Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownie vitodens-100-w b1hf


mariooo098

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam dwa pytania dotyczące regulatorów pokojowych na protokole opentherm. Zależy mi głównie na sterowaniu odbywającym się radiowo czyli sterownik/regulator połączony z kotlem na zasadzie radio. Szukam czegoś co będzie działać na zasadzie algorytmu PiD. Instalacja grzejnikowa 100% zależy mi na tym by jak najdłużej utrzymywać kocioł z załączonym palnikiem(odczuwam większy komfort cieplny) niż na zasadzie on/off. 

 

1. Czy honeywell t6r jest kompatybilny z kotłem vitodens 100-w model b1hf. Znajomy miał ten termostat i niby po opentherm nie działało to tak jak powinno. 

 

2 SALUS RT520RF

 

3 OpenTherm Salus WQ610RF

 

Może któryś z ekspertów się wypowie i zaproponuje jakieś rozwiązanie lub pomoże z w/w wybrać regulator który będzie kompatybilny na zasadzie algorytmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościej będzie przejść na czystą pogodówkę.

1. zewrzeć linię OT w kotle - tak, by pracował cały czas.

2. podpiąć zewnętrzną czujkę temperatury (termistor za 5pln).

3. ustawić KG - jej wznios i kąt.

4. temp. w pomieszczeniach wyregulować głowicami (będą pełnić funkcję "kagańca").

5. cieszyć się komfortem jakiego nie zapewni żadne sterowanie dwustanowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mistalova napisał:

Prościej będzie przejść na czystą pogodówkę.

1. zewrzeć linię OT w kotle - tak, by pracował cały czas.

2. podpiąć zewnętrzną czujkę temperatury (termistor za 5pln).

3. ustawić KG - jej wznios i kąt.

4. temp. w pomieszczeniach wyregulować głowicami (będą pełnić funkcję "kagańca").

5. cieszyć się komfortem jakiego nie zapewni żadne sterowanie dwustanowe.

Witam, po zwarciu lini ot i ustawieniu pracy pogodowej kocioł nie będzie zgłaszał błędu? Bo z instrukcji wynika że w przypadku sterowania trzeba zmienić w menu serwisowym C7 na 4 pogodowa lub 14 praca opentherm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, mój błąd - nie zwieramy linii OT, tylko TA (termostatu).

Nie kojarzę dokładnie konfiguracji tego kotła, ale możliwe, że w menu ma możliwość ręcznego włączenia sterowania pogodowego bez używania termostatu, musisz sprawdzić w instrukcji. Generalnie celem jest ciągła praca kotła, celem utrzymania stałego przepływu ciepłego czynnika.TA.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze należy podłączyć czujnik temperatury zewnętrznej

po drugie przestawić w kodowaniu na pracę w trybie pogodowym

po trzecie włożyć zworkę między 1 a L na wtyczce 96 (lub podpiąc w to miejsce opcjonalny termostat)

po czwarte ustawić parametry krzyej grzewczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...