Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co w zamian za calorMATIC VRC 470


ptiger

Recommended Posts

Witam, padł mi regulator claorMATIC VRC 470 i musze to szybko zastąpić jakimś innym sterownikiem pogodowy.

System w jakim pracował calorMATIC VRC 470, to kocioł kondensacyjny ecoTEC plus, dwa obieg grzewcze (grzejniki i podłogówka), czujnik temperatury zewnętrznej VRC 693, moduł zdalnego sterowania VR81/2, moduł mieszacza VR61.
Czy model VRC 720 będzie kompatybilny dla pozostałych elementów zestawu? Jeśli nie ten to jaki?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jeszcze VRC470. Widziałem na portalu aukcyjnym Alledrogo :)  lub OLX, SprzedajemyJeżeli nie dostaniesz a chcesz zachować kocioł to musisz przejść na VRC 700, czyli Multimatic wraz z modułem mieszacza  VR70 i regulatorem VRC 91 tzw zdalnym sterowaniem dla drugiego obwodu

 

https://www.olx.pl/d/oferta/vailant-calormatic-vcr-470f-CID628-ID11Wrii.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw6oi4BhD1ARIsAL6pox3O0J24390mVPqJA64L_DYLFwtF_8iCLtthY-M5T8Re0q9yWIuQU90aAiNPEALw_wcB&utm_campaign=home-and-garden-heating-[pl]-performance-max-with-feed-cpa-poland-np-ads-[d-m]&utm_content=&utm_id=21287118947&utm_medium=cpc&utm_source=google

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem aby szukać okazji na portalach lub po prostu w wyszukiwarce Google. 

Przytoczony link jest przykładowy. Uszkodzony czujnik temperatury zewnętrznej nie świadczy o uszkodzeniu samego regulatora. Poza tym regulator bezprzewodowy  możesz założyć wykorzystując tylko odbiornik a resztę systemu czyli czujnik, moduł mieszacza VR 61 i moduł VR 81  pozostawisz na przewodowej magistrali e-BUS.

Zamiast zmieniać całość systemu inwestując chyba ponad 3 tyś zł wolę założyć konto na ebay:

https://www.ebay.pl/itm/384383926001?_ul=PL&mkevt=1&mkcid=1&mkrid=4908-226936-19255-0&campid=5338977302&toolid=20006%26customid%3Ds%3AGS%3Bgc%3ACj0KCQjwjY64BhCaARIsAIfc7YaUeublANvHOkzrmYRbVqtmXTc7FmcWyNcaVKCDxwyELH3-UMbyF7EaAmGVEALw_wcB%3Bpt%3A1%3Bchoc%3A2&customid=s%3AGS%3Bgc%3ACj0KCQjwjY64BhCaARIsAIfc7YaUeublANvHOkzrmYRbVqtmXTc7FmcWyNcaVKCDxwyELH3-UMbyF7EaAmGVEALw_wcB%3Bpt%3A1%3Bchoc%3A1&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwjY64BhCaARIsAIfc7YaUeublANvHOkzrmYRbVqtmXTc7FmcWyNcaVKCDxwyELH3-UMbyF7EaAmGVEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ptiger napisał:

Możesz podpowiedzieć, czy taki zestaw sterowania będzie z sobą kompatybilny:

moduł VR 70 + regulator pogodowy VRC720 i zdalne sterowanie VR 92

Ze sobą kompatybilny będzie ale czy będzie zgodny z kotłem tego nie wiem.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sterownik-vaillant-calormatic-vrc470-i-czujnik-tem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet regulatora bezprzewodowego posiada nadajnik podłączany do kotła oraz odbiornik czyli VRC470F

Nie twierdzę że VRC 470F można podłączyć przez eBUS ale po tej magistrali łączność z kotłem ma odbiornik regulatora za pomocą którego porozumiewa się on z kotłem.

Podesłałem nowy link do aukcji z regulatorem przewodowym.  Inwestycja w nowy system jest mało opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...