Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

am

Recommended Posts

Witam, nie zamieniłbym jej na nic innego. To tak działa ,że ciepło " powstaje " w samym garnku,patelni, co przekłada się na bardzo dużą sprawność- koszty eksploatacji. Szkło nagrzewa się od tych naczyń.

Nie polecam tylko amici. Kupiłem taką płytę wiele lat temu. Na gwarancji wymieniali wentylatory, chyba 2 razy .Po gwarancji "wysiadły" tranzystory mocy. Wymieniłem na nowe, po niedługim czasie też padły. Na portalu internetowym kupiłem nową płytę ,z potłuczonym szkłem .Miałem nową elektronikę, ze starym szkłem .Niestety i ta płyta nie popracowała długo. Jestem w trakcie budowy i nie chciałem kupować nowej płyty . Korzystamy z dwóch małych płyt indukcyjnych, jednopalnikowych /korzystałem z nich w hotelach teraz pracują w domu/ .Mam jeszcze kuchnię na gaz ,ale już to jest dla mnie zabytek.

Jeszcze jedna uwaga ,kuchnia indukcyjna wymaga specjalnych naczyń ,nie można tu pokusić się o kupno ich słabej jakości. Miałem przypadek ,że odlepiło się dno garnka .a patelka powyginała ,choć była dobrej firmy.

Miłego wieczoru J.Korona

Edytowane przez jerzyka51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 631
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak skończy się moja Amica gazowa, chciałbym kupić tzw gaz pod szkłem. Wydatek sporo większy niż indukcja lecz pewny jestem, że zje mniej złotówek niż wszelkie elektryki. Czyli pod spodem gaz ziemny a z wierzchu ...indukcja.

 

Nie. To się do indukcji nie umywa. Bardziej przypomina ceramiczną - jest wielka bezwładność i gorąca płyta.

A straty na gazie są o wiele większe. Gaz zamiast nagrzewać bezpośrednio garnek, najpierw nagrzewa szkło a dopiero szkło garnek. Więc nie bardzo rozumiem twoje pojęcie ekonomiki.

Mazut osadza się tak samo, tylko trudniej domyć w szczelinach.

Czyli łączy wady gazu i ceramiki. Zalet nie widzę.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać konkretny model?

Czy to ten: Electrolux EHH16340FK?

 

Oni nazwę tego modelu zmieniają co roku chyba. Kiedy go kupowałam ten sam model w handlu funkcjonował pod dwiema nazwami. Mam płytę już trzy lata i nie pamiętam dokładnej nazwy z tymi numerkami, ale to chyba ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończy się moja Amica gazowa, chciałbym kupić tzw gaz pod szkłem. Wydatek sporo większy niż indukcja lecz pewny jestem, że zje mniej złotówek niż wszelkie elektryki. Czyli pod spodem gaz ziemny a z wierzchu ...indukcja.

 

Wrzuć w wyszukiwarkę FM - solgaz- i poczytaj.

Jest kilka wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...