Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom rekreacyjny na zgłoszenie a nadanie numeru budynku


varsovia011

Recommended Posts

18 godzin temu, henrykow napisał:

 Ty radziłaś autorce aby składała wniosek na nadaniu numeru działce

To powiedz mi jaki numer porządkowy (nie geodezyjny) ma jego działka?

Do nadawania numeru porządkowego gmina nie ma podstaw aby żądać spełniania wymogów prawa budowlanego przez budynek. Są na to wyroki sądów (chodziło o sytuację nadania numeru porządkowego samowoli budowlanej oraz budynkowi nieodebranemu - w czasie budowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, henrykow napisał:

Nie ma żadnego . Nie rozumiesz że działka ma nr geodezyjny np 100/2, 22, 34/1

Ja nigdzie nie pisałam o uzyskaniu numeru geodezyjnego. Wyłącznie porządkowy. Działka, na której ktoś zamierza budowę, jest w trakcie budowy może takowy uzyskać. Podałam przepisy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Elfir napisał:

Ja nigdzie nie pisałam o uzyskaniu numeru geodezyjnego. Wyłącznie porządkowy. Działka, na której ktoś zamierza budowę, jest w trakcie budowy może takowy uzyskać. Podałam przepisy. 
 

Nie wypisuj głupot tylko słuchaj a raczej czytaj co do Ciebie piszę. Gmina nie nadaje nr działkom tak jak to Ty twierdzisz, gmina nadaje numery domom/posesji. Już Ci pisałem abyś sobie sprawdziła na geoportalu  w zakładce "Mapa Terenowa" albo "Mapa Satelitarna" jak wygląda numeracja działek zabudowanych i nie zabudowanych bo Ty cały czas twierdzisz że każda działka musi mieć numer (nie geodezyjny) porządkowy (nie mam pojęcia co to za porządkowy nr biorąc pod uwagę że pisałaś że nie chodzi geodezyjny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, henrykow napisał:

Nie wypisuj głupot tylko słuchaj a raczej czytaj co do Ciebie piszę. Gmina nie nadaje nr działkom tak jak to Ty twierdzisz, gmina nadaje numery domom/posesji. Już Ci pisałem abyś sobie sprawdziła na geoportalu  w zakładce "Mapa Terenowa" albo "Mapa Satelitarna" jak wygląda numeracja działek zabudowanych i nie zabudowanych bo Ty cały czas twierdzisz że każda działka musi mieć numer (nie geodezyjny) porządkowy (nie mam pojęcia co to za porządkowy nr biorąc pod uwagę że pisałaś że nie chodzi geodezyjny)

Czyli ustawa kłamie w paragrafie Art.  47a pkt 7 kiedy mowa o prognozowanym budynku (czyli fizycznie nie istnieje) i numer dostaje posesja/działka/nieruchomość jeszcze niezabudowana?

I nadal nie opisuję LOSOWEJ działki z geoportalu tylko konkretny przypadek autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Elfir napisał:

Czyli ustawa kłamie w paragrafie   kiedy mowa o prognozowanym budynku (czyli fizycznie nie istnieje) i numer dostaje posesja/działka/nieruchomość jeszcze niezabudowana?

Nie, nie kłamie tylko Ty źle ją interpretujesz bo jak już pisałem wiele razy tutaj że nr domu (nie mieszaj działki a posesji/domu bo to dwie różne rzeczy) a co mówi Art.47a pkt 7 ano mówi to

Cytat
7. 

 Numery porządkowe dotyczące budynków wybudowanych lub prognozowanych na nieruchomościach przyległych do ulicy położonej na granicy gminy lub przyległej do tej granicy ustalają, w drodze porozumienia, właściwi miejscowo wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast).

I nie dotyczy to samej gołej działki nawet  gdy jest to działka przeznaczona pod zabudowę jak uparcie twierdzisz tylko dokładnie domu i jak już też pisałem w przypadku gdy jest zgłoszenie zamiaru budowy lub uzyskane jest PnB lub gdy dom już jest wybudowany można składać wniosek o nadanie nr domu, dla samej działki nr się nie dostanie.

Sowo "prognozowany" można sobie intepretować na wiele sposobów ale to z praktyki wychodzi że prognozowany czyli zgłoszony albo jest PnB.

Nie ma sensu dalej kopii kruszyć bo autorka tematu najwyraźniej jest zniesmaczona tymi wywodami bo dwie stronki napisane a ona pomimo tylu skierowanych do niej pytań się nie odzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2024 o 19:15, henrykow napisał:

Dopóki domu tam nie ma i nie jest zgłoszony zamiar jego budowy to nr od gminy nie dostanie. Ja tego sobie nie wymyśliłem tylko takie jest prawo. Wiem to z własnego podwórka gdy kupiłem działkę nr domu nie dostałem dopiero gdy składałem papierki na budowę gmina nadała mi nr domu choć jeszcze  jak już pisałem nie miałem wytyczonych fundamentów.

Autor ten domek wybudował na zgłoszenie i już przy zgłoszeniu gmina powinna nadać nr domu, podsumowując gmina złamała prawo nie wydając mu nr domu, i wszystko w temacie.

nieśmiało nadmienię, że można uzyskać numer posesji na niezabudowanej działce:

za portalem https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/ou113

termin

  • Dla budynku wybudowanego (ujawnionego w ewidencji gruntów i budynków) - wniosek należy złożyć bez zbędnej zwłoki.
  • Dla budynku będącego w trakcie budowy - wniosek można złożyć z chwilą rozpoczęcia budowy, dołączając kopię pozwolenia na budowę.
  • Dla budynku prognozowanego do wybudowania - na terenach objętych miejscowym planem zagospodarowania terenu, które przeznaczone są pod budownictwo, wniosek można złożyć w każdej chwili, a w przypadku braku planów wniosek można złożyć z chwilą otrzymania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wraz z kopią tej decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, varsovia011 napisał:

nieśmiało nadmienię, że można uzyskać numer posesji na niezabudowanej działce:

za portalem https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/ou113

termin

  • Dla budynku wybudowanego (ujawnionego w ewidencji gruntów i budynków) - wniosek należy złożyć bez zbędnej zwłoki.
  • Dla budynku będącego w trakcie budowy - wniosek można złożyć z chwilą rozpoczęcia budowy, dołączając kopię pozwolenia na budowę.
  • Dla budynku prognozowanego do wybudowania - na terenach objętych miejscowym planem zagospodarowania terenu, które przeznaczone są pod budownictwo, wniosek można złożyć w każdej chwili, a w przypadku braku planów wniosek można złożyć z chwilą otrzymania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu wraz z kopią tej decyzji.

Źródło jakie podałeś jest dobrą lektura dla autorki tematu to raz a dwa piszesz że nr można uzyskać dla posesji niezabudowanej a jak takiej tu nie widzę bo niezabudowana działka to taka na której nic się nie dzieje a o powyższych wytycznych co do nadawania nr pisałem tu wcześniej być może umknęło mi nr przy istniejącym MPZP.

O nadaniu nr dla działki niezabudowanej (chodzi o inne obiekty niż wymienione wcześniej)  można go dostać wg artykułu 

Cytat

Jakie inne obiekty mogą mieć numery porządkowe

Obiekty typu: parkingi, garaże, wjazdy i wejścia do parków, ogrodów oraz innych miejsc zorganizowanego wypoczynku lub działalności gospodarczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...