Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Plyta osb na poddasze


Recommended Posts

Dzień dobry,

zwracam się do was z prośbą o fachową poradę. Przyszłą pora na wykończenie poddasza w moim domu. Najtańszą formą jest oczywiście osb.

Jest to poddasze nieużytkowe, służy jako magazyn rzeczy niepotrzebnych. Przez wykonawcę została włożona wełna miedzy krokwie oraz żółta folia. Teraz chciałem obudować poddasze we własnym zakresie. I nie wiem czy na folie powinienem najpierw przybić jakąś kantówkę np. 4x5cm żeby zrobić przerwę miedzy folią a osb czy mogę przybić osb bezpośrednio do krokwi? 

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt tutaj. Na poddasze wybierz płytę OSB 23/32. Jest więcej niż wystarczająco sztywna, aby pomieścić belki stropowe o rozstawie 16 cali. Tylko upewnij się, że przed instalacją zaizolowałeś płytę OSB pod płytą OSB. Płyta OSB 1/2 cala również byłaby wystarczająca, ale płacisz wyższą cenę za te wstępnie przycięte arkusze, które połączyłeś. Jeśli możesz dostarczyć do domu pełne arkusze i samodzielnie je pociąć piłą tarczową, zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy.

Chcesz zastosować płytę OSB na pióro i wpust, aby krawędzie miały wsparcie. Ponieważ zamierzasz rozpruć panele, będziesz musiał zastosować blokady na przyciętych krawędziach, aby arkusze się nie wyginały. To jedyna zaleta tych paneli poddasza, ponieważ moim zdaniem mają one krawędzie na pióro i wpust na wszystkich dłuższych bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...