Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

am

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyż to nie wystarczający powód aby o tym pisać?

Ależ warto o tym pisać - choć chyba każdy średnio inteligentny człowiek wie o wpływie na rozrusznik serca :) Można o tym pisać - nawet należy - tak jak o innych zagrożeniach. Ale raz wystarczy :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jednak jest problem. Czy każdy kupujący najpierw czyta instrukcję? Czy każdy na pewno wie, że będąc np. osobą starszą może za chwilę podpadać pod posiadanie rozrusznika? Czy zawsze wykaże sie refleksem (np. po kilku latach posiadania płyty) i wypyta gości czy który nie ma rozrusznika? I na koniec. Trzeba przyjąc do wiadomości, że urządzenie działa na wszystkich, nie tylko na posiadających rozrusznik. Silne pole elektomagnetyczne grzeje łyżki w szufladzie umieszczonej poniżej. Czy myślicie, że jednocześnie nie grzeje mózgu który jest powyżej? :-?

 

 

Ale czy ja sadzam gosci na tej płycie ?

Przeciez to pole jest na tyle slabe, że w odleglości metra juz nawet gośc z rozrusznikiem będzie bezpieczny.

O ilu zgonach, wywolanych płytą indykcyjnych slyszaleś ?

Bo ja o kilku wywolanych paracetamolem i owszem...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gaz ateraz mam indukcję. podsumowanie moje subiektywne to indukcja lepsza. Objektywnie to gaz mniejszy i wiekszy indukcja 9 plus booster i dodatkowo po pół. Na indukcji jeszcze nie przypaliłem. Ryż gotuję na 1 lub 2. Na gazie w woreczku. i tak dalej. Wooka nie da się na indukcji stosować gdyż grzane jest tylko dno a nie boki jak na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dlatego, że po prostu jest lepsza?

Zwróć uwagę, że mnósto wypowiedzi pochodzi od osób, które przesiadły się z gazu na indukcję.

czyli mają porównanie.

Pewnie się zgodzę że summa summarum indukcja jest lepsza od gazu.

Jednak są jeszcze inne możliwości wyboru.

Ja mam od 10 lat płytę ceramiczną (na 230V- nie mam 400V) i jakoś daje radę. Dla argumentu, że przy gazie jest lepki osad na meblach, a przy płycie nie ma, mam własne spostrzeżenie, że całkiem nie udało się go wyeliminować. Pewnie część osadu to lotny olej podgrzewany na płycie.

Zastanawiam się nad przejściem na gaz w postaci płyty Solgazu. Boję się jednak sytuacji, w której dostępny jest jeden jedyny producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta ceramiczna

- droższa w eksploatacji

- zerowa możliwośc sterowania ciepłem

 

To żaden wybór dla osób bez rozruszników. :)

 

Ja jednak nie stwierdzałem, że to ma być jakiś wybór. Ja pisałem, że ją mam od dekady i że nadal mam zapaprane meble, choć mniej niz przy gazie.

Może taka informacja komus być przydatna.

Stwierdzenie, że ma "zerową" możliwość sterowania ciepłem jest demagogiczne. Jeśliby tak było, dawno bym ją wyrzucił. Działa po prostu jak kuchenka elektryczna, raz grzeje raz nie, a w sumie w jednostce czasu dostarcza ustawioną ilość energii. Pod tym względem nie różni się od kuchenek mikrofalowych, które każdy posiada w kuchni i nie wybrzydza.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuchenka mikrofalowa przestaje tworzyć cieplo gdy ją się wyłączy. Ceramiczna nadal grzeje, bo rozgrzane ma druty.

 

No to dobrze, no nie? Ja lubię zostawić potrawę na ciepłym, darmowym ciepełku, aby nie wystygła. To coś podobnego do tradycyjnej kuchni kaflowej. Odstawiasz nieco dalej na płycie i stale masz ciepłe. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, no nie? Ja lubię zostawić potrawę na ciepłym, darmowym ciepełku, aby nie wystygła. To coś podobnego do tradycyjnej kuchni kaflowej. Odstawiasz nieco dalej na płycie i stale masz ciepłe. :-)

 

 

Fatalne.

Bo wówczas musisz zdjemowac patelnię. Zwłaszcza jak coś zaczynasz smażyć w wysokiej temperaturze i nagle chcesz zmniejszyć do małej. Musisz zdjąc patelnię i poczekać aż płyta przestygnie.

Albo jak gotujesz wodę - bo czajnik będzie ci nadal gwizdać.

Albo jak gotujesz makaron i zaczyna kipieć - nie jesteś w stanie szybko zmniejszyć ilości ciepła pod garnikiem.

A jak zdjemiesz garnek to ciepło, za którego wytworzenie zapłaciłeś, ucieka do atmosfery.

 

Na indukcji jak chcę podtrzymać ciepło to mam opcje w ustawieniach - podtrzymanie temperatury. Zmniejszenie mocy daje natychmiastową reakcję.

 

Z resztą temat brzmi - indukcja czy gaz. Ceramiczna to taki przezyek, że chyba już nikt tego nie rozważa w nowych kuchniach, poza tymi, co mają rozrusznik a nie mają gazu. Albo nie umiejącymi liczyć i nie mającymi gazu :)

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRDZ - czemu zakładasz, że każdy posiada mikrofalę w domu? Ja nie mam :-P, wolę bardziej naturalne sposoby na podgrzewanie potraw.

 

?? Chyba nie rozumiesz o czym tu dyskutujemy...

DRDZ niczego nie zakładał tylko porównywał rozwiązania technologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby - dzięki za konkretny link.

Ciekawe, wychodzi że w kosztach użytkowania indukcja jest praktycznie na poziomie gazu. Ktoś zna +/- koszty przyłączenia kuchenki gazowej?

 

Ja ze swojej obserwacji powiedział bym plus (+) dla płyty gazowej - zachlapanej kuchenki gazowej nie trzeba od razu czyścić jak się coś wychlapie i można dalej gotować. Przy indukcji powierzchnia "palnika" musi być zawsze czysta, żeby nic się nie przypalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...