Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie dostać przejściówkę, aby ze zwykłego odkurzacza zrobić przemysłowy.


szczukot

Recommended Posts

Jak nazywa się adapter/przejściówka, który mogę podłączyć do rury zwykłego odkurzacza, aby na końcu było podłączenie takie jak jest w odkurzaczach przemysłowych (aby podłączyć elektronarzędzia) ?

ps. Mam tak "przemysłowy" odkurzacz Stanleya (z gniazdem itp), ale rura ma zwykłą końcówkę. A chcę podłączyć tam np. osonę do odsysania pyłu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na końcówce rury ssącej jest co prawda gniazdo ale nie służy ono do podłączenia elektronarzędzi tylko osprzętu np ssawkę ze szczotka obrotową. Gniazdo na 230 V znajduje się na obudowie odkurzacza.

Jeżeli masz na myśli końcówkę do podłączenia elektronarzędzi do odsysania pyły, kurzu itp to każde elektronarzędzie taka końcówkę posiada i powinna pasować do rury ssącej odkurzacza a czy można taką kupić to chyba tylko dedykowaną do danego elektronarzędzia.

Znalazłem taką przejściówkę która wg producenta pasuje do MAKITA BOSCH GAS STARMIX KARCHER

https://allegro.pl/oferta/adapter-redukcja-rury-przejsciowka-do-makita-bosch-gas-starmix-karcher-15162170650?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax&ev_campaign_id=17966335829&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwrp-3BhDgARIsAEWJ6SyDxwgXF7CFub78Vx5jModaHRBgpCiavgAkUvnR4Pl93mKR-O5ahUYaAgsfEALw_wcB

 

image.jpeg

Albo wąż z redukcją

https://allegro.pl/oferta/waz-3m-rura-do-elektronarzedzi-do-karcher-se-wd-a-15131178476?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_pla_pmax_ps&ev_campaign_id=17958848778&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwrp-3BhDgARIsAEWJ6SzURj3au6i-kpmVOc9siURyLP76gLuLQkHjFS07rkydzcjuuT91jvQaAojAEALw_wcB

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości potrzebowałem adaptera z podobnego powodu. Skończyło się na tym, że wyciąłem z kawałka złomu okrąg pasujący do otworu pyłowego maszyny, a następnie wywierciłem w nim otwór o średnicy 1 1/4. Dopasowałem dopasowanie za pomocą warstwy lub dwóch niebieskiej taśmy. Skończyłem robić ten sam adapter do szlifierki wrzecionowej, prowadnic stołu routera itp. Gdybym miał drukarkę 3D, poszedłbym tą drogą.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...