osiadają na szklanej szybie na ścianie więc też się łatwo sprząta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak płacę opłaty stałe za gaz, bo wodę grzeję gazem. I tak płacę za prąd, bo parę urządzeń działa na prąd. Sorry, nie płacę oddzielnie opłat stałych za kuchenkę i za podgrzanie wody. Tak jak nie płacę oddzielnie opłat stałych za komputery i indukcję.

Widzę natomiast różnicę w wyglądzie kuchni po 5 latach używania :) A funkcję, które lubię najbardziej to przegrzanie palnika (nie da się spalić garnka) i utrzymywanie temperatury potraw (nie do uzyskania bez przepalenia na gazie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak płacę opłaty stałe za gaz, bo wodę grzeję gazem. I tak płacę za prąd, bo parę urządzeń działa na prąd.

I dlatego ja to uważałem za bezsens,czyli dwa media grzewcze w jednym domu,zdublowane opłaty przesyłowe i zdublowane abonamenty i pomimo gazu przy działce nie wpakowałem go do domu,mam tylko prąd.

Po 40 latach używania kuchenki gazowej a po prawie roku używania indukcji stwierdzam,że indukcja bije na głowę kuchenkę gazową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu według potrzeb Arturo :) Chciałam mieć gaz do ogrzewania domu i mam :) Nie tylko mam gaz, ale jeszcze do tego różne inne zdublowane systemy : np. kominek (pomimo grzania gazem) i klimatyzację, która też grzeje. I wcale mi to nie przeszkadza - a wręcz przeciwnie :) Myślę, że nie wyobrażam sobie być uzależniona od jednego źródła ogrzewania, ale każdy ma inaczej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

Po 40 latach używania kuchenki gazowej a po prawie roku używania indukcji stwierdzam,że indukcja bije na głowę kuchenkę gazową.

 

A widziałeś kiedyś profesjonalnego kucharza stojącego przy indukcji?

Indukcja bije gazową na głowę pod względem łatwości utrzymania w czystości - jak ktoś potrzebuje kuchni do prawdziwego gotowania postawi na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny kucharz gotuje na gazie tylko w kuchniach restauracyjnych, które są jak zakłady przemysłowe i wszelkie płyty szklane czy to gazowe, elektryczne nie bardzo się tam sprawdzają. Tam się nie gotuje 1 kg ziemniaków tylko więcej przez co przy większym zużyciu gaz wychodzi taniej.

Każdy ma jak lubi.

Płyta indukcyjna ma precyzyjnie regulowaną moc grzewczą - gazowa też taką ma?.

Jak wielu tu piszących używałem kiedyś gazu, ale ok 8 lat temu przesiadłem się na indukcję i to była bardzo dobra decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nikt w całym wątku nie pisze o wpływie promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie. W sumie to sie dziwię. Ludzie gotowi są kupować drogą papę z Ico-pala przeciw promieniowaniu tła, inni protestują gdy na bloku pojawia się antena GSM, a tu bez oporu montują w kuchni "tansformator" o mocy blisko 2 kW i git - "nie przypala się" ;-)

Znam jedną osobę z płyta indukcyjną, której ewidentnie szkodzi.

Jeśli przyjdzie do was ktoś z wszczepionym rozrusznikiem serca, albo z czasem sami nabędziecie takowy, to wypad z kuchni, bo trup gotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...