Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec CO włacza i wyłącza się co chwilę.


cinekk7

Recommended Posts

Cześc! Posiadam piec CO, dwufunkcyjny marki Vailland Vhr-C. Piec dziwnie działa, mianowicie gdy temperatura na wyświetlaczu spadnie do 34 stopni, piec załącza się na minutę-dwie i podgrzewa ją do 53 stopni, po czym wyłącza się, lecz gdy temperatura spadnie do 34 stopni co zajmuje z 5 minut piec znów się załącza i grzeje do 53 stopni i tak w kółko. Ktoś wie jaka może być przyczyna? Może zresetować piec? 

Poniżej zdjęcie przedniego panelu

https://ibb.co/Q8Msqhj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem też kaloryfery we wszystkich pokojach, tak jak gdzieś przeczytałem na internecie, żeby potestować. No i na przykład teraz piec chodzi, kaloryfery są ciepłe, jedyne, co się zmieniło to to, że chodzi już jakieś 5-7 minut i się jeszcze nie wyłączył. Zaobserwuje co będzie i dam znać. 

 

No więc sprawa wygląda tak:

Odkręciłem kaloryfery, co to dało? To, że na termostacie w pokoju mam ustawione 18,5 stopnia, jest aktualnie 21 a wszystkie kaloryfery w domu ciepłe czyli ogrzewanie działa, pytanie, dlaczego? 

Odkręcenie kaloryferów dało efekt taki, że piec chodzi dłużej, nagrzewa się do 54 stopni, spada do 34 co teraz zajmuje jakąś minutę i włącza się ponownie i tak w kółko. Co to może być?

Edytowane przez cinekk7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, cinekk7 napisał:

Mieszkam w Holandii i z holenderskiego poradnika wyczytałem, że “mode 5” podczas pracy kotła oznacza podgrzewanie wody. Problem w tym, że nikt wody nie odkręca w domu w tym momencie a piec chodzi. 
Piec służy do podgrzewania wody, kaloryferów i prysznica jeśli pytasz o to. 

Może twój piec komuś podgrzewa ciepłą wodę użytkową?

Masz włączone "mode 5" czyli podgrzewanie wody... w domyśle wody użytkowej a nie ogólnie podgrzewanie wody - do c.o. i/lub c.w.u. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie a przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo, kupiliśmy ten dom razem z żoną kilka dni temu i go poznajemy. Na moje oko, piec jest chyba źle poustawiany, bo teraz brałem prysznic, no z jakieś 10 minut i piec nagrzał wodę do 61 stopni i teraz bardzo powoli te stopnie spadają, co znaczy, że zanim spadnie do 34 to piec nie włączy się do tego czasu.

To takie osiedle, gdzie każdy ma swoje ogrzewanie, jest to dom szeregowy dwupiętrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje znalazłem już kilka dni temu, ustawiłem teraz tryb eco czyli zamiar 35 stopni będzie się załączać od 32 ale chyba czekam mnie wymiana zaworu trójdrożne go bo przy odkręcaniu kranu z ciepłą wodą pompa pcha też wodę na kaloryfery przez co ta już podgrzana woda szybko się schładza i dlatego kocioł znów się załącza. Przynajmniej tak myślę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cinekk7 napisał:

Instrukcje znalazłem już kilka dni temu, ustawiłem teraz tryb eco czyli zamiar 35 stopni będzie się załączać od 32 ale chyba czekam mnie wymiana zaworu trójdrożne go bo przy odkręcaniu kranu z ciepłą wodą pompa pcha też wodę na kaloryfery przez co ta już podgrzana woda szybko się schładza i dlatego kocioł znów się załącza. Przynajmniej tak myślę. 

A nie lepiej wezwać serwisanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 12.10.2024 o 20:42, cinekk7 napisał:

Posiadam piec CO, dwufunkcyjny

 

Skoro dwufunkcyjny, grzejniki wyłączone, to co ma grzać jak nie ma poboru wody? Dwufunkcyjny grzeje CWU przepływowo - tylko gdy jest pobór. Nie masz gdzieś wycieku ciepłej wody (kapiący kran dla przykładu)?

Czy masz jednofunkcyjny (albo pseudo dwufunkcyjny - z zasobnikiem) i dogrzewa zasobnik?

Kiedy kocioł był czyszczony z kamienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wizycie serwisanta i tak:

zawór trójdrożny do wymiany, na chwilę obecną wsadził mi jakiś tymczasowy, który działa więc wszystko gra, za tydzień będzie konserwacja kotła i wymiana zaworu na nowy oryginalny. Mam teraz inne pytanie, na termostacie honeywell t87g2014e (taki obracany w koło) jak ustawię temperaturę w pokoju na 22 to termostat nie pozwala spać poniżej zadanej temperatury i co jakiś czas dogrzewa mieszkanie. Moje pytanie jest takie, czy da się to jakoś ustawić tak, aby np mieszkanie nagrzewało się do 22,5 i gdy spadnie do 21,5 dopiero się dogrzewało? Nie chce by tak często włączał się piec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...