Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór sprzedawcy energii


Rupicapra

Recommended Posts

Przez ostatnie dwa lata widzę sporo się pozmieniało na rynku - jak w 2022 każdy sprzedawca przyjmował klientów z otwartymi ramionami, teraz wszędzie klient jest traktowany jak wróg publiczny.

Obdzwoniłem kilkunastu potencjalnych sprzedawców i nagle żaden nie posiada oferty dla prosumentów - jedna jedyna firma, która chciałaby spisać umowę (pod warunkiem rozbudowy instalacji o sprzęt od nich) to columbus. Na cennik i warunki czekam już tydzień, ale jakoś się nie spieszą z ofertą...

Pozostali sprzedawcy albo nie chcą wcale współpracować, albo bez uwzględniania produkcji np. Fortum - przy czym nie potrafię się dogadać na infolinii jak wygląda u nich np. bilansowanie godzinowe z kilku faz.

 

Pytanie do forumowej braci - do kogo najlepiej się przenieść, by się w miarę bilansowanie spinało?

Bo jak na razie wychodzi na to, że w marcu (wtedy wygasa mi umowa) będę albo zmuszony do przesiadki na off-grid, albo dwa kabelki na słup zarzucić 🤷‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Rupicapra said:

Przez ostatnie dwa lata widzę sporo się pozmieniało na rynku - jak w 2022 każdy sprzedawca przyjmował klientów z otwartymi ramionami, teraz wszędzie klient jest traktowany jak wróg publiczny.

Obdzwoniłem kilkunastu potencjalnych sprzedawców i nagle żaden nie posiada oferty dla prosumentów - jedna jedyna firma, która chciałaby spisać umowę (pod warunkiem rozbudowy instalacji o sprzęt od nich) to columbus. Na cennik i warunki czekam już tydzień, ale jakoś się nie spieszą z ofertą...

Pozostali sprzedawcy albo nie chcą wcale współpracować, albo bez uwzględniania produkcji np. Fortum - przy czym nie potrafię się dogadać na infolinii jak wygląda u nich np. bilansowanie godzinowe z kilku faz.

 

Pytanie do forumowej braci - do kogo najlepiej się przenieść, by się w miarę bilansowanie spinało?

Bo jak na razie wychodzi na to, że w marcu (wtedy wygasa mi umowa) będę albo zmuszony do przesiadki na off-grid, albo dwa kabelki na słup zarzucić 🤷‍♂️

Nie ma takiej możliwości aby nikt nie chciał Cię obsłużyć.

Poszukaj w necie informacji o "sprzedawcach zobowiązanych"

Na początek znalazłem coś takiego;

https://dane.gov.pl/pl/dataset/3498,lista-sprzedawcow-zobowiazanych-wyznaczonych-na-2024

Sugeruję nie zawierać już umowy terminowej z jakimiś opłatami handlowymi.

Podstawowa umowa bezterminowa będzie najtańsza.

Edytowane przez stos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim sie wydaje, że jak mają parę paneli na dachu i oddają jakiś tam prąd do sieci, to są wielkimi producentami.

Prosumenci dla ze i sieci elektroenergetycznych są kulą u nogi. Generują koszty niewspółmierne do zysków.

Trzeba ich obsłużyć, wystawić fakturę, przyjąć reklamacje, jeździć na zgłoszenia gdy napięcie jest za wysoki itd.

 

To sie po prostu ze nie opłaca, stąd nikt o nich nie zabiega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, gregos11 said:

Wszystkim sie wydaje, że jak mają parę paneli na dachu i oddają jakiś tam prąd do sieci, to są wielkimi producentami.

Prosumenci dla ze i sieci elektroenergetycznych są kulą u nogi. Generują koszty niewspółmierne do zysków.

Trzeba ich obsłużyć, wystawić fakturę, przyjąć reklamacje, jeździć na zgłoszenia gdy napięcie jest za wysoki itd.

 

To sie po prostu ze nie opłaca, stąd nikt o nich nie zabiega.

Sprzedawca zobowiązany nie ma wyboru, musi takich prosumentów obsłużyć. Łaski nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2024 o 16:16, d7d napisał:

Teraz z kim masz umowę?

Teraz z enelogic mam umowę, w marcu wygasa.

Szukam w wyszukiwarkach "sprzedawca energii" i większość dobrych ofert wymaga posiadania działalności gospodarczej - wtedy spisują dwie umowy, jedną na sprzedaż, drugą na odbiór energii.

 

Pytanie co się zmieniło przez dwa lata, że w 2022 wszyscy chcieli spisywać umowy i sprzedawać oraz bilansować prąd, a teraz żodyn nie chce?

 

@stosBezterminowych umów nie oferuje chyba żaden sprzedawca - tłumaczą się niestabilnością rynku energii jak i ustawodawstwa  :bye:

Edytowane przez Rupicapra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Rupicapra said:

Teraz z enelogic mam umowę, w marcu wygasa.

Szukam w wyszukiwarkach "sprzedawca energii" i większość dobrych ofert wymaga posiadania działalności gospodarczej - wtedy spisują dwie umowy, jedną na sprzedaż, drugą na odbiór energii.

 

Pytanie co się zmieniło przez dwa lata, że w 2022 wszyscy chcieli spisywać umowy i sprzedawać oraz bilansować prąd, a teraz żodyn nie chce?

 

@stosBezterminowych umów nie oferuje chyba żaden sprzedawca - tłumaczą się niestabilnością rynku energii jak i ustawodawstwa  :bye:

Z tego co ja wiem, jak skończy Ci się umowa z tym Enelogic to automatycznie przejmie Cię sprzedawca zobowiązany na czas nieokreślony z automatu.

Nie ma takiej prawnej możliwości abyś nie był podłączony do sieci EE.

Chyba że nie płacisz rachunków albo kradniesz prąd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, stos napisał:

Z tego co ja wiem, jak skończy Ci się umowa z tym Enelogic to automatycznie przejmie Cię sprzedawca zobowiązany na czas nieokreślony z automatu.

Tylko problem dotyczy właśnie posiadania spisanej umowy z nowym sprzedawcą w momencie wygasania obecnej - gdyż enelogic 'z automatu' przeniesie mnie na nową umowę, na mocno niekorzystynych warunkach, gdyż już przedstawił jej cennik, a jej zerwanie jest dość kosztowne (a wg. niektórych klienów niemożliwe, gdyż ani na maile ani na listy nie odpowiadają, o telefonach nie wspomnę). 

Dlategóż muszę uprawomocnić nowego sprzedawcę do przejęcia mojego PPE i zwalić papierologię na jego barki.

Pytanie jaki sprzedawca ma najsensowniejszą ofertę z bilansowaniem dla prosumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Rupicapra said:

Tylko problem dotyczy właśnie posiadania spisanej umowy z nowym sprzedawcą w momencie wygasania obecnej - gdyż enelogic 'z automatu' przeniesie mnie na nową umowę, na mocno niekorzystynych warunkach, gdyż już przedstawił jej cennik, a jej zerwanie jest dość kosztowne (a wg. niektórych klienów niemożliwe, gdyż ani na maile ani na listy nie odpowiadają, o telefonach nie wspomnę). 

Dlategóż muszę uprawomocnić nowego sprzedawcę do przejęcia mojego PPE i zwalić papierologię na jego barki.

Pytanie jaki sprzedawca ma najsensowniejszą ofertę z bilansowaniem dla prosumentów?

W pierwszym kroku poinformuj Enelogic że nie przedłużasz umowy z nimi.

(Płacenie ponad 1200 zł opłaty handlowej za 10 miesięcy to czyste złodziejstwo).

Następnie czekaj aż Twój sprzedawca zobowiązany zgłosi się do Ciebie z umową do podpisania.

Moim zdaniem najtańszą umowę zapewni Ci sprzedawca zobowiązany.

Nie zgadzaj się na żadne usługi dodatkowe które skutkują opłatą handlową.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rupicapra napisał:

Tylko problem dotyczy właśnie posiadania spisanej umowy z nowym sprzedawcą w momencie wygasania obecnej - gdyż enelogic 'z automatu' przeniesie mnie na nową umowę, na mocno niekorzystynych warunkach, gdyż już przedstawił jej cennik, a jej zerwanie jest dość kosztowne (a wg. niektórych klienów niemożliwe, gdyż ani na maile ani na listy nie odpowiadają, o telefonach nie wspomnę). 

Dlategóż muszę uprawomocnić nowego sprzedawcę do przejęcia mojego PPE i zwalić papierologię na jego barki.

Pytanie jaki sprzedawca ma najsensowniejszą ofertę z bilansowaniem dla prosumentów?

Wypowiadasz umowę na piśmie listem poleconym ZPO i powinno być po temacie.

U różnych sprzedawców są różne zasady bilansowanie międzyfazowego? To nie jest uregulowane jakąś ustawą czy ustawowym działaniem? Nie podpisuj umów z dziadowskimi sprzedawcami. Podpisz z normalną firmą.

O ile różnią się rachunki od dużych sprzedawców o tych małych z "sensowną ofertą" ??

Jaka jest obecna i nowa oferta Enelogic Sunrise Energy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d7d napisał:

U różnych sprzedawców są różne zasady bilansowanie międzyfazowego? To nie jest uregulowane jakąś ustawą czy ustawowym działaniem? Nie podpisuj umów z dziadowskimi sprzedawcami. Podpisz z normalną firmą.

O ile różnią się rachunki od dużych sprzedawców o tych małych z "sensowną ofertą" ??

Jaka jest obecna i nowa oferta Enelogic Sunrise Energy?

Jak czytam opinie to każdy sprzedawca ma tak samo wiele bluzg w sieci :classic_wacko: w sumie normalne zachowanie - gdy jest ok, mało kto będzie chwalić, lecz każdy będzie chciał ponarzekać...

Z dużych korpo, to Fortum kusi najbardziej z perspektywy fińskiego kapitału - tylko bilansowania brak.

W enelogic przez dwa lata miałem koło 30 złociszy miesięcznie handlowej i dystrybucyjnej, a jeśli się zmieściłem w odanym do sieci limicie, nie płaciłem za zużycie czegokolwiek. Teraz podnieśli handlową, ale w nowej umowie będzie naliczana opłąta za magazynowanie 40 groszy za oddaną kWh.

Jedynie z columbusem jest to jakoś porównywalne, ofert pozostałych operatorów nie idzie otrzymać na maila - więc zakładam, że każdy będzie chciał zdzierać, skoro nawet warunków nie chcą podać... 

W przyszłym tygodniu jeszcze odwiedzę salon plusa - też nie chcą oferty elektronicznie przedstawić.

Edytowane przez Rupicapra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...