Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa wspólnego przyłącza wody - czy gmina ma prawo to nakazać?


uzytkownik2002

Recommended Posts

2 godziny temu, uzytkownik2002 napisał:

Myślałem, że się Ciebie pozbyłem. Nie rozumiesz tego co wklejasz. Fragment który wkleiłes dot. batalii UOKiK z przedsiębiorstwami dot. problemu "długich" i "krótkich" PRZYŁĄCZY.  Stanęło na tym, że inwestorzy płacą, za całe przyłącze (długie) tj. od studzienki wodomierzowej do wpięcia do sieci (opaski z nawiertką). I ja z tym nie walczę, zgadzam się. Natomiast Ty zrozum w końcu, że rozrózniamy i przyłącza i sieci. Mi chodzi o to, że wspólny odcinek zgodnie z prawem określony być powinien mianem sieci. Nie masz pojęcia o czym piszesz, a próbujesz się wymądrzać. Nabiłeś 3.5k postów, jeżeli wszystkie są tak merytoryczne jak te tutaj to jesteś jakimś trollem na tym forum. 

Gościu, przylazłeś tu i obrażasz ludzi którzy chcą Ci pomóc, wróć nie ludzi tylko mnie i odrobina dobrego wychowania którego jak widać Ci brak pokazuje jaki z Ciebie jest człowiek. Mam w pompie Twoją sieć czy przyłącze po tym jak podziękowałeś za moje wpisy a co do moich postów to jesteś tu ostatnim do ich oceny tak samo jak do ich ilości. 

Jak to przyłącze jest niezgodne z prawem to idź do sądu a nie męcz się tu na forum, jak już pisałem za dużo naczytałeś się netu a najgorsze że interpretujesz przepisy w taki sposób aby Tobie pasowały i nie porównuj sieci gazowej do wody bo wodą domu nie wysadzisz w powietrze, jesteś jakiś niepoważny.

I zrozum tez jedno że warunki dyktuje ten kogo jest sieć w tym przypadku wodociągi i możesz ich targać po sądach i tego nie zmienisz bo mają do tego prawo.

Ale mimo tego życzę Ci załatwienia tej sieci wodociągowej a nie przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mareks77 napisał:

W odwołaniu należy zaproponować aby gmina lub jej zakład komunalny lub inny podmiot opiekujący się wodociągami aby po wykonaniu odcinka przez was odkupiły ten odcinek sieci lub partycypowali w kosztach wykonania całości lub samego wykonania projektu i przepustu pod drogą ponieważ to jest największa część kosztów..

Znając życie urząd obojętnie czy gmina czy wodociągi nie zgodzą się na partycypowanie w kosztach a mówię to na podstawie życia bo te urzędy nie są instytucjami charytatywnymi. Ale próbować można😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, henrykow napisał:

Gościu, przylazłeś tu i obrażasz ludzi którzy chcą Ci pomóc, wróć nie ludzi tylko mnie i odrobina dobrego wychowania którego jak widać Ci brak pokazuje jaki z Ciebie jest człowiek. Mam w pompie Twoją sieć czy przyłącze po tym jak podziękowałeś za moje wpisy a co do moich postów to jesteś tu ostatnim do ich oceny tak samo jak do ich ilości. 

Jak to przyłącze jest niezgodne z prawem to idź do sądu a nie męcz się tu na forum, jak już pisałem za dużo naczytałeś się netu a najgorsze że interpretujesz przepisy w taki sposób aby Tobie pasowały i nie porównuj sieci gazowej do wody bo wodą domu nie wysadzisz w powietrze, jesteś jakiś niepoważny.

I zrozum tez jedno że warunki dyktuje ten kogo jest sieć w tym przypadku wodociągi i możesz ich targać po sądach i tego nie zmienisz bo mają do tego prawo.

Ale mimo tego życzę Ci załatwienia tej sieci wodociągowej a nie przyłącza.

No patrz Ty się, a myślałem że to od tego też służy forum - żeby zasięgnąć rady. Sam przeczytałeś cokolwiek na internecie byle tylko udowodnić mi błąd, a kompletnie nie wiedziałeś co wklejasz. Akurat to czego napisałem, jestem pewny. Do tego do czego mam wątpliwości, zadałem pytanie. 
Urzędy nie są nieomylne i również mogą działać niezgodnie z prawem (niecelowo). Argument z wybuchem gazu bardzo kiepski.

 

2 minuty temu, henrykow napisał:

Znając życie urząd obojętnie czy gmina czy wodociągi nie zgodzą się na partycypowanie w kosztach a mówię to na podstawie życia bo te urzędy nie są instytucjami charytatywnymi. Ale próbować można😉

Nie znasz życia. Jeżeli wystawią warunki na sieć, a nie na przyłącze to jest to ich psi obowiązek, a nie dobra wola. Przestań człowieku wypowiadać się na temat rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia. 
Żegnam, miłego wieczoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, uzytkownik2002 napisał:

No patrz Ty się, a myślałem że to od tego też służy forum - żeby zasięgnąć rady. Sam przeczytałeś cokolwiek na internecie byle tylko udowodnić mi błąd, a kompletnie nie wiedziałeś co wklejasz. Akurat to czego napisałem, jestem pewny. Do tego do czego mam wątpliwości, zadałem pytanie. 
Urzędy nie są nieomylne i również mogą działać niezgodnie z prawem (niecelowo). Argument z wybuchem gazu bardzo kiepski.

 

Nie znasz życia. Jeżeli wystawią warunki na sieć, a nie na przyłącze to jest to ich psi obowiązek, a nie dobra wola. Przestań człowieku wypowiadać się na temat rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia. 
Żegnam, miłego wieczoru.

Tak, forum służy do pomocy ale nie służy do obrażania, tu traktujemy się przychylnie a nie unosimy swoim wygórowanym ego w sposób chamski.

Obeznany w z życiem to widziałeś albo słyszałeś aby przyłącze czy gazociąg robił  każdy kto chce?? To Twój przykład gazociągu porównując go z wodociągiem jest od czapy.

Kolego, ile ty masz lat? Ja już kilkadziesiąt lat stąpam po tej ziemi i niejedno robiłem i widziałem i słyszałem z praktyki a nie z netu.

Psim obowiązkiem to wystawili Ci warunki a Twoim jest zgodzić się i wykonać albo nie zgodzić się i nie robić przyłącza, ale widzę że szukasz frajera aby za 50 tys zrobili Ci sieć. Ciekawy czy Ty będąc właścicielem firmy wodociągowej tak siup wywaliłbyś 50 klocków aby komuś zrobić dobrze.

I jeszcze kluczowa sprawa ale na pewno Ty o tym wiesz a z drugiej strony ja nie mam zielonego pojęcia to  czy te działki są objęte MPZP?

I zmień ton swoich wypowiedzi pod moim adresem, ostatni raz o to Cię proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, henrykow napisał:

Tak, forum służy do pomocy ale nie służy do obrażania, tu traktujemy się przychylnie a nie unosimy swoim wygórowanym ego w sposób chamski.

Obeznany w z życiem to widziałeś albo słyszałeś aby przyłącze czy gazociąg robił  każdy kto chce?? To Twój przykład gazociągu porównując go z wodociągiem jest od czapy.

Kolego, ile ty masz lat? Ja już kilkadziesiąt lat stąpam po tej ziemi i niejedno robiłem i widziałem i słyszałem z praktyki a nie z netu.

Psim obowiązkiem to wystawili Ci warunki a Twoim jest zgodzić się i wykonać albo nie zgodzić się i nie robić przyłącza, ale widzę że szukasz frajera aby za 50 tys zrobili Ci sieć. Ciekawy czy Ty będąc właścicielem firmy wodociągowej tak siup wywaliłbyś 50 klocków aby komuś zrobić dobrze.

I jeszcze kluczowa sprawa ale na pewno Ty o tym wiesz a z drugiej strony ja nie mam zielonego pojęcia to  czy te działki są objęte MPZP?

I zmień ton swoich wypowiedzi pod moim adresem, ostatni raz o to Cię proszę.

Istnieje coś takiego jak prawo budowlane :) które obowiązuje zarówno odbiorców jak i dostawców
Nie wdaje się w dalszą dyskusję. Idź się dowartościowywać w innym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jak sądziłem droga jest własnością prywatną czyli wielu właścicieli to jasne jest iż działka została podzielona i droga wyodrębniona jest współwłasnością wszystkich właścicieli działek.

Gmina nie będzie wykonywać sieci na prywatnym terenie bowiem wiązało by się to ze służebnością przesyłu.

Pewnie wymagało by to zapisów w księdze wieczystej i zgody wszystkich współwłaścicieli.

Jeżeli odwołanie lub petycja o której wspomniałem była podpisana przez wszystkich właścicieli działek to możliwe że jesteście razeem w stanie coś zdziałać. Jeśli nie to nie sądzę aby taki zabieg miał szansę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, uzytkownik2002 napisał:

Istnieje coś takiego jak prawo budowlane :) które obowiązuje zarówno odbiorców jak i dostawców
Nie wdaje się w dalszą dyskusję. Idź się dowartościowywać w innym poście.

Gościu prosiłem abyś zmienił ton wypowiedzi w stosunki=u do mojej osoby ale jak widać z chama pana nie zrobisz.

Właśnie się dowartościowałem w innym poście tak jak mi radziłeś.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, henrykow napisał:

Gościu prosiłem abyś zmienił ton wypowiedzi w stosunki=u do mojej osoby ale jak widać z chama pana nie zrobisz.

Właśnie się dowartościowałem w innym poście tak jak mi radziłeś.:yes:

A ja prosiłem żebyś poszedł udawać mądrego gdzie indziej. Nie posłuchałeś. Nie pchaj sie tam gdzie Cie nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, uzytkownik2002 napisał:

A ja prosiłem żebyś poszedł udawać mądrego gdzie indziej. Nie posłuchałeś. Nie pchaj sie tam gdzie Cie nie chcą.

FM nie jest twoja własnością abyś mi rozkazywał gdzie mam pisać mądry, oczytany człowieku. I uważaj bo Ci zaraz żyłka pęknie od tej nienawiści a chamstwa dalej nie możesz opanować jak widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, qwerty1986 napisał:

Nie chce mi się czytać, ale w energetyce byłoby tak:
1-2 siec
2-w1 przyłącze
2-w2 przyłącze (ale od 2-3 własność ZE i to ona ponosi koszt).

Tak jest też w przypadku gazu i tak też uważam, powinno być w przypadku wody. Niestety, gmina twierdzi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...