Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brama Hormann szarpnięcie przy otwieraniu


Recommended Posts

Na filmiku jn widać, charakterystyczne szarpnięcie na początku podnoszenia bramy - tak jaby między spoczynkiem bramy a otwieraniem była jakaś "przerwa". Czy ktoś ma pomysł jak to podregulować? Naciąganie sprężyn nic nie zmienia - problem leży w innym miejscu...

film link: brama usterka

Edytowane przez d24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawdopodobnie leży w położeniu pomiędzy  prowadnicami bocznymi po których chodzą kółka bramy a cięgnem na środku którym brama jest sterowana.

Cięgno chodzi tylko poziomo a sama brama w końcowym etapie zjeżdża pionowo w dół.

To są ostatnie kilka cm możliwe że 5 - 8cm.

Cięgno podczas otwierania porusza się poziomo a pierwszy panel bramy zamiast posówać się za nim to musi pokonać drogę nie poziomą  lub pod kątem zgodnie z prowadnicami odsuwając się od otworu ościeżnicy tylko kawałek drogi  pionowej i stąd to szarpnięcie.

Spróbuj jeszcze raz zaprogramować położenie końcowe bramy, jeżeli to nie pomoże to winowajcą jest położenie prowadnic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowanie wykonać z pozycji ustawień silnika czy też poprzez jakieś mechaniczne zmiany w prowadnicy? Przepraszam ale jestem zielony w tym temacie jednak mając zamiłowanie do majsterkowania chętnie podejmę się wyzwania :) PS. o ile to wnosi coś do sprawy to silnik Hormann Supramatic E4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać w instrukcji obsługi lub instalacji. Podczas zakładania napędu to wszystko mogło zostać zaprogramowane automatycznie. Napęd ma taką możliwość.

https://www.michalczyk.wroc.pl/images/design/pdf/poradnik/Reset-SupraMatic-4.pdf

Proponuję znaleźć całość instrukcji i zrobić to ręcznie. możliwe że jest taka możliwość i  naciskając klawisze góra lub dół da się to zrobić a zmniejszając docisk xlikwidujesz także i to szarpnięcie.

Możliwe że problem tkwi gdzieś indziej np. w położeniu prowadnic względem płozy,,,,,, jeżeli nie masz wiedzy lub zmysłu mechanika to od razu proponuję wezwać serwis inny niż ten który zakładał bramę i napęd zgłaszając problem.

 

 

O tu chyba jest

https://www.scribd.com/document/671827745/instrukcja-supramatic-4

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w instrukcji że kółko prowadzące ostatni górny panel chodzi po innej prowadnicy niż pozostałe.

U Ciebie po domknięciu bramy do ościeżnicy ona dosówa się jeszcze pionowo w dół o owe 5 cm o których wspomniałem.

Według mnie brama powinna stanąć jeśli góra ostatniego panelu dojdzie do ościeżnicy. Możliwe że wtedy będzie szpara przy podłodze ale to by świadczyło o błędzie w montarzu.

Nie wiem ale mozliwe że w tym tkwi problem szarpnięcia.

Napęd ciągnie panel w bok a kółko ma do pokonania jeszcze 5 - 8 cm drogę w górę.

Zaobserwuj jak posówają się kółka podczas otwierania i zamykania.....to tam powinieneś patrzeć mając na uwadze że środek ciągnięty jest poziomo.

Poza tym wszystko to jest zależne od położenia krańcówek o ile takowe są.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...