Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prześwity pod gąsiorami


keyzek

Recommended Posts

W dniu 8.10.2024 o 08:06, Mareks77 napisał:

Moim zdaniem taśma kalenicowa  zgrzana do blachy wyeliminowała by problemy z nierównym cięciem i kilkoma innymi. 

Taśma kalenica to raczej samowulkanizująca niż zgrzana bo zgrzewania taśmy kalenicowej się nie robi.

8 godzin temu, keyzek napisał:

A czy są jakieś konkretne firmy/model tych taśm, które powinienem lobbować, żeby zostały zainstalowane? 

Tylko jak już pisałem wcześniej, musiałbyś znać producenta i model tej blachodachówki aby dopasować te uszczelki. Jeżeli zapodział gdzieś się w domu kawałek tej blachodachówki to możesz go zabrać do hurtowni i tam mogą dobrać odpowiednią uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, henrykow napisał:

Taśma kalenica to raczej samowulkanizująca niż zgrzana bo zgrzewania taśmy kalenicowej się nie robi.

 

Naczytałeś się instrukcji i  czepiasz się sformuowań praktyka

Sama zwulkanizuje się jak ją przyłożysz do wyczyszczonej i gorącej podgrzanej przez słońce dachówki lub blachy, Obecnie pogoda raczej nie rozpieszcza  więc należy ją podgrzać dmuchawą a następnie przyłożyć do powierzchni.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mareks77 napisał:

Naczytałeś się instrukcji i  czepiasz się sformuowań praktyka

Kolego nie naczytałem się niczego i przepraszam że zwróciłem Ci uwagę na złe nazewnictwo a sądzisz że ja to kto, piekarz czy cukiernik?

Zgrzewanie to całkiem inny proces aniżeli samo wulkanizacja.

Taśmę  wystarczy jak dobrze wyprofiluje dekarz do kształtu blachy aby dobrze przylegała i pomimo że jest taka obecnie pogoda to nic się nie stanie, nie teraz to latem za rok się sama przyklei do blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...