Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

am

Recommended Posts

Witam, mam kilka pytań odnośnie indukcji:

1. Jaką zamawialiście moc przyłączeniową w warunkach przyłączenia w zakładzie energetycznym? U nas będą standardowe sprzęty tj. pralka, lodówka, zmywarka, tv, laptop i właśnie indukcja. Czy zabezpieczenie przedlicznikowe 20 A czy 25A?

2. Jak to jest ze smażeniem naleśników na indukcji? Czy rzeczywiście trudno się smaży, trzeba się nauczyć i nie są chrupiące? A jak ze smażeniem kotletów schabowych? Koleżanka wybrała właśnie gaz zamiast indukcji, bo jak twierdzi na gazie lepiej się smaży kotlety, a na indukcji są niedosmażone????

3. Czy jak pasteryzuję weki w wielkim garnku to średnica dna musi dokładnie odpowiadać średnicy palnika indukcji czy garnek może trochę wystawać poza to pole?

 

Może pytania dziwne/banalne, ale proszę o rozwianie moich wątpliwości.

 

1. z mocą bez przesady, nie jest możliwa praca wszystkich 4 palników na pełnej mocy w jednym czasie, zresztą konstrukcja płyty na to nie pozwala. 2/3 nominalnej mocy sumy pól grzewczych, to tyle ile faktycznie może być przyłączone

2. więcej zależy od przepisu i mąki, mniej od rodzaju grzania.

3. kto pasteryzuje słoiki w garnku?????????? w piekarniku robi się to wygodniej, szybciej i bezpieczniej. Ale ja do gotowania dla psa używam takiego wielkiego gara z ikei, który wystaje ze 3 cm poza obrys pola, i normalnie się w nim gotuje.

 

O czym mało kto wspomina:

- większość awarii płyt bierze się ze złego jej zamontowania- są w instrukcji opisane szczeliny wentylacyjne, i takie należy bezwzględnie zachować, a jeśli mozna dac większe

- w szufladzie pod płytą nie trzymać masywnych rzeczy z metali ferromagnetycznych bo się nagrzewają

- płytę wystarczy myć zwykłym zmywakiem i wodą z płynem, nie ma potrzeby kupowania specjalnej chemii do płyt bo praktcyznie nic sie na niej nie przypala, a jeśli masz blat drewniany to taka chemia zostawi na nim ślady

- płyta jest tak naprawdę 2 fazowa a nie 3, ale polega to na tym że 1 i 2 faza zasilają każda po 2 pola. Mozna także zasilać 1 fazą, jeśli ktoś nie potrzebuje w domu instalacji siły, byle odpowiednio dobranym przewodem. Rachunki za przyłącze 1 faz są też niższe niż za 3 faz w sensie opłaty stałej.

- bardzo mało się brudzi w kuchni jeśli się gotuje na indukcji, tak 5x mniej niż na gazie. w sensie, tłustej mazi na meblach jest mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 631
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie przesadzaj - trzy zł miesięcznie więcej to nie majątek.:)

 

to zależy od operatora energii, samo przyłącze 3 faz jest już droższe. W ogóle prąd 3 fazowy ma sens tylko i wyłącznie jak się używa pompy ciepła, w takim domu o powierzchni do 160-200m2 dla 4 osób to jakoś nie widzę potrzeby jego stosowania, o ile się nie używa jakichś maszyn typu spawarka czy silniki dużej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dotychczas gaz i przy indukcji nie ma dużej różnicy w przyzwyczajeniach, bo indukcja reaguje na zmiany mocy tak szybko, jak gaz na przykręcenie kurka.

Dlatego nie mam problemów z gotowaniem/pieczeniem/smażeniem czegokolwiek, bo poza tym, że mam w kuchni po prostu CZYSTO, gotowanie na indukcji niczym się dla mnie nie różni od gazu.

 

Opanowanie plyty ceramicznej jest trudniejsze, bo tu trzeba brać pod uwagę bezwładność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś mity... kotlety schabowe robię dość często i nie są niedosmażone. A naleśniki w końcu wychodzą super, bo pierwszego nie muszę wyrzucać (jak to było na gazie) a przy zwiększonej mocy nie przypalają się tylko szybciej smażą. A garnek może wystawać poza pole :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) W takim razie bierzemy indukcję :)

 

lukasza - ja właśnie myślałam, żeby zamówić 14 kW co daje 25 A. Moim znajomi, którzy nie mają indukcji mają właśnie 10-11 kW dlatego pomyślałam, że mając indukcję trzeba tej mocy przyłączeniowej trochę więcej...?

 

W jaki sposób moc zamówiona znajduje odzwierciedlenie w rachunku?

Rozumiem, że przy umowie przyłączeniowej płaci się za każdy zamówiony kW. Ale potem na wysokość faktury to wpływa zużycie i dodatkowe opłaty, ale z tego co doczytałam to one nie zależą od zamówionej mocy przyłączeniowej tylko od tego czy jest 1 faza czy 3 fazy.

 

Nie bywałem i odpowiadam teraz.

Zamiana mocy zamówionej w rachunku comiesięcznym dla osób fizycznych nie ma znaczenia. Takie informacje uzyskałem w Energa sprzedawca prądu jak i koledze z Energi Opertor.

Za to zmiana mocy zamówionej kosztuje w Energa Operator - jednorazowo. Jest to obecnie niespełna 80 zł co jest super cena bo przed 2013 była to kwota ok 170 zł za 1kW. Czyli podnosząc z 11kW na 14kW dopłacasz jednorazowo różnicę 3kW czyli ok 210 zł.

 

Ale ja i tak bym spokojnie pozostał przy 11kW i zabezpieczeniu 20A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym żona jest bardzo zadowolona z indukcji choć jej nie chciała.

Na pewno jest czyściej.

Na pewno szybciej coś można podgrzać.

Na pewno łatwiej jak się nabrudzi posprzątać.

Na pewno rachunki za indukcję jakoś nie zabija jak się ma do wyboru indukcja lub gaz z butli.

Tylko mleka jeszcze nie sprawdzałem bo podobno koty mają mleka nie pić a znaleźliśmy 2 młode koty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Ddziennie czyszcze 3 czy 4 kuchenki.

Tygodniowo sprzatam okolo 20-25 roznych domow z czego na kazdym jest inna kuchenka.

Pozwole sobie wiec na wypowiedzenie wlasnego zdania dotyczacego czyszczenia.

Otoz - kuchenka gazowa - jesli cos sie rozleje czy wykipi - amerykanie nie sprzataja - bo przeciez po co - jak sprzataczka i tak posprzata - ja wpadam raz na tydzien lub sa tez domy sprzatane co 2 a nawet co 4 tygodnie - biore gabke ostra - wlewam mleczko do czyszczenia (obojetnie jaka to kuchenka czy lakierowana biala czy metalowa) i szoruje az wszystko zejdzie - jak to nie pomaga to skrobie nozem - w efekcie nawet najwieksze przypalone syfy sa mozliwe do usuniecia!Na koniec plynem do szyb przepoleruje i lsni!

 

Plyty ceramiczne - sa duzo gorsze - kropki tluszczu - ktory pryska podczas nawet najbardziej uwaznego smazenia nie sa latwe do usuniecia - czasem nawet zeskrobac sie ich nie udaje.

Nie ma mowy o dluzszym nieczyszczeniu kuchenki - bo pozniej nie jest to mozliwe do usuniecia - i teraz wszyscy tu obecni ktorzy twierdza przeciwnie - niech nie czyszcza swoich kuchenek ceramicznych przez 1 miesiac - jestem pewna ze nie doprowadza po miesiacu wygladu swoich kuchenek do stanu pierwotnego!

 

DOROTA

 

Amerykanie byli, są i będą brudasami. Prawda znana od pokoleń. Tych zamożniejszych stać na sprzątanie. Jeżeli kobieta która na miesiąc odkłada sprzątanie nazywana jest tam pedantką to aż boje się opisu tamtejszego brudasa. Jestem facetem i z założenia nie przykładam dużej wagi do porządku ale nie umyta kuchenka (nie ważne jakia) przez tydzień wali nawet w moje brudaskie poczucie estetyki i porządku. Dorota może wrzuć jakąś fotke z telefonu jak wygląda taka kuchenka przed myciem i po skrobaniu nożem Podsumowując po pierwsze primo: zgadzam się z Dorotą że jeżeli byłbym brudasem sprzątającym raz na miesiąc wybrał bym gazowa kuchenkę. Po drugie primo: nie porównujmy standardów usa do naszych. Mam tam dużo rodziny od ponad 20lat i do tej pory mają problemy z pojmowaniem tamtejszego podejścia do pewnych tematów. Dla mnie to dziki kraj. Po trzecie primo ultimo!! Nawet najpiękniejsza kuchenka warta mld $ wygląda beznadziejnie w piątek po poniedziałkowej jajecznicy...

Edytowane przez CzarnyIwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

Od 3 miesięcy w nowym domu gotuje na Solgazie i jestem mega mega zadowolona.

problem brudnych i tłustych garczków, patelni, rozwiązany,

 

Pierwsze takie "większe" jej użycie, nie było za ciekawe, bo kuchnia była cała w moich kotletach :D

ale teraz jest rewelacja.

Niewiem czemu mało kto tutaj o niej mówi, kilka stron wczesniej jak wybierałam sprżet do kuchni i pytałam o ta płtę to była cisza,

a teraz wchodze i dalej cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...