Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczelne połączenie pokrycia dachowego z kominkiem wentylacyjnym


leszczu450

Recommended Posts

Cześć!

Za 2 tygodnie montaż dachówki. Zastanawiać zacząłem się, w jaki sposób szczelnie i poprawnie zamontować kominki wentylacyjne, a raczej rurę dochodząca do kominka, w pokryciu dachowym wykonanym z pełnego deskowania pokrytego papą 3mm. Pomysłów jest wiele ale po kilku godzinach researchu myślałem, że istnieje już jakiś system takiegoż połączenia. Tymczasem nic takiego nie znalazłem. Po rozmowie z dekarzem dowiedziałem, się, że on nic tam w tej dziurze nie izoluje i jedyne co robi to w pewien sposób "marszczy" papę nad dziurą w dachu w taki sposób żeby potencjalna woda/skropliny ominęły dziurę.

 

Moje pytanie: jak wykonać to poprawnie? Czy są już jakieś gotowe systemy pod takie przejścia?

 

Pozdrawiam, Mikołaj

Edytowane przez leszczu450
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leszczu450 napisał:

Cześć!

Za 2 tygodnie montaż dachówki. Zastanawiać zacząłem się, w jaki sposób szczelnie i poprawnie zamontować kominki wentylacyjne, a raczej rurę dochodząca do kominka, w pokryciu dachowym wykonanym z pełnego deskowania pokrytego papą 3mm. Pomysłów jest wiele ale po kilku godzinach researchu myślałem, że istnieje już jakiś system takiegoż połączenia. Tymczasem nic takiego nie znalazłem. Po rozmowie z dekarzem dowiedziałem, się, że on nic tam w tej dziurze nie izoluje i jedyne co robi to w pewien sposób "marszczy" papę nad dziurą w dachu w taki sposób żeby potencjalna woda/skropliny ominęły dziurę.

 

Moje pytanie: jak wykonać to poprawnie? Czy są już jakieś gotowe systemy pod takie przejścia?

 

Pozdrawiam, Mikołaj

Przecież są gotowe kołnierze uszczelniające do membran i do pełnego deskowania. Wystarczy poszperać w necie a bez większego wysiłku znajdziesz to co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@henrykow niestety nic godnego polecenia nie znalazłem. Byłbyś tak miły i podlinkował coś? Znalazłem jedynie taką stronę: https://www.polprofili.pl/kategoria/uszczelnienia-przejsc-dachowych/ ale nic na deskowanie tutaj nie mogę znaleźć.

Edytowane przez leszczu450
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2024 o 23:42, leszczu450 napisał:

Cześć!

Za 2 tygodnie montaż dachówki. Zastanawiać zacząłem się, w jaki sposób szczelnie i poprawnie zamontować kominki wentylacyjne, a raczej rurę dochodząca do kominka, w pokryciu dachowym wykonanym z pełnego deskowania pokrytego papą 3mm. Pomysłów jest wiele ale po kilku godzinach researchu myślałem, że istnieje już jakiś system takiegoż połączenia. Tymczasem nic takiego nie znalazłem. Po rozmowie z dekarzem dowiedziałem, się, że on nic tam w tej dziurze nie izoluje i jedyne co robi to w pewien sposób "marszczy" papę nad dziurą w dachu w taki sposób żeby potencjalna woda/skropliny ominęły dziurę.

 

Moje pytanie: jak wykonać to poprawnie? Czy są już jakieś gotowe systemy pod takie przejścia?

 

Pozdrawiam, Mikołaj

Przejścia dachowe do papy istnieją

https://www.polprofili.pl/kategoria/uszczelnienia-przejsc-dachowych/kolnierze-uszczelniajace-do-rur-papa-termozgrzewalna

https://allegro.pl/oferta/przejscie-kolnierz-uszczelniajacy-do-papy-80-125mm-8682636299?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_budownictwo_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365662&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwjY64BhCaARIsAIfc7YbkQitCiT8yQwXG77BCyNIdajnIwV92ZSoIV4CJA--blqH8nv32-HUaAjDBEALw_wcB

Owszem można ich użyć także do deskowania pokrytego papą, jednak pokrycie dachowe typu dachówka ma zazwyczaj typ dachówki z kominkiem w której giętka rura 80 - 125 poprowadzona jest przez pokrycie wstępne do tej właściwej wentylacyjnej lub napowietrzajacej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, leszczu450 napisał:

@henrykow oba rozwiązania, które poleciłeś stosuje się, zgodnie z tym co pisze ich producent, do membran dachowych, a nie do papy. Czy istnieje jakieś systomowy kołnierz uszczelniajacy do połączenia z papą dachową?

Skoro uszczelnią przy membranie to czemu nie miałyby uszczelnić przy papie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...