Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

am

Recommended Posts

fotohobby - dzięki za konkretny link.

Ciekawe, wychodzi że w kosztach użytkowania indukcja jest praktycznie na poziomie gazu. Ktoś zna +/- koszty przyłączenia kuchenki gazowej?

 

Ja ze swojej obserwacji powiedział bym plus (+) dla płyty gazowej - zachlapanej kuchenki gazowej nie trzeba od razu czyścić jak się coś wychlapie i można dalej gotować. Przy indukcji powierzchnia "palnika" musi być zawsze czysta, żeby nic się nie przypalało.

 

Absolutnie nie! Jeśli już gotujesz tak nieumiejętnie, że zalejesz kuchenkę, to przy indukcji nic ci się nie przypali. Mylisz chyba indukcję z ceramiczną, która rozgrzewa się i w ten sposób przekazuje ciepło do garnka.

W przypadku indukcji podgrzewana jest bezpośrednio potrawa, dopiero od dna garnka ciepło przechodzi na indukcję. I nie jest to jakaś straszna temperatura, z pewnością o rząd wielkości niższa niż gaz czy ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

obecnie od roku mam indukcję. poprzednio korzystałem zarówno z gazu z butli jak i ziemnego. i napisze jak poprzedniczka - nigdy więcej gazu (oczywiście mam na myśli gotowanie). wygoda gotowania, wygoda czyszczenia, brak tłustych osadów (może to i zasługa wentylacji mechanicznej). jedyny minus to to że nie wszystkie gary pasowały, ale powolutku można sobie wymienić asortyment.

 

Chciałbym zauważyć, że kategorycznie zabronione jest używanie jednocześnie (w sensie w jednym lokalu) gazu ziemnego i p-b z butli! Warunki ppoż. mówią o tym wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

W przypadku indukcji podgrzewana jest bezpośrednio potrawa, dopiero od dna garnka ciepło przechodzi na indukcję. .

 

Elementem grzejnym potrawę jest dno gara, a w zasadzie znajdujący się wewnątrz jakiś ferromagnetyk o większym oporze tak by prądy wirowe wytwarzały dużo ciepła w tym elemencie. Przy okazji część ciepła trafia na szkło pod płytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany! przez 2 lata mieszkałem z żoną w mieszkaniu który był wyposażony tylko w płytę indukcyjną. jestem stanowczo na nie!!!! nie chodzi mi tutaj już o brak piecyka i problem z pieczeniem, opiekaniem, no wiecie, tylko po prostu płyta indukcyjna jest dla mnie niewygodną formą użytkową. Bardzo szybko się nagrzewa, sprawa że każdy molet, każda jajecznica na nowiutkiej patelni się przypali, a dodam, że patelnie były nowe, ceramiczne, do smażenia bez tłuczu nie-przywierające.

 

Kuchenka gazowa po 100 kroć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany! przez 2 lata mieszkałem z żoną w mieszkaniu który był wyposażony tylko w płytę indukcyjną. jestem stanowczo na nie!!!! nie chodzi mi tutaj już o brak piecyka i problem z pieczeniem, opiekaniem, no wiecie, tylko po prostu płyta indukcyjna jest dla mnie niewygodną formą użytkową. Bardzo szybko się nagrzewa, sprawa że każdy molet, każda jajecznica na nowiutkiej patelni się przypali, a dodam, że patelnie były nowe, ceramiczne, do smażenia bez tłuczu nie-przywierające.

 

Kuchenka gazowa po 100 kroć!

 

Nie wiem co kolega użytkował i jak ale na pewno nie była to sprawna płyta indukcyjna , od roku nie udało mi się ani mojej rodzinie przypalić jajecznicy . Ps może nie jestem tak zdolny jak kolega włoczykij:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i indukcję i gazową. Jak zastanawiałem się na co się zdecydować w nowym domu i padło na zwykłą gazówkę. Z indukcjami mam ten problem że nigdy nie mogę trafić z mocą, no i wkurzało mnie to że ciągle "mimowolnie'' wycierałem płytę bo widać na niej było każdy pyłek i każdą kroplę wody;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieumiejętność obsługi indukcji może być związana z modelem czy firmą ( lub np. brakiem zapoznania się z instrukcją ), czy dom traktujesz jako miejsce do mieszkania czy jak muzeum ( latasz cały dzień i kurz z kątów wycierasz ?? a zaschnięte krople deszczu na oknach też wycierasz? - biedny jesteś.

Mamy akurat dobrą pogodę aby porównać komfort użytkowania gazu i indukcji - przy 32-34C na zewnątrz ma znaczenie na czym przygotowujesz posiłek -jak miałeś obie to wiesz o czym piszę :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementem grzejnym potrawę jest dno gara, a w zasadzie znajdujący się wewnątrz jakiś ferromagnetyk o większym oporze tak by prądy wirowe wytwarzały dużo ciepła w tym elemencie. Przy okazji część ciepła trafia na szkło pod płytą.

 

To był skrót myślowy, być może faktycznie niefortunnie napisałem, ale nie chciałem wgłębiać się w różne ferromagnetyki i prądy wirowe przy odpisywaniu laikom (sam też do nich należę) na proste pytanie: co lepsze?

Używając skrótu myślowego chciałem przedstawić różnicę między nimi, a mianowicie fakt, że gazowa nagrzewa oprócz garnka również elementy kuchenki do wysokich temperatur, a spora część energii ucieka wokół garnka ogrzewając... powietrze. Tymczasem indukcja podgrzewa konkretne miejsce, bez większych strat energii. Sama płyta nie nagrzewa się nawet w połowie tak bardzo, jak w gazowej.

 

Masz rację firewall , kolega Aydin prezentuje tzw. myślenie magiczne ale to dobre przy czytaniu np. Marqueza a nie przy budowaniu czy użytkowaniu domu .

Nawet jeśli myśląc skrótowo nie wypełniłem twoich wysokich norm merytorycznej wypowiedzi, to wniosek i tak jest jeden i przekazałem go bardzo jasno - TYLKO INDUKCJA.

I piszę to jako użytkownik, nie teoretyk z dziedziny fizyki.

Proszę też o doprecyzowanie komentarzy, jeśli zachodzi taka potrzeba, a nie spamowanie żarcikami, które nic nie wnoszą do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...